Autor Wątek: Dom czy mieszkanie?  (Przeczytany 12879 razy)

Offline milana

• mama raczkująca
  • **
Odp: Dom czy mieszkanie?
« Odpowiedź #30 dnia: Października 26, 2018, 07:16:14 »
Może dom jest fajniejszy, więcej miejsca, ale to i większe koszty zakupu i utrzymania potem. Dlatego jak zdecydowaliśmy z mężem, że zostajemy w Warszawie po studiach to od początku wchodziło w grę mieszkanie z rynku wtórnego. Kupiliśmy sobie dwupokojowe na osiedlu gdzie zarządza firma http://www.per-modum.pl i świetnie na tym wyszliśmy, wiedzą co do nich należy
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2018, 08:54:38 wysłana przez milana »

Offline megan

• mama wtajemniczona
  • **
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 15, 2018, 02:16:36 »
Dokładnie, zgadzam się dom jest ok ale koszty utrzymania nie są niskie, też myślę o mieszkaniu na ale na osiedlu Nowa Grochowska, w dzielnicy którą znam od dziecka i mam do niej sentyment

Offline kleik

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Listopada 27, 2018, 01:11:03 »
jesteśmy z mezem właśnie na tym rozdrożu i wszystko wskazuje na to, że wybierzemy działkę z domkiem :0
takze powyższe może się przydać :)

Offline truska22

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Listopada 29, 2018, 07:46:31 »
Ja też mam bardzo dobre zdanie o per-modum, moim osiedlem na Woli też zarządzają.  Wcześniejszy zarządca a ten obecny to dzień do nocy. Nareszcie ulga, bo takie proszenie się o wszystko to masakra była. Dla mnie mieszkanie w bloku jest wygodniejsze, ale wiadomo każdy woli co innego :)

Offline Paula883

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: Listopada 30, 2018, 08:23:29 »
Ja jestem jak na chwilę obecną za mieszkaniem w mieście. Dom jest już raczej dla ludzi, którzy marzą o ciszy i spokoju poza miastem. Znalazłam niedawno developer Warszawa, który oferuje już ostatnie sztuki mieszkań na Bemowie. Myślę, że warto się zastanowić.

Offline erudyslaw

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Listopada 30, 2018, 04:38:41 »
Mam doświadczenie mieszkania i w domu i mieszkaniu. Mi osobiście jednak bardziej odpowiada mieszkanie w domu :) chociaż w ładnym mieszkaniu też można czuć się w 100% komfortowo

« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2018, 01:29:10 wysłana przez erudyslaw »

Offline majnela

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Listopada 30, 2018, 06:53:38 »
Ja zdecydowanie postawiłabym na dom, jeśli postawiono by mi taki właśnie wybór.

Offline pola874

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 11, 2018, 12:21:36 »
Taki dylemat to bardzo często dylemat bardzo młodych ludzi i mam nadzieję, że każdy z Was podejmuje dobrą decyzję. My zdecydowaliśmy, że kupujemy dom. Najpierw była budowa, ale stwierdziliśmy, że mogłoby to zbyt długo trwać. Dom od dewelopera to świetna opcja i na taką się zdecydujemy. Mamy na oku osiedle http://pasieki-komorniki.pl/ więc jeśli ktoś z Was byłby zainteresowany, to można zerknąć na wolne projekty.

Offline RybkaTanczyIspiewa

• mama dobra rada
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 12, 2018, 09:36:07 »
Preferuję mieszkanie, może ze względów praktycznych, nie wiem kto sprzątałby dom ;) Znalazłam fajne nieruchomości w Trójmieście  https://www.russjan.com/ zastanawiam się czy z Nowym Rokiem, nie zarządzić jakiejś ewakuacji. ta firma tak pięknie aranżuje te mieszkania i ceny są dobre, jak na nadmorską lokalizację.

Offline donna23

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 24, 2018, 11:50:49 »
To podobnie jak ja, ale najgorsze jest to że jest cała masa ofert i trudno wybrać najlepszą, nieraz te mieszkania z rynku wtórnego są naprawdę atrakcyjne dlatego ja bym bez https://lebiedz-nieruchomosci.pl/ się takiego wyzwania jak szukanie mieszkania nie podjęła

Offline Wiliki

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 09, 2019, 02:15:14 »
Osobiście też stałem przed tego typu wyborem, ale wypisałem wszystkie za i przeciw - wygrała budowa własnego domu. Ma on znacznie więcej zalet, ale niestety wiąże się to z wyższymi kosztami budowy i użytkowania. Możesz oszczędzić sporo na materiałach nie tracąc przy tym na jakości. Chociażby kupując pokrycia dachowe firmy Gerard - https://www.gerardroofs.pl są one nie tylko bardzo wytrzymałe i lekkie, a montaż jest wręcz przyjemnością, ale przede wszystkim dostaniesz je w bardzo atrakcyjnej cenie. Z resztą sprawdź sam, a przekonasz się, że jest to jedna z lepszych ofert dostępnych na rynku.

Offline Gverilla

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 10, 2019, 01:38:29 »
Na tę chwilę wybrałabym dom. Nie chciałabym mieszkać w bloku i mieć za ścianą obcych ludzi.

Offline ekste

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 12, 2019, 10:30:17 »
zdecydowanie mieszkanie, dom to niestety przesada według mnie

Offline hohliq

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 15, 2019, 10:32:37 »
Każdy mężczyzna powinien wybudować dom dla swojej rodziny, albo przynajmniej zadbać o dach nad głową. To po prostu nasza powinność.

Offline Gosha

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 15, 2019, 12:49:15 »
Wraz z moim mężem zdecydowaliśmy się na wybudowanie budynku wielorodzinnego wraz z naszymi przyjaciółmi. Na ofertę wpadliśmy na https://climatic.pl/budynki-wielorodzinne/. To nasi bliscy, z którymi jeździmy na każde wyjazdy i wakacje. Oni również mają dzieci tak jak my, mam nadzieje, że to dobry pomysł.