Autor Wątek: Dom czy mieszkanie?  (Przeczytany 12881 razy)

Offline czerwinska.maria.91

• mama nowicjuszka
  • *
Odp: Dom czy mieszkanie?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 20, 2018, 07:41:49 »
W przypadku wyboru domu możliwe jest zastosowanie w ogrodzie drewna polimerowego dostępnego m.in. dzięki firmie https://dm-system.pl/, w mieszkaniu natomiast niewiele z tym zdziałasz.

Offline ela30

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 19, 2018, 01:27:02 »
Ja wybrałam dom, o wiele lepiej mieszka sie w domu bez sąsiadów za ścianą. Teraz zastanawiam się nad zrobieniem dzieciom ich własnego placu zabaw, piasek do piaskownicy chce wziac z tej firmy http://wojtynski.com.pl/piasek-budowlany/ ponieważ mają najlepsza ofertę jaką spotkałam do tej pory. Dom chyba zawsze będzie lepszy od mieszkania, takie jest moje zdanie, ale wiadomo każdy ma swoje.

Offline Paula883

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 20, 2018, 04:17:49 »
Skoro szukasz przyjaznego domu to wybierz lokal w Pasieki-Komorniki. Komorniki to miejsce pod Poznaniem w Wielkopolsce, jaka jest atrakcyjna dla zapracowanych osób. Świetna urbanistyka i spokojna okolica to najogromniejszy plus tegoż położenia. Komunikacyjny dostęp jest tutaj dostępny dla każdego lokatora.

Offline Erika78

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 08, 2018, 01:14:51 »
Jeżeli ,ktoś ma fundusze  to zdecydowanie dom i ogród wokół domu.Ja mój ogród trochę czasu projektowałam ale lubi e otoczenie zieleni i kwiatów.Zrobiłam ostatnio ,a może zmodernizowałam swój skalnik .Posadziłam nowe byliny,wieloletnie dzieki czemu przez kolejne lata będa się rozrastac. Zastosowałam elementy małej architektury ogrodowej z firmy Joniec,która bardzo urozmaiciłaa wygląd skalniaka. Bardzo ciekawie to teraz wygląda.

Offline nowak.jolka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 08, 2018, 08:21:49 »
moim zdaniem lepszy dom :)

Offline mamamaxa

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Września 11, 2018, 12:59:17 »
Ja zdecydowanie wolę mieszkać w bloku. Lubię być blisko sąsiadów, jeśli tylko oczywiście dobrze się dogadujemy. Obecnie mieszkam w domu razem z teściową, ale niedługo planujemy przeprowadzkę. Długo myśleliśmy o lokalizacji, ale w końcu postawiliśmy na mieszkanie. Głównym elementem decydującym była cena mieszkania Skawina, które są znacznie tańsze. Znajdują się poza centrum. Myślę, że to dobry wybór - na szczęście dojazd nie będzie stanowił dla nas problemu.

Offline Oseska

• mama zaangazowana
« Odpowiedź #21 dnia: Września 13, 2018, 09:36:21 »
Wiadomo, że dom wygodniejszy, ale trzeba też przy nim zdecydowanie więcej robić.

Offline kamisiia

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Września 14, 2018, 11:28:31 »
Ja od zawsze marzyłam o własnym domu, więc dla mnie to jest lepsza opcja.

Offline asiula65

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Września 15, 2018, 04:07:08 »
Jak zastanawiamy się nad opcją domu własnego, a mieszkania to proponuje zastanowić się nad małym domkiem a własnym. Nawet typowo letniskowym takim jak tutaj: http://www.domyjuhas.pl/oferta/domy-letniskowe . Taki dom nadaje się do użytku przez cały rok i jest bardzo praktyczny.

Offline anavon

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Września 16, 2018, 08:44:14 »
Jestem stanowczo za wybudowaniem własnego domu. Jeśli nie ma się pieniędzy zawsze można zaciągnąć kredyt.

Offline donna23

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Września 26, 2018, 09:21:43 »
Tak czy inaczej kredyt jest konieczny ale myślę że ten zaciągnięty na mieszkanie będzie dużo niższy, bo mieszkania takie jak np na osiedlu Atala przy al. Jerozolimskich są dużo tańsze niż domy.

Offline flame

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Października 20, 2018, 10:12:08 »
Masz rację, ale jest jeszcze inna opcja, możesz zlecić szukanie niedrogiego domu w Twoim budżecie dobrej agencji nieruchomości, mogę ci polecić tą https://lebiedz-nieruchomosci.pl/ z której ja korzystałam, na pewno Pani Joanna sobie z tym tematem poradzi

Offline mykarykatura

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Października 23, 2018, 02:56:54 »
Ja zdecydowałem się na dom i teraz szukam jakiegoś dobrego studia projektowego w którym pomogą mi go jakoś fajnie urządzić :) znacie może coś ciekawego? Na własną rękę znalazłem jak na razie to - https://www.skorupski-studio.pl/projektowanie-wnetrz - ale przydałby mi się trochę większy wybór ;)

Offline Viktor

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Października 26, 2018, 09:35:03 »
A u nas wbrew pozoram wlasnie nie względy finanowe przyczynily się od wyboru mieszkania a preferencja, oboje wychowaliśmy się na blokowiskach i nigdy nie ciagnelo nas do domu, ale szukamy czegos na obrzeżach, ząbki, zielonka, Sulejówek, coś ciekawego tam budują?

Offline Julia

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: Października 26, 2018, 09:39:55 »
Jakiś czas temu zdecydowaliśmy się na mieszkanie od firmy polnord w ząbkach, mąż sugerował co prawda coś bliżej centrum, jednak  nie nie, to miejsce jest fajne, sulejowek to już za daleko, a ząbki bardzo optymalnie  :D ;D ;D ;D