Autor Wątek: Karmienie piersią  (Przeczytany 149 razy)

Offline RybkaTanczyIspiewa

• mama doświadczona
Karmienie piersią
« dnia: Listopad 07, 2019, 09:49:24 »
Hej, znalalam fajny artykuł o karmieniu piersia, może kogos z was on zainteresuje https://www.philips.pl/c-m-mo/poradnik-karmienia-piersia przyznam, ze jestem zwolenniczka karmienia piersia. Uwazam ze niesie to za soba sam korzyści !

Offline Famii

• mama raczkująca
  • **
  • Zagłosuj na "Położną na medal"! :)
    • www.poloznanamedal.pl
Odp: Karmienie piersią
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2019, 11:31:58 »
Ja postawiłam na karmienie piersią ponieważ:
1. jest to wygodne
2. mleko matki zawiera przeciwciała które wspomagają organizm dziecka w walce z chorobą
3. karmienie piersią to nie tylko szereg zalet dla maluszka, ale także korzyści dla matki, np. zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi i raka jajnika,
Wg położnych ze szkoły prenalen zaleca się wyłączne karmienie piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia dziecka. Następnie należy kontynuować karmienie piersią jednocześnie rozszerzając dietę pociechy. Nic dodać nic ująć :)

Offline celinka

• mama świeżynka
  • *
Odp: Karmienie piersią
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2019, 09:52:19 »
Potwierdzam, karmienie piersią jest najlepszym rozwiązaniem karmienia dziecka, przynajmniej we wczesnym jego rozwoju. Miałam i mam to szczęście, że nigdy nie miałam problemu z ilością pokarmu. Nie muszę bawić się w butelki i mleko modyfikowane. To co naturalne jest najlepsze. Pierwsze dziecko karmiłam 19 miesięcy a drugie jeszcze zobaczymy :).