Autor Wątek: Czy zwierzę, pomaga w rozwoju dziecka?  (Przeczytany 23318 razy)

Offline mariola685

• mama zadomowiona
  • **
Czy zwierzę, pomaga w rozwoju dziecka?
« dnia: Marzec 15, 2016, 12:33:05 »
Co sądzicie o zwierzęciu i poprawie rozwoju dziecka? Czy według was zwierzę takie jak pies lub kot, pomaga w rozwoju dziecka? Dużo czytałam o psach ostatnio na: http://www.krakvet.pl/artykuly/category/pies/ i mam ochotę swojemu rocznemu synkowi kupić takiego pieska rasy małej. Co polecicie mi? Myślałam : maltańczyk, york lub shit tzu

Offline adik356

• mama ostro zakręcona
  • **
Odp: Czy zwierzę, pomaga w rozwoju dziecka?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2016, 10:01:06 »
Yorki są świetne. Małe no i przede wszystkim nie uczulają, co w przypadku alergików odgrywa kluczową rolę.Trzeba jednak o nie odpowiednio dbać i pielęgnować. Zerknij sobie na artykuł w którym napisane jest, czym karmić yorka - http://royalcanin.pl/blog/karma-dla-yorka/ . To ma duży wpływ na rozwój i zdrowie psiaka.

Offline łukasz83

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2016, 07:22:08 »
Pewnie że tak, my przy niemowlaku mamy maltańczyka, dwuletniego, mała jest zachwycona psiakiem.

Offline kamilandersen

• mama świeżynka
  • *
    • siatka przeciw kretom
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2017, 10:45:49 »
TAK TO PRAWDA DZIECI ROZWIJAJĄ SIĘ INACZEJ ZE ZWIERZĄTKIEM NIŻ B MIAŁAM W DOMU PSA KIEDY DOWIEDZIAŁAM SIĘ ZE JESTEM W CIĄŻY, BAŁAM SIĘ STRASZNIE JEJ REAKCJI JAK PRZYWIOZĘ DO DOMU CO ZROBIŁA, A ONA POŁOŻYŁA SIĘ KOŁO NIEGO I SPŁA. TERAZ RAZEM SIĘ BAWIĄ CHOĆ ICH ZABAWY ZAWSZE KONTROLUJE. DRODZY RODZICE NIE BÓJCIE SIĘ . SAMA PRZYJEMNOĆ PATRZEĆ JAK DZIECKO CODZIENNIE ROZWIJA SIĘ ZE SWOIM MAŁYM ZWIERZACZKIEM .

Offline Natalia_21

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2017, 12:54:41 »
Zwierzę w domu to duża odpowiedzialność, ale tez potrafi ono nauczyć empatii i obowiązkowości.

Offline america

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2017, 08:35:26 »
Mam w domu koty, potwierdzam :) Zwierzę jest dla takiego małego człowieczka cudownym przyjacielem :)

Offline pwop

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2017, 11:03:24 »
Może pomóc ale przenosi też dużo groźnych chorób.

Offline Opi

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2017, 06:25:03 »
Może i pomaga jednak musisz pamiętać o tym, że zwierze nie jest zabawką i trzeba dziecko przygotować do pewnych rzeczy. Na początek to ja polecałabym Ci zadbać o rozwój poprzez odpowiednią zabawę. W tym przypadku na pewno pomogą Ci te http://zabawyfundamentalne.pl/26.html książeczki np część „Kocham, lubię, szanuję"  rozwija umiejętności społeczne i inteligencję emocjonalną dziecka . Myślę, że warto na to zwrócić uwagę :)

Offline irena03

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 05, 2017, 06:42:10 »
Pewnie że pomaga ale trzeba pamiętać, ze zwierzak to spora odpowiedzialność a nie tylko przyjemność. Wymaga ono troski i opieki. A i czasem trzeba się trochę wykosztować, chociażby wtedy, gdy zwierzak jest chory i trzeba go zabrać do weterynarza. Jak już o tym  mowa, podsyłam namiar na świetną lecznicę - www.lecznica-homeopatia.pl . Może komuś się przyda.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2017, 08:35:09 wysłana przez irena03 »

Offline marianleski86

• mama świeżynka
  • *
    • gazetki promocyjne
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 08, 2017, 08:02:20 »
Pomaga i to bardzo widzę to po swoim maluchu, który rozwija się szybciej niż nasza córcia, która nie miała psa :)

Offline Myszka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 09, 2017, 02:34:10 »
Na pewno nie jest to obojętne ;) warto zakupić psiaka ;)

Offline Printolak

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2017, 08:14:59 »
Zwierzak może dużo nauczyć nasze dziecko. :) Szczególnie polecam pieska, będzie dobrym przyjacielem.

Offline szafir

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 19, 2017, 12:17:49 »
Zdecydowanie zwierzę domowe pomaga rozwijnąć pewne umiejętności dziecka np. odpowiedzialność. Uczy również empatii, uczuciowości, troski o dobro drugiej istoty. My zdecydowaliśmy się na psa i wzięliśmy małego buldoga ze schroniska. Syn jest wniebowzięty i bardzo przykłada się do opieki na pupilem - wychodzi na spacery, karmi go (weterynarz polecił kupić specjalną karmę dla buldogów:  https://www.maxandmrau.pl/product-pol-422 ), bawi się - praktycznie są nierozłączni, nawet śpią razem :) Więc ja uważam, że zwierzę bardzo wpływa na dziecko. Tylko trzeba się zastanowić porządnie zanim je przygarniemy. Bo to nie zabawka!!!

Offline Kita44

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 12, 2018, 05:53:39 »
Hm... A może lepiej było popytać o to znajomych? Moim zdaniem naprawdę bardzo często się to opłaca :)
W czasach ekspansji technologii mediów nie istnieje inna prawda poza tą, którą sam sobie stworzysz

Offline Milka43

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 05, 2018, 08:59:17 »
Sama wychowywałam się z kotem i od czego czasu muszę mieć zwierzę w domu, którym mogłabym się opiekować, bo daje mi dużo radości. Moje dziecko też będzie wychowywało się oczywiście w towarzystwie pieska albo kota, bo to jest tak jakby mieć małego przyjaciela :)
Dzieci muszą być bardzo pobłażliwe w stosunku do dorosłych.
Antoine de Saint-Exupéry