Autor Wątek: coś pysznego - przepisy kulinarne i rozmowy o jedzeniu  (Przeczytany 13493 razy)

Offline paulita

• mama przodowniczka
Odp: coś pysznego - przepisy kulinarne i rozmowy o jedzeniu
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 25, 2013, 01:26:03 »
hmmmm, takiego połączenia to jeszcze nie znam :) spróbuję, brzmi ciekawie :)
"Na początku mieliśmy Siebie,
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline oktava

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 28, 2013, 08:32:16 »
Potworek, robię tak samo! Tylko podaję z makaronem-kokardkami, a na górę sypię potartym żółtym serem :D Bo mój Ukochany jak by mógł, to do wszystkiego by wciskał żółty ser :D

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 02, 2013, 07:21:59 »
Dziewczyny, wczoraj zrobiłam obiad w 20 minut, dzielę się przepisikiem ;-) Obieramy, myjemy i tniemy na mniejsze kawałki ziemniaka, wrzucamy do gara, zalewamy wodą, doprawiamy łyżką soli i stawiamy na ogniu.

W tym czasie, gdy ziemniaki się gotują, bierzemy filet z kurczaka i dzielimy go na mniejsze kawałki - tak jak do kotlecików, tyle, że nie rozbijamy mięsa. Mięsko myjemy, osuszamy, przyprawiamy vegetą, pieprzem czarnym i pieprzem ziołowym. W głębokim rondlu/patelni rozgrzewamy dwie łyżki oliwy z oliwek, na to wrzucamy mięsko. Dwa duże, kwaskowate jabłka obieramy, kroimy na ćwiartki, wykrawamy ogryzek i kroimy na grube plastry, układamy jabłka na mięsie i przykrywamy. Dusimy do czasu, aż ugotują się ziemniaki ;-)

Wyszło pyszne, mięsko lekko kwaskowato-słodkawe, idealnie komponuje się z jabłkami :) Narzeczony był zachwycony :D

zrobiłam :) polecam, naprawdę fajnie wyszło i smak mnie zaskoczył :))
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline oktava

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 04, 2013, 01:28:18 »
Dziewczyny, wczoraj zrobiłam obiad w 20 minut, dzielę się przepisikiem ;-) Obieramy, myjemy i tniemy na mniejsze kawałki ziemniaka, wrzucamy do gara, zalewamy wodą, doprawiamy łyżką soli i stawiamy na ogniu.

W tym czasie, gdy ziemniaki się gotują, bierzemy filet z kurczaka i dzielimy go na mniejsze kawałki - tak jak do kotlecików, tyle, że nie rozbijamy mięsa. Mięsko myjemy, osuszamy, przyprawiamy vegetą, pieprzem czarnym i pieprzem ziołowym. W głębokim rondlu/patelni rozgrzewamy dwie łyżki oliwy z oliwek, na to wrzucamy mięsko. Dwa duże, kwaskowate jabłka obieramy, kroimy na ćwiartki, wykrawamy ogryzek i kroimy na grube plastry, układamy jabłka na mięsie i przykrywamy. Dusimy do czasu, aż ugotują się ziemniaki ;-)

Wyszło pyszne, mięsko lekko kwaskowato-słodkawe, idealnie komponuje się z jabłkami :) Narzeczony był zachwycony :D

zrobiłam :) polecam, naprawdę fajnie wyszło i smak mnie zaskoczył :))

No to się cieszę :) Mnie też smak zaskoczył ;-))

A wczoraj robiłam na dziś sznycle indycze duszone z marchewką, też wyszło super i też zajęło mi to 20 minut, chyba będę jakimś specem od szybkich obiadków :P

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 09, 2013, 01:46:27 »
Dziewczyny! każda z Was ma mi tu dać propozycję ciepłego dania na przyjęcie, w naszym przypadku przyjęcie urodzinowe. przedział wiekowy 1-85 lat :D mam tylko dwa warunki: żeby to nie były flaki ani bigos, i.. nie wiem jak to napisać, ale żeby danie było daniem całym, bez dodatkowego podawania ziemniaków, ryżu czy kaszy.
proszę :)

Offline potworek.pl

• mama zaangazowana
    • Moje portfolio
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 09, 2013, 02:16:51 »
Monia, ja wprawdzie nie na urodziny, ale na imprezy ze znajomymi robiłam nóżki z kurczaka i żeberka - pieczone w piekarniku (oczywiście, przyprawione ;) ) i jedno lądowało w jednym półmisku, drugie w drugim i jak ktoś miał ochotę to brał i skubał mięsko ;)

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 09, 2013, 02:54:57 »
Monia strogonow albo forszmak z chlebkiem !

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 09, 2013, 03:53:39 »
to ja zaproponuje coś innego - szaszłyki z warzyw - lub z innych dodatków - łatwo wziąć w łapkę i zjeść, oddzielnie ewentualnie można podać dipy w miseczkach do tzw. umoczenia :)
- sakiewki z ciasta francuskiego - pychota - ja kupiłam gotowe ciasto, pokroiłam w kwadraty, w środek włożyłam podsmażone mięsko z kurczaka, ser żółty, ogórka, paprykę (po kawałeczku) i trochę sosu lub ketchupu i na 15-20 min w piekarnik - :))
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 09, 2013, 08:28:15 »
dzięki dziewczyny! super pomysły, coś wybiorę na urodziny, a resztę zrobię przy najbliższych okazjach.

Offline oktava

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 11, 2013, 05:52:46 »
Ja polecam nuggetsy z kurczaka z sosem czosnkowym/jogurtowym albo jakimkolwiek :-) Filety z kurczaka należy umyć i pokroić w nieduże kawałki. W misce roztrzepać jajko lub dwa (zależy, ile mięska), wsypać do jajka vegetę, pieprz czarny, pieprz ziołowy, zioła prowansalskie, czosnek granulowany, słodką paprykę i curry, wymieszać, wrzucić mięsko, przykryć i odstawić na noc do lodówki. Rano rozgrzać na patelni trochę oleju, mięsko obtoczyć w bułce tartej i smażyć do zrumienienia, od czasu do czasu przewracając. Można jeść i na zimno, i na ciepło :)

Offline potworek.pl

• mama zaangazowana
    • Moje portfolio
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 14, 2013, 02:32:13 »
Mój dzisiejszy obiad ;)
Potrzebujemy:
- makaron muszelki
- kawałek boczku parzonego (im mniej tłusty, tym lepiej)
- kostkę sera żółtego (najlepiej taki co się fajnie topi, może być już gotowy tarty)
- łyżeczka oleju (oliwy z oliwek)
- łyżeczka musztardy
- keczup

Boczek gotujemy. Odkładamy i czekamy aż wystygnie. Na dnie miski mieszamy olej z musztardą. Jak boczek jest już zimny, kroimy go w kosteczkę, wrzucamy do miski, mieszamy. Sypiemy starty ser na górę. Gotujemy makaron, gorący wsypujemy do miski, mieszamy, wszystko razem (tak, żeby ser się roztopił, ja zawsze na chwilę ten gorący makaron zostawiam, po chwili dopiero mieszam). Lejemy keczupem (ile kto lubi), mieszamy, nakładamy na talerze, smacznego :D

Offline mimi82

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 03, 2013, 05:58:38 »
a ja polecam nalesniki z parowka lub kielbaska:)
smazymy nalesniki,potem nalesnik smarujemy keczupem,sypiemy starta ser zolty,nato kladziemy cienka parowke lub kielbaske,zawijamy w rulon,moczymy w jajku i bulce i na patelnie na 2,3 min.polecam pychotka:))

Offline maria.60

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 03, 2013, 09:35:57 »
Jakie tu przepisy :) aż zgłodniałam.

Offline MoniQ

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 03, 2013, 09:37:29 »
mimi82 - aż mi ślinka leci  :P

Offline maria.60

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 03, 2013, 09:44:20 »
Idę coś zjeść bo zgłodniałam przez to czytanie.