Autor Wątek: FSH  (Przeczytany 13520 razy)

Offline weronika14

• mama nowicjuszka
  • *
FSH
« dnia: Listopad 09, 2015, 06:31:46 »
dziewczyny potrzebuje wasze pomocy. W ostatnim badaniu wyszedł mi bardzo wysoki poziom hormonu FSH. Z mężem staramy się o kolejne dziecko, a jedyne informacje jakie znalazłam to artykuł https://www.doz.pl/zdrowie/h1400-FSH_hormon_folikulotropowy Czy to może oznaczać, że nie będę mogła zajść w ciąże? Na razie jeszcze nie byłam u lekarza z wynikami, wizytę mam dopiero w przyszłym tygodniu. Czy ktoś miał podobny problem z tym hormonem i czy jego wynik rzeczywiście jest istotny przy badaniu płodności?

Offline WiolkaKlaman

• mama raczkująca
  • **
Odp: FSH
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2016, 09:25:39 »
FSH najlepiej na początku ustabilizować, a dopiero później rozpocząć starania o dziecko. Żeby wszystko było w porządku, trzeba zacząć od leczenia farmakologicznego. Ale po odpowiednim leczeniu, jak mówi mój endokrynolog z Krakowa- wszystkim się uda:D

Offline Malina89

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2019, 11:36:40 »
Ja mam niedoczynność tarczycy, ale dobra diagnoza i leczenie spowodowały że dziś mam dwójkę zdrowych dzieci. Podczas starań oprócz leczenia farmakologicznego, monitorowałam swoje cykle za pomocą komputera cyklu myway. Mam nieregularne cykle więc ten sprzęt sprawdził się bardzo dobrze. Dziś używam go jako naturalnej antykoncepcji plus prezerwatywę. Kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

Offline Nina87

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2019, 03:47:54 »
Dobra diagnoza, i leczenie i nie powinnaś mieć problemów w zajściu w ciążę, ale jeśli masz nieregularnie cykle lub cykle puste to ja ci polecam monitorowanie dni płodnych, ja to robię za pomocą komputera cyklu myway, a podczas starania się o dziecko bardzo skrócił czas czekania na dwie kreseczki, komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.