Autor Wątek: jedzenie w przedszkolu  (Przeczytany 18333 razy)

Offline adamoantos

• mama świeżynka
  • *
    • http://greitospaskolos-lt.eu
Odp: jedzenie w przedszkolu
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 30, 2018, 02:26:48 »
Lepsze jedzenie z przedszkola niż sterta syfów, które zwykle rodzice kupują na zachcianki dziecka. Te wszystkie pseudo witaminki, soczki kubusia itp to namiastka owocu i sam cukier....

Offline esefen

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 30, 2018, 03:44:49 »
Dzięki wielkie za sprawdzone porady :) Z całą pewnością przydadzą mi się one ;)
Trafiłeś w sedno. A zarazem tak cudownie i wręcz doskonale się mylisz.

Offline pemoon

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 04, 2018, 04:55:19 »
Niestety miało, dawał mu leki wskazane przez lekarza rodzinnego na apetyt. Wyostrzając mu apetyt po prostu był głodny i jadł. Teraz jest już okej, to było tylko chwilowe.

Offline smerfetka251

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 03, 2018, 11:26:14 »
jak słyszę leki na apetyt, to mnie coś skręca. Problem często tkwi w nas, rodzicach, którzy wciskamy dzieciakom co chwilę coś i dzieciak po prostu nie jest głodny. Jak ma zjeść obiad, jak chwilę temu wcisnęliśmy w niego jogurcik, owoc i paczkę paluszków? A to niestety częste... Co innego w przedszkolu, tu raczej szukałabym innych przyczyn, bo tam dziecko na pewno nie podjada. Pracowałam w przedszkolu jako asystent wychowawcy i często problemy u dzieci i odmowa jedzenia wiązała się z tym, że nie potrafiły tak dobrze jak rówieśnicy posługiwać się sztućcami. I wstydziły się przy innych, bardziej ogarniętych dzieciakach. U mojej córki natomiast była pani wychowawczyni starej daty, która bardzo szybko radziła sobie z grupowymi niejadkami. Aż rodzice często się dziwili. Sporo zależy właśnie też od podejścia wychowawcy. Można dziecku pomóc (nie karmić, lecz znaleźć przyczynę) albo utrudnić.

Offline wiola.pik

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 24, 2018, 12:23:59 »
Popieram przedmówczynię i zgadzam się z nią w stu procentach.

Offline Pozzo102

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 24, 2018, 12:27:03 »
Ja się raczej słabo na tym znam. Nie będę w stanie pomóc.
Sztuka powinna być przejmująca i dotykająca.

Offline Kaśka12

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 21, 2019, 06:50:33 »
Moje trochę marudziły na początku, że im nie smakuje... ale teraz już się nauczyły jeść w przedszkolu i jedzą prawie wszystko ;)

Offline Izabella

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 09, 2019, 01:28:48 »
Moje dziecko na szczęście lubi jeść wszystko.

Offline bieleczczanin

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 02, 2019, 11:45:37 »
Moje dzieci zazwyczaj wszystko jadły. Fakt, miały potrawy, które im nie smakowały, ale to dosłownie pojedyncze rzeczy.

Offline J4n1na9

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 07, 2019, 03:53:18 »
Moje dziecko zawsze chętnie je, więc w przedszkolu nie sprawia żadnych problemów i zjada obiadki.

Online vessa

• prawie jak Ewa - pramatka wszystkich ludzi
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 11, 2019, 08:33:19 »
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт