Autor Wątek: Czy w ogóle?  (Przeczytany 18450 razy)

Offline Ayame Nishijima

• mama świeżynka
  • *
Czy w ogóle?
« dnia: Maj 27, 2015, 05:44:51 »
Cześć. To mój pierwszy post. Pewnie przewrotnie, jak na takie forum, ale prawda jest taka, że nie mam z kim porozmawiać.
Lata lecą. Już 37. Pewnie nadszedł ostatni moment, jeśli już nie jest za późno. A ja nic. Zero ciśnienia, zero potrzeby. Nawet nie lubię dzieci. Nie umiem się nimi zajmować, nie umiem się z nimi bawić.
Koleżanka mówi: tez tak miałam a teraz namawia męża na trzecie dziecko. I faktycznie miała tak samo, ale wpadła i nagle była z niej super mama.

I tak się miotam. Czuję presję środowiska, rodzina patrzy krzywo, komentować i pytać już przestali. I myślę czy może nie mają racji? Może za dwa trzy lata jednak zachcę i będę nieszczęśliwa?

A jednak...
Przeraża mnie 9 miesięcy nieużyteczności - prawdopodobnie nie będę mogła pracować. A przynajmniej nie będę mogła robić wszystkiego jak teraz, bo niektóre czynniki z którymi pracuję bardziej zagrożą potencjalnemu dziecku.
Przeraża mnie brak własnego życia po ciąży. No bo to nie szczeniak - samo w domu nie zostanie, każda chwila musi być podporządkowana maluchowi. A babci, dziadka czy nawet cioci nie będzie do pomocy.
Przeraża mnie presja na dodatkowe zajęcia, aktywności, na zapewnienie mu wszystkiego co najlepsze, jak najlepszego startu w dorosłe życie.
I przeraża mnie, że może mi się nie udać.

Co Wam wszystkim, starającym się o dzieci daje takiej pewności, że będzie super? Może mi coś umyka?

Offline kimis

• mama świeżynka
  • *
Odp: Czy w ogóle?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2016, 02:50:39 »
Ja tez się bałam, ale w przeciwieństwie do ciebie chciałam dziecka :) możesz robić co ci się podoba w ciąży :) może w 6 miesiącu pojawią się jakieś ograniczenia, ale to nie zawsze, zależy od organizmu i przebiegu ciąży, co prawda szkodliwa praca mogłaby źle wpłynąć na dziecko, ale jak się zdecydujesz i zajdziesz w ciążę to na prawdę nastawienie samo się zmienia i ten instynkt budzi się w kobiecie mimowolnie :)

Offline alb.kla13

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2017, 09:20:52 »
pracoholizm to choroba
alb.kla

Offline veronea

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2018, 12:18:54 »
Jak nie chcesz, nie masz potrzeby i w ogóle nie widzisz siebie jako matki, to nie masz co się sugerować opinią innych. :) Albo pozostawić sprawę losowi :)

Offline MonikaBojar

• mama świeżynka
  • *
    • Produkty ziołowe
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2018, 09:54:48 »
Cześć. To mój pierwszy post. Pewnie przewrotnie, jak na takie forum, ale prawda jest taka, że nie mam z kim porozmawiać.
Lata lecą. Już 37. Pewnie nadszedł ostatni moment, jeśli już nie jest za późno. A ja nic. Zero ciśnienia, zero potrzeby. Nawet nie lubię dzieci. Nie umiem się nimi zajmować, nie umiem się z nimi bawić.
Koleżanka mówi: tez tak miałam a teraz namawia męża na trzecie dziecko. I faktycznie miała tak samo, ale wpadła i nagle była z niej super mama.

I tak się miotam. Czuję presję środowiska, rodzina patrzy krzywo, komentować i pytać już przestali. I myślę czy może nie mają racji? Może za dwa trzy lata jednak zachcę i będę nieszczęśliwa?

A jednak...
Przeraża mnie 9 miesięcy nieużyteczności - prawdopodobnie nie będę mogła pracować. A przynajmniej nie będę mogła robić wszystkiego jak teraz, bo niektóre czynniki z którymi pracuję bardziej zagrożą potencjalnemu dziecku.
Przeraża mnie brak własnego życia po ciąży. No bo to nie szczeniak - samo w domu nie zostanie, każda chwila musi być podporządkowana maluchowi. A babci, dziadka czy nawet cioci nie będzie do pomocy.
Przeraża mnie presja na dodatkowe zajęcia, aktywności, na zapewnienie mu wszystkiego co najlepsze, jak najlepszego startu w dorosłe życie.
I przeraża mnie, że może mi się nie udać.

Co Wam wszystkim, starającym się o dzieci daje takiej pewności, że będzie super? Może mi coś umyka?

Cześć. Piszesz o tym, że nie masz ciśnienia, nie lubisz dzieci etc. A jednak napisałaś ten post. Może podświadomie chcesz tego, może podświadomie potrzebujesz takiej zmiany?  Ja mam dokładnie to samo. Jestem w podobnym wieku, nie lubię dzieci, nie potrafię sie z nimi bawić, generalnie zawsze mi przeszkadzają, jak są gdzieś obok.... a jednak. decyduję się i nie jest to żadna presja otoczenia tylko mój wybór. moje nowe wyzwanie, z którym wiem, że sobie świetnie poradzę.pamiętaj, że mimo wielu trudności, to tak naprawdę jest to pewna nowa opcja (wiem, nie brzmi to zbyt dobrze ;)). być potrzebnym komuś, odpowiedzialnym. podejdź do tego naukowo, jako sposób na poznanie czegoś nowego w życiu. lekko nie będzie, będzie dużo płaczu, nerwów, stresu... ale czy w dotychczasowym życiu tego nie masz lub nie miałaś? :)

Offline nowiczka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2018, 03:45:55 »
Faktycznie z jednej stronie nie lubisz dzieci i nie masz potrzeby, żeby je mieć, ale z drugiej strony myślisz o tym, bo zastanawiasz się co by było gdyby. Może po prostu to jeszcze zupełnie nie jest ten moment i musisz chwilę poczekać. Z jednej strony nic na siłę, a mieć dziecko tylko po to, żeby zobaczyć jak będzie to też słaby argument. Ale z drugiej mało kiedy jest taki faktycznie dobry moment i 100% pewności. Wątpliwości i znaki zapytania będą zawsze, ale najważniejsze jest nasze własne nastawienie

Offline Bona1990

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2019, 01:57:24 »
Niestety to ty sama musisz się to ciąży przekonać w innym przypadku istnieje obawa, że swoje frustracje niechcianą ciążą przeniesiesz na maleństwo a później dorastającą istotę, dla które masz być oparciem i wsparciem. Musisz sama podjąć decyzję. Pamiętaj jednak, że natura może powiedzieć stop, zwłaszcza że jesteś po 30tce. I możesz miewać cykle bez owulacji. Jeśli nie monitorujesz ich, to ja ci polecam komputer cyklu myway, który pomoże ci określić twoje dni płodne i pokaże czy w ogóle je miewasz. Ja przed pierwszą ciążą go stosowałam. Kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

Offline Malina89

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2019, 12:14:52 »
Ja starania o dziecko zaczęłam po 30-tce, zaczęły się również nieregularne cykle oraz czasem cykle bez jajeczkowania. Myślałam, ze nie będę już nigdy mamą, jednak z pomocą przyszedł sprzęt do monitorowania cykli, komputer cyklu myway. Dziś mam dójkę dzieci, a komputer służy mi jako naturalna antykoncepcja plus prezerwatywa. Do hormonów nie wróciłam. Komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.

Offline Nina87

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 20, 2019, 05:00:17 »
Może masz jakieś zaburzenia hormonalne, które powodują taką niechęć, nic co by utrudniało życie, ale powoduje taki brak ciśnienia. Nie mniej jednak jeśli nie wykonujesz rutynowych badań to w tym wieku już powinnaś zacząć, oprócz tego monitoruj sobie dni płodne, a może pewnego razu podczas owulacji poczujesz chęć rozmnożenia się. Ja stosuje komputer cyklu myway, a kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.

Online vessa

• prawie jak Ewa - pramatka wszystkich ludzi

Online vessa

Online vessa

« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 11, 2019, 07:47:45 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingultramaficrockultraviolettesting

Online vessa

« Odpowiedź #14 dnia: Październik 18, 2019, 12:51:07 »
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingultramaficrockultraviolettesting