Autor Wątek: Strach przed porodem - co robić  (Przeczytany 11350 razy)

Offline dominika29

• mama świeżynka
  • *
Strach przed porodem - co robić
« dnia: Maj 12, 2015, 10:05:26 »
witajcie dziewczyny, mam mały a właściwie duży problem, niektóre z Was powiedzą, że przesadzam a mianowicie bardzo boje się porodu. Nie dość, że ledwo co śpię - duży brzuszek itd  ;) to jeszcze nie moge spać z tzw strachu, sama w sumie nie wiem co sie dzieje. Na tyle mi to przeszkadza, że postanowiłam zapisać się na terapie o tutaj http://psycholog-ms.pl/poradnia/ po dwóch spotkaniach stwierdzam, że to dobry wybór natomiast nie wiem co jeszcze moge zrobić dla siebie i dla maluszka :) pomóżcie - tam moge się wygadać i przepracować to w sobie a Wy jakie macie z tym doświadczenia??

Offline nunka_

• mama świeżynka
  • *
Odp: Strach przed porodem - co robić
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2015, 09:40:19 »
wydaje mi się, że każda z nas boi się tej chwili chociaż z drugiej strony chwilę później pewnie dochodzi do wniosku, że jednak czeka na ten moment. Pierwszy poród jeszcze przede mną (obecnie 35t) i też od jakiegoś czasu budzę się rano o 5 i patrząc w sufit zastanawiam się jaki to będzie ból, czy sobie poradzę, co zrobię jeśli nie... pocieszam się tym, że to mój pierwszy poród i nie wiem jeszcze co mnie czeka, na co mam się nastawić i być może nie będzie tak źle. Myślę pozytywnie, dużo czytam jak sobie radzić z bólem, jak oddychać i z wiarą podchodzę do tego co czytam - oddech pomaga dotlenić malucha, chodzenie i tzw. aktywny poród pomaga Mu odpowiednio wstawić się w kanał rodny. Po rozmowach w szkole rodzenia i uzyskanych informacjach jak od strony technicznej wygląda poród myślę o nim bardziej z perspektywy dziecka - w końcu Jego wyjście oznacza zakończenie porodu :) więc "idę" razem z nim tą drogą i wizualizuję sobie wszystko. Zawsze mi to pomagało, więc liczę że i w tym momencie się uda. Poza tym jestem osobą "zadaniową" i moim zadaniem jest iść, urodzić i wyjść ze szpitala. I tak też się nastawiam do wszystkiego :)

Offline adik356

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2015, 10:17:58 »
Poród jest pięknym przeżyciem, wiem bo już mam to za sobą i wspominam go jako najpiękniejszy dzień mojego życia.To że się boisz zrozumiałe, chyba wszytskie sie boimy. Macierzyństo nie jest łatwe i coraz częściej mówi sie o depresji poporodowej. Wiele osób bagatelizuje ten problem i nie namawiają kobiet na wizytę i pomoc psychoterapety http://kielczyk.pl/zespol-psychoterapeuta-warszawa/. Twierdzą, że kobieta przesadza i ma się wziążć w garśc, nie dając jej nawet odrobiny wsparcia. Pyschoterapeuta w takich sytuacjach jest jak najbardziej wskazany.

Offline alicja665

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2016, 10:45:12 »
Albo zamiast terapii poćwicz takie ćwiczenia, które można. To na pewno Cię zrelaksuje. Joga jest dobra i w ciąży nie przeszkadza albo zakup jakiś sprzęt http://profitness.pl/lateksowa-tasmy-do-rozciagania/119-lateksowa-tasma-do-rozciagania.html do lekkiego rozciągania. Głównie chodzi o to, że ćwiczenia relaksują i wydzielają się endorfiny co zmniejsza stres i będziesz czuła się lepiej.

Offline mamabyc

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2016, 08:59:20 »
Chyba najlepsze co można zrobić to nie mieć żadnych oczekiwań związanych z porodem i nie czytać za dużo o tym, o komplikacjach itp. Bo prawda jest taka, że każdy poród jest inny i nie warto się stresować zawczasu :) Trzymajcie się, będzie dobrze!

Offline Kasia Panek

• mama wtajemniczona
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2016, 01:32:13 »
Moja znajoma odczuwała ogromny strach przed porodem. Wiem, że korzystała z pomocy psychologa.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

Offline Frania_W

• mama wtajemniczona
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2016, 12:57:51 »
Moja znajoma odczuwała ogromny strach przed porodem. Wiem, że korzystała z pomocy psychologa.

U mojej było podobnie. Wiem, że chodziła na terapię tutaj i nawet jej to pomagało.

Offline Malassa

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 17, 2017, 01:52:26 »
Podobno ćwiczenie mięśni kegla pomaga później przy porodzie – może przez takie przygotowanie, poród wyda się mniej straszny? Bo ciało będzie już jednak trochę bardziej przystosowane. Jeżeli zastanawiasz się jak takie ćwiczenia wyglądają, to polecam wejść na http://plumbum.com.pl/ i przejrzeć ich ofertę – mają tam bardzo dobre gadżety do ćwiczeń

Offline Trejsi

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 17, 2017, 04:39:43 »
Tak, takie ćwiczenia są bardzo dobre. Sama tak robiłam przy drugim i poród był dużo łatwiejszy. Choć to może kwestia doświadczenia - drugie to trochę co innego :)
-------------------------------
http://ubezpieczenie-samochodu.net.pl
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2017, 04:04:16 wysłana przez Trejsi »

Offline smartfonowiec

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 17, 2017, 06:27:19 »
myślę, że najlepiej udać się z tym problemem do psychologa, on najlepiej poradzi :)

Offline DajkaMajka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 17, 2017, 09:44:23 »
wydaje mi się, że każda z nas boi się tej chwili chociaż z drugiej strony chwilę później pewnie dochodzi do wniosku, że jednak czeka na ten moment. Pierwszy poród jeszcze przede mną (obecnie 35t) i też od jakiegoś czasu budzę się rano o 5 i patrząc w sufit zastanawiam się jaki to będzie ból, czy sobie poradzę, co zrobię jeśli nie

Offline glikson

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 20, 2017, 06:39:57 »
Myślę, że psycholog wystarczy :) rozmawiaj też dużo z rodziną.

Offline irena03

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 28, 2018, 09:40:21 »
Mozna a nawet trzeba wspomagać sie fachowymi radami, na https://plodnosc.pl/ jest ich mnóstwo jeśli mówimy o ciąży, jej przebiegu, porodzie i okresie po nim.

Offline AnnMa

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2019, 09:44:43 »
Mi pomagała modlitwa, wystarczyła dziesiątka różańca wieczorem i byłam spokojna. Polecam!
Potrzebne Ci żaluzje wrocław? Sprawdź https://www.lumex.wroclaw.pl/- duży wybór, niskie ceny.