Autor Wątek: Brzuchatki Maj 2013 - wątek Mam rodzacych w maju 2013 roku  (Przeczytany 33596 razy)

Offline konwalia

• mama raczkująca
  • **
Odp: Maj 2013 - wątek Mam rodzacych w maju 2013 roku
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 13, 2012, 09:39:31 »
ojej... już się tak martwiłam... dobrze, że masz leczenie i oby sobie choróbsko poszło jak najdalej...
daj znać po czwartkowej wizycie...
a możesz napisać jakie miałaś te wyniki?

Offline Aga

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 13, 2012, 09:54:22 »
pewnie, ale dam znać popołudniu bo teraz nie mam ich przy sobie.

Offline Aga

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 13, 2012, 06:07:25 »
awidoczność wyszła

toksoplazmoza IgG A 0,288 ( nieokreślona )

przy założeniach
<0,200 niska
>0,300 wysoka
0,200-0,300 nieokreślona

IgM 1,47 dodatni
<0,55 ujemny
>0,5 dodatni
0,5-0,65 nieokreślony

IgG 219 [ IU/ml]
dodatni

<4 lu/ml ujemny
>8 dodatni
4-8 nieokreślony

tak to wygląda na tokso nieokreśloną 

Offline Aga

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 15, 2012, 08:30:55 »
co tu u nas tak cicho :)) oficjalnie informuję, że od dzisiaj jestem wolna :)) mam wreszcie zwolnienie i całą listę zaleceń lekarskich co wolno a czego nie.. :)  ;D

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 15, 2012, 08:44:04 »
to proszę się stosować do tych zaleceń! :D

Offline konwalia

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 15, 2012, 10:21:24 »
no to brzuch do góry i ...   :P
a jakie masz zalecenia?
usg miałaś?? - powiedz co Ci podpatrzył? jaki duży bobas?

Offline Aga

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 19, 2012, 10:14:15 »
W piątek widziałam bobasa :) 9,5 cm długości, żadnych niepkojących objaw nie było. Na początku wogóle nie można było usłyszeć serduszka, bo co już malucha znaleźliśmy to uciekał. Lekarz powiedział, że już dawno takiego ruchliweo dzieciaka nie widział :) ma świetne rączki i strasznie zadarty nosek :) ale mam nadzieje że jeszcze się wyprofiluje, bo wygląda ja pędząca motorówka. Przed samymi świętami mam następne USG i liczę że wtedy będzie już można coś zobaczyć więcej :)
A co do zaleceń to są  bardziej męczące niż dolegliwosci ciążowe.. 4 razy dziennie mierzenia ciśnienia..
4 razy dziennie proszki na ciśnienie, 3 razy dziennie antybiotyk, 2 razy dziennie spacery, 2 razy dziennie polegiwanie.. do tego milion badań w miedzy czasie.. brakuje mi doby na wszystko :) Ale czego się nie robi dla maluszka :)

Offline konwalia

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 19, 2012, 02:05:04 »
Wow - kawałek bobasa ;) a myślę, że ten zadarty nosek to jeszcze norma ;) jeszcze urośnie... chyba, że Twoje obawy wiążą się z jakąś cechą pojawiąjącą się w rodzinie?
No zaleceń sporo-ale akurat spacerów bardzo zazdroszczę - brakuje mi ich baaardzo :(
A co do ciśnienia-masz nadciśnienie czy dopieor w c. coś się zaczęło dziać?
Ja jestem niskociśnieniowiec... za to w c. mam książkowe.. tylko mi puls skacze do 100... to nie za dużo?
I już z wielką niecierpliwością czekam na jutrzejszą wizytę - prosząc o zdrowaśki... tak się boję... jeszcze 27h...

Offline Aga

• mama zadomowiona
  • **
Odp: Brzuchatki Maj 2013 - wątek Mam rodzacych w maju 2013 roku
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 20, 2012, 08:18:12 »
Aga i jak ? Ja w ogóle jestem z nadciśnieniem, ale przy proszkach mam teraz 115/60  puls 100 - podobno puls ma być podwyższony ale 100 to za dużo.. ja odpoczywam, i ciesze się wolnym..

Offline konwalia

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 20, 2012, 09:20:56 »
pytałam o puls - dla ciąży są inne normy... jakbym miała omdlenia, bóle serca - to będziemy dalej diagnozować...
Kamień spadł mi z serca... Bobasek ślicznie urósł  :) jak należy :) wszystkie pomiary są też ok, choć NT ciężko było wybadać - bo łożysko zasłaniało obraz - ale jest w normie...
Kolejna wizyta za 3 tygodnie... będziemy sprawdzać szyjkę...na razie jest ok... No i już trochę "nastraszył" mnie cesarką... skonsultował z gin, z którą robił mi poprzednią - i już powiedział, że nastawia się na problemy i powikłania...bo już wtedy były... ale tym się będę martwiła jak dotrwamy do maja...

Offline Aga

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 22, 2012, 12:15:25 »
nie zamartwiaj się na zapas, to źle wpływa na maluchy.. dobrze, że wszystko jest ok z maleństwem i z Tobą.Ja nie mogę ostatnio opanować ciśnienia i leże plackiem.. szału można dostać, nie wyobrażam sobie leżenia 9 miesięcy, ale czego się nie robi dla dzieci. Ja mam wizytę 29.11 więc już niedługo, zobaczymy co tam gin powie :)

Offline konwalia

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 07, 2012, 09:52:20 »
Aga - już widzę tydzień po wizycie i milczysz? napisz co się dowiedziałaś? i jak Twoje ciśnienie? nadal świruje?

Offline Gucha90

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 12, 2012, 02:26:56 »
Hej Kochane:) Mniej więcej Was podczytałam. Jestem mamą prawie 3 letniego Oscarka i mam termin porodu na początek czerwca. Tą ciążę znoszę źle. Nudności, zawroty, w pierwsze ciąży tego nie znałam...do tego jestem na antybiotyku bo od półtora miesiąca męczy mnie mega duszący kaszel. Pozdrawiam :)

Offline Aga

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 12, 2012, 04:44:02 »
Gucha - witamy w naszym gronie :) Mój termin się potwierdził na 06.05.2012  Ja właśnie jestem dzisiaj po wizycie w zakaźnym -toxo dalej nie określona więc antybiotyk do końca ciąży - dodatkowo zalecone badanie płynu owodniowego. Koszmar.. nie wiem jeszcze jak to wyjdzie z tym badaniem - bo gin może nie wyrazić zgody. Ciśnienie jak marzenie :) przed ciążą takeigo nie miałam, oby tak dalej :) Wróciłam do pracy na tydzień, bo nie dałam rady siedzieć w domu... dostałam pozwolenie od lekarza w ramach prezentu na święta :)  A z dolegliwości ciągłe sikanie, i zgaga tak okropna że chodzę z butelką mleka przy sobie.. tylko to mi pomaga :) podobno jak kobieta ma zgagę to dziecku włosy rosną ;) to tak z ciekawostek.
Aga a Ty jak się czujesz wszystko ok ? U mnie brzusio urusł ostatnio, i powędrował do góry i co bardzo mi się nie podoba pępek mi "wychodzi".. a najbardziej czekam aż poczuję pierwsze ruchy :)

Offline Gucha90

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 12, 2012, 05:46:39 »
Ja pamiętam jak mnie zgaga męczyła w pierwszej ciąży, ale żadna rzecz mi nie pomagała. Dobrze, że Tobie chociaż to mleko pomaga;) Pamiętam również glukozę, męczyłam ją i męczyłam...strasznie teraz to przeżywam bo pewnie lada miesiąc powtórka z rozrywki :(