Autor Wątek: Brzuchatki Maj 2013 - wątek Mam rodzacych w maju 2013 roku  (Przeczytany 36270 razy)

Offline konwalia

• mama raczkująca
  • **
Odp: Maj 2013 - wątek Mam rodzacych w maju 2013 roku
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 18, 2012, 02:41:55 »
Witam!
Jestem mamą dwójki ziemskich chłopców i jednej aniołkowej dziewczynki... obecnie jestem w czwartej ciąży - z nadzieją, że mimo wszystko szczęśliwie dotrwamy do maja (TP na 30.05 ale ze względu na cc pewnie będzie wcześniej)
Pozdrawiam majowe mamy ;)

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 18, 2012, 02:56:18 »
cześć konwalia! Super, że jesteś z nami. :)

Offline eklerkaa

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 01, 2012, 02:00:11 »
JESTEŚCIE ??? :)
mam termin na 5 Maj

Offline konwalia

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 02, 2012, 10:30:06 »
oj cichutko tutaj, cichutko...
u mnie powoli plamienia i krwawienia mijają... oby na stałe... za to starszy Syn ma ospę - więc żyję nadzieją, że nas ominie...
a co u Was?
eklerkaa widzę już wkroczyła w II trymestr - gratuluję! jak samopoczucie?

Offline konwalia

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 07, 2012, 05:44:16 »
odp. do Agi ;) (bośmy na innym wątku wlazły na niezwiązany z nim temat :P) :
pisałaś, że martwisz się nadchodzącą bezczynnością... hahaha.... spoko spoko - jeszcze zatęsknisz za tym "nic-nierobieniem" ;) więc zbieraj siły!... poza tym za chwilę będziesz mogła powoli zacząć kompletować wyprawkę ;) no chyba, że planujesz wszystko w ostatnim miesiącu robić (czego osobiście nie polecam bo wtedy już często brak sił, a "conieco" warto przemyśleć, popytać nieco bardziej doświadczone mamy aby uniknąć nietrafionych wydatków, już pomijam fakt ilości kasy na to wszystko potrzebnej - ale to nie dla każdego jest problem...) lub po porodzie (z róznych względów dziewczyny tak robią - czego nie neguję - bo trochę rozumiem te powody)...

Offline Aga

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 07, 2012, 06:02:31 »
Hehe :) z tą wyprawką to część już mam :) Wanienka, łóżeczko i wyposażenie dostałam od mojej Sis- szkoda mi kasy na nowe tym bardziej że to praktycznie na rok. Mam już listę potrzebnych rzeczy i powoli kupuje, śmieją się ze mnie że wcześnie ale jak mam wydać całą wypłatę później na wyprawkę to mi się jakoś nie widzi.. a zauważyłam że im mniejsze rzeczy dla dzieci to droższe..
a Ty Konwalio na kiedy masz termin ? Mi z pierwszego USG wychodził 19 maj, wczoraj jak byłam wyszedl tydzień różnicy i 11 maj :) dobrze rodzić na wiosną, później można spacerować z maluchem i nie trzeba siedzieć z nim w domu, a tak całe lato i jesień przed nami na spacerki  ;D

Offline konwalia

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 07, 2012, 06:10:08 »
No to widzę, że Twój Maluszek nadrobił ;) ja kończę jutro 11 tc :) mam termin na 30 ale ponieważ będzie cc więc liczę tak koło połowy maja...
Fajnie, że masz tyle "w spadku" ;) napisz co już kupiłaś?
Masz może na oku jakiś wózio?
Ja uwielbiam te "dzieciowe" artykuły i drobiazgi - mimo, że "przerabiam" to kolejny raz to i tak lubię... może też dlatego, że leżę a to zajmuję głowę i pozwala wierzyć, że dotrwamy do szczęśliwego finału...

Offline Aga

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 07, 2012, 08:20:46 »
Mam 5 bodziaków, jedne buciki -piękne które wiszą na klamce z przewiązaną czerwoną kokardką - niby w zabobony nie wierzę, ale nie zaszkodzi :) mam dwie pary skarpet ( różowe z lalą i niebieskie z piłką - nie wiadomo co będzie :) ) grzechotkę, gryzak i czapeczkę :)) do tego mam już szlafrok do szpitala kupiony okazyjnie i ogromny :) Mąż się śmieje, że ,mogłam zabrać namiot i na to samo by wyszło ;P To moja pierwsza ciąża, planowana, i w dodatku celnie strzelona przy pierwszym podejściu jak to mówią :) Więc jestem przeszczęśliwa i czekam już na ten maj jak nigdy.

Offline Aga

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 07, 2012, 08:29:01 »
Konwalia a w ogóle to Ty mi możesz więcej poopowiadać bo doświadczona z Ciebie Mama :) 4 ciąża - duże wyzwanie- ja bym chciała dwoje - u mnie w domu było troje - nie parzyście i zawsze były problemy,( że jedno było bardziej poszkodowane niż pozostała dwójka :) ) dodam że jestem najstarsza, brat 3 lata mniej a siostra 9..   
a co do wózka, to  nie mam pomysłu jak ma wyglądać
wiem, że ma być lekki ( mieszkam na II p. bez windy) i taki żebym mogła go później rozłożyć na spacerówkę. Więcej mi nie potrzeba, jak czytałam ostatnio o wózkach to zawrotów głowy dostałam - koła takie, gondola, taka, przekładana " kierownica " koszyk z przodu, z dołu dopinana torba- wybór jest strasznie duży, ale koszty takiego wypasionego wózka też nie najmniejsze :)))) Przyszła moja pora więc mówię Dobranoc :) i do jutra

Offline konwalia

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 08, 2012, 03:04:27 »
Ago - jeśli Twój nick jest jednocześnie Twoim imieniem to - moja imienniczko :D

Jaki rozmiar ciuszków kupiłaś - tych bodziaków? 56 czy 62?

No tak - podpowiadać mogę ze swojego doświadczenia bo trochę przetestowałam - ale tak na prawdę to nie wiadomo od czego zacząć ;) chyba łatwiej będzie jak będziesz pytała... Nie chciałabym też, żeby ktoś odebrał, że się mądrzę... jeśli się za dużo będę "produkowała" - to mi to zwyczajnie powiedzcie... po prostu pamiętam jak robiłam zakupy przy pierwszym dziecku - nawet neta wtedy w domu nie miałam (tylko czasem siadałam u rodziców) i dużo wiedzy czerpałam z czasopism dla młodych mam - a to jednak często były artykuły promujące jakieś produkty, daną firmę... a niekoniecznie na prawdę przydatne rady - ale to wyszło "w praniu"... a nie miałam w swoim otoczeniu kogo pytać - z kuzynostwa jestem najstarsza, zmieniłam miejsce zamieszkania, koleżanki się porozjeżdżały - i taka byłam trochę samotna...

Mnie się zawsze trójeczka marzyła... :)  i już na kolejne się nie zdecyduję raczej (jednak przeleżane ciąże i tak stresujące to już za dużo) - jakoś sobie będą musiały dzieciaki poradzić ;) mam nadzieję, że się dogadają i żadne z nich nie pozostanie odsunięte...

Ja mieszkam na 4 piętrze bez windy-więc też szukałam lekkiego wózka... na to na pewno warto patrzeć w Twojej sytuacji (chyba, że masz dostęp do wózkowni?) ... poza tym polecam:
- duże, pompowane koła, dobrze amortyzowane
- duża gondola (niestety teraz sporo wózków ma je dosyć małe i dzieciątko zanim dobrze usiądzie już się nie mieści i trzeba je zmieniać na spacerówkę, już nie wspomnę kiedy trzeba zmieścić tam jeszcze śpiworek)
- polecam też zwrócić uwagę na rączkę - u nas ta piankowa się nie sprawdziła - już przy drugim dziecku musiałam ją jakoś naprawiać, kombinować - no generalnie lipa... choć może w innych firmach to lepiej wyszło - teraz będę szukała takiego ze skórzaną (np skóra eko... bo nie wiem czy będzie mnie stać na x-landera)
- warto pójść do sklepu, "pomacać" i zobaczyć jak się prowadzi, jak się składa, jak się montuje... ja chodziłam codziennie na co najmniej 3h spacery i myślę, że z ciężkim i źle prowadzącym się wózkiem bym się bardzo umęczyła - to się jednak odczuwa - szczególnie kiedy dziecko podrośnie i waży nie 3 a 7-8 kg i więcej ;)
- nie polecam przekładanej rączki - bo to niestety zmienia środek ciężkości wózka - wtedy trudno jest podnieść przednie koła przy pokonywaniu krawężników... lepsza jest możliwość montowania przodem lub tyłem do kierunku jazdy - bardzo przydatna! - dziecko zmienia swoje upodobania-młodsze lubi widzieć mamusię, a starsze już bardziej ciekawią widoki i świat wokoło ;) na prawde się przydaje ;)
- duży koszyk na zakupy się przydaje, torba też - choć nie koniecznie trzeba kupować orginalną od kompletu - można na allegro kupić tańsze i też dopasować..
Nie sądzę żeby trzeba było na wózek wydawać bardzo duże pieniądze - szczególnie kiedy ich za bardzo nie ma - ale kupując te najtańsze wózki niestety też często nie zdają egzaminu i po 2-3 miesiącach trzeba kupić kolejny - to już opinia niejednej forumowiczki...

łoj - się rozklepałam ;) przepraszam...

Offline Aga

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 08, 2012, 05:37:19 »
Aga zdrobnienie od Agata :) mówią i tak i tak.
Fajnie jest mieć z kim pogadać, ja ze znajomych jako pierwsza zaznam radości ciąży i macierzyństwa :) czasem człowiek chce się o głupotę jakoś dowiedzieć a nie ma kogo,wiadomo, mamy i ciocię są pomocne, ale porody 20-30 lat temu trochę inaczej wyglądały :) a nawet prowadzenie ciąży przebiegało inaczej..
Moja mama jak była ze mną to kazała jej lekarka jeść surową wątróbkę bo miała mało żelaza.. teraz surowe mięso jest na pierwszym miejscu listy potraw zakazanych :) koty i psy to wrogowie kobiet w ciąży..
A tak właśnie to przechodziłaś toxoplazmoze ? u mnie właśnie wczoraj ją znaleźli, i jutro czeka mnie wycieczka do szpitala zakaźnego.. średnio mi się widzi, żeby kobieta w ciąży musiała chodzić do szpitala zakaźnego, tam to dopiero można coś "fajnego" złapać..
a w przychodniach nie prowadzą takich badań.. wrr :(
dobrze, że się tak rozpisujesz :)
a co do dzieci i ilości to poszkodowany u mnie w domu oznaczało, że jedno było gnębione przez pozostałą dwójkę :)) nigdy żadne z nas nie poczuło że drugie jest bardziej kochane :) A z drugiej strony rodzeństwo to fajna sprawa, ja wogóle pochodzę z licznej rodziny :) zawsze w kupie raźniej :P

Offline konwalia

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 08, 2012, 06:47:22 »
powiem Ci, że nawet sporo się zmieniło od czasu mojej pierwszej ciąży, a co dopiero mówić o czasach naszych mam ;) szczególnie zmiany dotyczą pielęgnacji niemowląt i schematu rozszerzania diety malucha...
Jak kiedyś miałam robione Toxo IgG wyszły mi bardzo mało (0.13) - tzw niereaktywne...
Teraz robiłam i w przyszłym tyg je odbiorę - zobaczymy co się okaże...
A Ty masz zwierzaka w domu? albo jakiś z nimi kontakt?
a do tego szpitala idziesz na konsultacje czy cię będą tam hospitalizować?

Offline Aga

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 08, 2012, 09:03:59 »
nie mam zwierzaków w domu, ale często jeżdżę na wieś a tam ich nie brakuje.
Jutro mam wizytę w zakaźnym, to się okaże co mi powiedzą.

Offline konwalia

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 09, 2012, 04:19:09 »
Aga - pisz jak wrócisz!

Offline Aga

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 13, 2012, 08:54:41 »
Jestem :) wyniki wyszły niejednoznaczne i dostałam antybiotyk na 30 dni 3 razy 1 tabl. Po tej dawce będzie można okreśłić czy zakażenie trwa czy było, i zostały tylko wysokie przeciwciała... jescze tylko patologia w czwartek i koniec z chodzeniem po lekarzach - już mam dosyć..