Autor Wątek: kąpiele  (Przeczytany 19727 razy)

Offline olga.hajduk

• mama świeżynka
  • *
Odp: kąpiele
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 09, 2012, 10:49:53 »
My kąpiemy naszego maluszka na różne sposoby (ma prawie 4 miesiące):

1. wanienka, ale wkładamy ją do wanny i nie jest nachlapane wtedy. Młody uwielbia się kąpać i jest spokojniutki bardzo w wodzie
2. kąpiemy się razem w 3 kombinacjach - albo mały z mamą, albo z tatą, ale najbardziej lubimy całą trójką :)
polecam ten filmik o wspólnej kąpieli:
http://www.youtube.com/watch?v=U8HyYI-jRmA
3. z racji, że często podróżujemy i nie zawsze mamy wannę, a wanienki nie wozimy ze sobą już kąpaliśmy się pod prysznicem z maluchem. Jedno kąpie się z a drugi rodzic w pogotowiu, no i malucha odbiera do wytarcia etc.

A jeśli chodzi o pielęgnację w i po kąpieli, to my testowaliśmy różne próbki Johnson i Nivea, oraz Oilan, ale zdecydowanie najlepszy jest wg mnie Oilatum. Po nim Wojtuś ma tak piękną skórę, że nie trzeba jej już potem niczym nawilżać, a po pozostałych używałam kremiku lub oliwki.
Dodatkowy plus to to, że Oilatum zalecany jest też dla kąpieli dorosłych, intensywnie nawilża i sama używam :-)

szatka

• Gość
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 02, 2012, 03:02:52 »
Mój Synek ma prawie 2 lata więc już od jakiegoś czasu kąpie się w dużej wannie, ale czy to mała czy duża- uwielbia to. Czasem robimy mu dużo piany, czasem nie, za to zawsze muszą być jakieś zabawki, jakieś czerpaczki, kubeczki do przelewania. Nie cierpi tylko mycia głowy, strasznie się wtedy piłuje ;)
Pozdrawiam

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 05, 2012, 02:54:40 »
szatka to lesio ma ile wkoncu?pogubilam sie ;)

Offline Anna Rynkiewicz

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 11, 2012, 08:39:57 »
ja swojego synka przenioslam jakos po roku do wanny a mlodszego wczesniej jak tylko zaczal siadac, bylo mi latwiej kapac obu na raz.
Teraz razem maja frajde. Zabawki zaraz po zakupie zaklejam im dziury albo sylikonem takim do uszczelniania przy wannie albo goracym klejem.
Jak na razie dziala. Jesli chodzi o kosmetyki to plyn i szampon 2w1 wickies czy jakos tak wyprodukowany dla Kauflandu wczesniej byla Nivea ale zdecydowanie skusila nas cena bo nivea kosztuje ok 9-12 zl a ten kauflandowy 4zl za podobne opakowanie. Moim pasuje wiec na razie nie zmieniam.

szatka

• Gość
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 12, 2012, 02:28:56 »
szatka to lesio ma ile wkoncu?pogubilam sie ;)
hehe tyle co w suwaczku :) w grudniu skończy 2 lata ;)

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 12, 2012, 05:14:54 »
SORKI niedoczytalam ma juz rok, tylko samo 10 miesiecy !zakrecona jestem;)

Offline nela.bachmann

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 04, 2012, 11:50:45 »
Ja używam johnson's baby łagodny płyn do mycia ciała i włosów 3 w 1 , a po kąpieli johnsons baby kojące mleczko co ciała na dobranoc;-) Moja córcia uwielbia się kąpać, w wannie mogła by siedzieć godzinami.

Offline konewka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 12, 2013, 08:38:59 »
u nas poczatkowo byla duza wanienka ktora zmienila sie w wanne ;) nie bylo wiekszych problemow z przejsciem. Teraz po przeprowadzce mamy wyzszy brodzik.

Do kąpieli uzywamy mydla w płynie z Ziajki a do wloskow szampon z Garniera. Aktualnie mamy morelke :) wloski ladnie pachna i super sie rozczesuja :) Polecam

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 12, 2013, 08:44:21 »
właśnie widziałam ostatnio te szampony dla dzieci z Garniera. morela i chyba kiwi, o ile dobrze pamiętam :D

Offline honorata.wolkowicz

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 03, 2013, 09:51:57 »
my kąpalismy córeczke w wodzie z oliwka nieperfumowana bo miala problemy z sucha skorka a teraz kąpiemy w takim holenderskim zelu neutral tez nieperfumowany dla alergikow. z checia wskoczylabym do wanny z coreczka, ale niestety nie mamy a pod prysznic się boję;/

Offline ignasia

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 20, 2016, 02:07:05 »
jaki jest dobry olejek po kąpieli

Offline kimis

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 24, 2016, 02:30:48 »
lubi oj lubi :p godzinę można siedzieć w łazience i nie chce wyjść :p taki mały szkrab i tyle radości :) najlepsze są zabawy pianą i zabawkami :) nie ma końca śmiechom i pluskom :D
szamponik i płyn do kąpieli dla dzieci, a po kąpieli stosujemy krermik do ciała lub oliwkę, gdy skóra jest przesuszona :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 02:32:45 wysłana przez kimis »

Offline cendra

• mama ostro zakręcona
  • **
    • https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-konsolidacyjny,3.html
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 18, 2016, 11:01:18 »
Do kąpieli stosuje tylko specjalne emolienty dla niemowlaka czyli http://www.eloderm.pl/emolienty-kategoria/emolienty-w-pielegnacji-niemowlaka/ Kiedyś nie mogłam się zdecydować na konkretne ale przeczytałam wiele opinii na ich temat i bardzo wiele osób sobie ich chwali dlatego też polecam każdemu samemu się o tym przekonać. Jak dla mnie to wybór numer jeden. A co Wy o tym sądzicie ?

Offline 30latminelo

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 05, 2017, 10:46:54 »
Do kąpieli używamy płynu dla niemowląt bez sls :) a po kąpieli zawijam Antosia w ręcznik z kapturkiem z https://zwoltex.pl/. Jest tak delikatny, że skóra dziecka pozostaje naprawdę gładziutka! Myślę, że często nie zwracamy uwagi na tak ważny aspekt jakim jest ręcznik dla dziecka.

Offline bemik

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 08, 2017, 02:45:21 »
Nasz Natanek kocha wodę, śmiejemy się z moim Mirkiem, że to urodzony pływak jest :)