Autor Wątek: Pranie dziecięcych ubranek  (Przeczytany 20370 razy)

Offline Katrina852

• mama raczkująca
  • **
Odp: Pranie dziecięcych ubranek
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 11, 2018, 09:15:01 »
Myślę, że każdy łagodniejszy środek do prania będzie odpowiedni :) No i dodatkowe płukanie jest dobrym pomysłem, nie wpadłam na to:D

Offline MaryAnn84

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 12, 2018, 09:30:02 »
Zgadzam się, że jednak łagodny środek do prania może być lepszy. Silne detergenty mogą bardzo podrażniać skórę i wywoływać reakcje alergiczne. Teraz pralki czy pralko - suszarki są wyposażane w specjalny Mix Power System (np, pralko - suszarki Candy), które nawet z użyciem delikatnego środka skutecznie dopierają ubranka. Dzięki temu nie ma ani uczuleń, ani podrażnień, a ubranka są w pełni doprane.

Offline america

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 19, 2018, 02:43:15 »
Ja prałam w takim specjalnym proszku zawsze bo moja córcia miała bardzo delikatną skórę i dostawała łatwo uczulenia. Tak samo ubranka musiały być dobrej jakości, więc w praniu nic się z nimi nie działo. Taką moją zaufaną marką przy problemach ze skórą małej były psoty, mają rewelacyjną jakość

Offline Elka084

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 07, 2018, 06:16:18 »
My do prania ubranek dziecięcych zawsze używamy delikatnych płynów do prania, które nie zawierają zbyt silnych środków piorących. W ten sposób ubranka po wypraniu są mięciutkie i nie powodują alergii. Problem jest tylko w odpowiednim wyborze ubranek. Ponieważ pierzemy je dość często to zawsze musimy mieć pewność, że kupujemy ubranka wysokiej jakości (np. stąd - kochanyurwis.pl/), które po kilku praniach całkowicie nie stracą kolorów, nie zbiegną się ani nie rozciągną.

Offline Mamka

• mama świeżynka
  • *
    • Zabiegi pielęgnacyjne na włosy Katowice
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 12, 2018, 01:01:44 »
Ja piorę w Loveli, przy większych plamach dosypuję Ariel i włączam dodatkowe płukanie.

Ja też półśpiochy niemowlęce piorę w Loveli i jest wszystko ok. Kurteczki i rzeczy, które nie przylegą bezpośrednio do ciała piorę razem z moimi rzeczami.

Offline julka990

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 27, 2018, 10:00:04 »
Ja zawsze prałam w takim samym proszku jak nasze ubrania. Nigdy nie było żadnych reakcji alergicznych. Teraz piorę wszystko z kapsułkammi Surf Surf Fruity fiesta & Summer Flowers Pięknie pachną latem i kwiatami i dopieraja nawet najtrudniejsze plamy. Przy dzieciakach proszek i kapsułki tej firmy naprawdę się sprawdzają.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2018, 11:36:50 wysłana przez julka990 »

Offline mamamaxa

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 18, 2018, 10:27:31 »
Dla mnie zbawieniem okazała się być pralko suszarka. Dlaczego? Zwyczajnie z braku czasu i siły, wiadomo, że przy dzieciach jest niestety dużo prania, a energii na jego rozwieszanie brak.

Offline smerfetka251

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 26, 2018, 10:34:28 »
Ja córce od początku piorę ubranka w płynie do prania surf. Mój ulubiony zapach to biała orchidea i jaśmin, do białego, ale - młoda akurat ma sporo takich jasnych, białych ubrań, a płyn dopiera mi wszystko bez problemu. Nawet takie trudne do usunięcia plamy.

Offline dorotaww

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 22, 2018, 12:22:08 »
od 1 rż zaczęłam ciuszki dziecka prać w tym samym proszku co nasze. na szczęście nic ją nie uczuliło

Offline Clima88

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 28, 2018, 05:15:53 »
Całkowita zgoda z moim poprzednikiem. Nic dodać i nic ująć z jego wypowiedzi :)
Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał

Offline martasopel

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 04, 2018, 10:50:39 »
W proszku dla dzieci prałam do 6 miesiąca, teraz normalnie piorę w tym samym co moje ciuchy i mojego męża

Offline zoniak

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 04, 2018, 02:15:57 »
Preparaty do prania i płukania dla dziecka kupuję zwykle w https://www.apteka-melissa.pl/ :) Bardziej się opłaca no i przede wszystkim nie muszę tego dźwigać. Zazwyczaj wybieram płyn zamiast proszku, chociaż niektóre też są dobre.

Offline Malagaa

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 03, 2019, 03:31:13 »
Używałam już wielu proszków ale najlepszym okazał się power wash proszek do prania http://alechemia.pl/6-proszki-do-prania. Po innych proszkach moje 5 letnie dziecko dostawało wysypki na szyjce. Znalazłam więc proszek, który nie powodował żadnych zaczerwień.

Offline malgosiak

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 04, 2019, 03:32:44 »
Ja piorę w proszku przeznaczonym dla niemowląt, aby nie wystąpiło żadne uczulenie, ani wysypka.