Autor Wątek: Jak pomóc dziecku w nauce do matury?  (Przeczytany 14996 razy)

Offline Erytka

• mama raczkująca
  • **
Odp: Jak pomóc dziecku w nauce do matury?
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 03, 2017, 07:09:22 »
Tak z biegiem lat, jak wracam myślami na przykład do matury i ogólnie do lat szkolnych, uświadamiam sobie jak ogromnym czynnikiem demotywującym są sami nauczyciele. Jak z ciekawego przedmiotu potrafią zrobić koszmar - chociaż może to zbyt wyolbrzymione słowo, ale będąc uczniem tak to się niekiedy odbiera. Mogą odebrać naprawdę chęć do poznania i nauki przydatnych rzeczy, które teoretycznie powinny interesować uczniów. Samemu natomiast jest ciężko taka wiedzę pozyskać, bo jak wiadomo z natury człowiek jest leniwy i jeżeli trzeba w coś więcej pracy włożyć, to już tak nie za bardzo... W takiej sytuacji warto znaleźć sposób na to jak się motywować. Sposobów jest naprawdę wiele, co można zobaczyć na podanej stronie, aby odnieść zamierzony cel. Myślę, że warto by przed maturą naładował się taką dobrą energią, by egzamin poszedł mu jak z płatka.

Offline Myszka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 09, 2017, 02:35:30 »
Ciężko powiedzieć.. Jeszcze jak pomóc małemu dziecku to okej, ale w sumie już dorosła osoba powinna sama siebie zmotywować

Offline Smreczka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 16, 2017, 03:43:57 »
Do matury to już nie takie dziecko :D dorosły człowiek już, więc sam powinien sobie zdawać sprawę, że musi ją zdać

Offline gabate

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 20, 2017, 12:11:31 »
Moja córka zdawała WOS i Historię, pokupowałyśmy różne ustawy i podręczniki związane z tematyką prawniczą na stronie http://profinfo.boomla.net/. Bardzo dużo się uczyła ale jest ambitna. Teraz jest już na drugim roku prawa na UJ. Jestem z niej bardzo dumna. Podręczniki na studia, też tam kupuje, zawsze bardzo szybko przychodzą.

Offline adik356

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 16, 2018, 08:40:00 »
Myślę, że bardzo pomocne są kursy różnego rodzaju. Wiem, że młodzież często ma problemy z maturą z chemii czy biologii, ale takie kursy też są na rynku np. tutaj http://kursy.fumed.pl/kursy/kurs-maturalny-semestralny/ . Podczas takiego kursu - rocznego czy półrocznego, przyszły maturzysta powtarza i systematyzuje materiał, a to znacznie pomaga dobrze zdać maturę.

Offline Milka43

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 05, 2018, 09:05:27 »
Jeżeli dziecko będzie chciało iść na studia to będzie wiedziało, że musi przyłożyć się do matury. Często po zajęciach z niektórych przedmiotów nauczyciele prowadzą dodatkowe zajęcia przygotowujące do matury. Można zapisać także dziecko na tzw. indeksy - powtórki z przedmiotów. Oczywiście należy także trochę posiedzieć nad książkami w domu. Dobre jest rozwiązywanie testów z zeszłych lat. w Taki sposób min.in. nauczyłam się matematyki :)
Dzieci muszą być bardzo pobłażliwe w stosunku do dorosłych.
Antoine de Saint-Exupéry

Offline Kasia Panek

• mama wtajemniczona
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 06, 2018, 10:23:27 »
Takie duże dziecko można jedynie wspierać i pytać, jakie ma problemy. Niestety, ale jeśli maturzysta nie chce się uczyć, nie wyrobi w sobie odpowiednich nawyków i podejścia w tydzień, a nawet miesiąc...
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

Offline Limonka82

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 15, 2018, 06:39:56 »
hmm zawsze mozna zapisac dziecko na np korepetycje z matematyki (czy z czego tam jest slabsze, ale przewaznie to matematyka/polski czy jezyk obcy - to sa przedmioty, z ktorych sie 'chodzi na korki') Elbląg. Dziala na terenie calej Polski (w niektorych miastach, wiekszych oczywiscie) grupa Edun Korepetycje - spojrzcie: http://edun.pl/ Mozna u nich zapisac sie na dowolne korepetycje, takze przygotowywawcze do matury. Oprocz nauki - na pewno ukonczenie takiego kursu, czy korepetycji - wzmoze pewnosc siebie nastolatka przed matura, a to bardzo wazne.

Offline alik

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 28, 2018, 12:54:37 »
Trzeba trochę się przyłożyć.

Offline smerfetka251

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 03, 2018, 11:12:34 »
Matury? To już chyba trochę późno na pomoc. Pomagać trzeba było jak dziecko było małe, albo właśnie nie pomagać, tylko pozwolić brać odpowiedzialność za swoją naukę. U mnie młoda idzie do 2 klasy podstawówki teraz, na początku kl 1 miała pomysły, że będę się z nią uczyła. Wybiłam jej to z głowy, na początku było różnie, były uwagi za brak zadań, ale całkiem szybko się ogarnęła, że to jej nauka, jej obowiązki, choć jak mówiła -strasznie nudne. Pomóc mogę, rozbudzając ciekawość, rozwijając hobby, a pilnowanie zadań domowych i ocen, to nie moja bajka. Ale ze mnie wyrodna matka jest :P

Offline pola874

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 07, 2018, 04:13:24 »
Może warto zapisać dziecko na jakieś kursy maturalne? Wiem, że mogą one bardzo pomóc i są bardzo przydatne, ale trzeba wiedzieć, w czym dziecko ma braki. Na takie kursy polecam zapisać się tutaj https://www.pitagoras.edu.pl/kategoria/kursy/kursy-maturalne/ Zawsze jest to dodatkowa wiedza i zawsze można znaleźć pomoc w odpowiednim temacie.

Offline maria-antonina

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 21, 2018, 02:29:02 »
Nauka kilka miesięcy przed maturą to już musztarda po obiedzie, nic nie zmieni. To mamusie, których pociechy dopiero idą do szkoły, mają szansę im jakoś pomóc. Wszystko rozbija się o to, by dziecko widziało zdobywanie wiedzy jako przyjemność. Jeśli urządzi się pokój dziecięcy z miejscem do nauki, to od początku będzie ją traktowało jako zabawę, ciekawą podróż. A maturzysta? Czego miał się nauczyć, już się nauczył :)

Offline vessa

• prawie jak Ewa - pramatka wszystkich ludzi