Autor Wątek: witaminki  (Przeczytany 954 razy)

Offline babys

• mama świeżynka
  • *
witaminki
« dnia: Luty 26, 2019, 09:54:03 »
Witaminki, temat rzeka, jakie Wy brałyście? Czy sam kwas foliowy na start wystarczy??

Offline karolajna

• mama raczkująca
  • **
Odp: witaminki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2019, 07:04:37 »
kwas foliowy jest ważny ale to za mało, poczytaj sobie zalecenai polskiego towarzystwa gineklogicznego, na pewno ważne jest też dha i witamina d3, to skłądniki bardzo istotne dla rozwoju mózgu,układu nerwowego, kości, a Polki jedzą bardzo mało ryb i te nasze polskie ryby też nie są jakiejś porywającej jakości, jak szukaz dobrych witamin to sobie mamadha premium kup,wszystkie potrzebne składniki masz w 1 tabletce

Offline babys

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2019, 02:53:16 »
czy to nie przeszkadza że  nie żelaza to mamadha?

Offline karolajna

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2019, 01:43:06 »
Na pewno musisz to skonsultować ze swoim lekarzem prowadzacym, mój patrząc na moje wyniki nie kazał mi dodatkowo suplementować żelaza i cała ciążą brałam to mamadha, wszystko bylo ok i czułamię w porządku

Offline greta97

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2019, 10:49:33 »
Witaminki są mega ważne.

Offline obenka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2019, 10:46:07 »
ja kwas foliowy brałam już 3 miesiące przed tym jak zaczęłam się  starać o dzidzie , chyba nazwa to folian :)
Pózniej lekarz przepisał mi też witaminy i brałam je przez cała ciążę odpowiednio do trymestru . Wiem, że w ciąży myslimy tylko o tym, co tu i teraz , ale polecam juz zacząć myśleć o laktacji.  Polecam artykuł https://www.kreatywna.pl/styl-zycia/dziecko/prawidlowa-dieta-sprzymierzencem-karmienia-piersia-zobacz-co-jesc-aby-poprawic-laktacje/ jest tu napisane co jeść żeby pożniej nie mieć problemu z ilością , o dietę możesz zadbać już teraz wyjdzie to na plus dla Ciebie i później dla Twojego maleństwa .