Autor Wątek: KOSMETYKI DLA NOWORODKA  (Przeczytany 12812 razy)

Offline ruccola

• mama nowicjuszka
  • *
Odp: KOSMETYKI DLA NOWORODKA
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 23, 2017, 03:31:17 »
Dzisiaj widziałam reklamę w TV jakiegoś fajnego spray'a do czyszczenia uszu - może to jest to? W aptece jakby się zapytać farmaceutek to pewnie też poleciłyby coś w tym stylu.

Offline Szakirka

• mama wtajemniczona
  • **
    • Buzz Marketing Mama Marketing
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 24, 2017, 12:36:23 »
No byłam się zapytać i Pani farmaceutka poleciła Voskolix to spray do uszek maluszka na bazie oliwki z oliwek. Rozpuszcza woskowinę i zapobiega też przed dostaniem się wody do uszka. Więc może warto takie coś kupić. Któraś mama korzysta?

Offline ruccola

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 25, 2017, 03:13:59 »
No to jak Pani farmaceutka poleciła, to pewnie jest to całkowicie bezpieczny i sprawdzony  środek. Przecież, nie byłoby go, gdyby był szkodliwy dla maluchów i nieskuteczny. :)

Offline Szakirka

• mama wtajemniczona
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 25, 2017, 06:13:06 »
No i muszę przyznać, że świetnie pachnie. Ja ogólnie lubię zapach oliwki, ale ten spray pachnie jeszcze lepiej. Mogę wąchać uszka mojego maluszka :)

Offline ruccola

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 26, 2017, 11:03:41 »
Haha, nawet się fajnie zrymowało. :) No to idealnie, jak są takie produkty na rynku.

Offline Szakirka

• mama wtajemniczona
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 27, 2017, 09:41:59 »
Teraz generalnie stawia się na naturalne kosmetyki, leki. I bardzo mnie to cieszy. W końcu natura dała nam tyle dobrego, że warto to wszystko wykorzystywać.

Offline Wiliki

• mama wtajemniczona
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 26, 2018, 10:06:40 »
Zajrzyj na stronę https://www.naturativ.pl/sklep/k-9-sweet/p-5-szampony-i-plyny-do-kapieli/ Ja znalazłam tam szampon i płyn do kąpieli dla noworodków i małych dzieci. Zgodnie z normami przyjętymi przez międzynarodowe organizacje ekologiczne, kosmetyki naturalne to takie, do których produkcji wykorzystuje się wyłącznie surowce pochodzenia roślinnego, mineralnego lub morskiego. Są one pozyskiwane w wyniku naturalnych procesów, takich jak ekstrakcja, suszenie, destylacja czy tłoczenie na zimno. Kolejny warunek to aby nie były przetwarzane razem z produktami pochodzenia chemicznego. Obok nich w składzie produktu mogą jednak występować syntetyczne substancje, np. konserwanty, jak benzoesan i sorbinian sodu czy kwas dehydrooctowy, dzięki którym kosmetyki nie psują się i dłużej zachowują trwałość. Są one zgodne z normami i zaaprobowane przez europejską organizację Ecocert przyznającą ekologiczne certyfikaty. Kosmetyki organiczne muszą zaś pochodzić z roślin niemodyfikowanych genetycznie i uprawianych na ekologicznych farmach, bez użycia pestycydów i sztucznych nawozów.

Offline Pimpi

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 14, 2018, 08:38:15 »
Jako młoda mama to nie miałam za bardzo czasu na bieganie po drogeriach, aptekach itp w poszukiwaniu kosmetyków dla maluszka, dlatego też najczęściej szukałam ich w internecie. Ale starałam się kupować w zaufanych miejscach, na przykład tutaj. Próbowałam różnych marek, nie zawsze było tak, że to, co było droższe, okazywało się lepsze - czasami było wręcz przeciwnie :)

Offline Antka

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 16, 2018, 04:11:18 »
Wiem, jak duzy jest wybór takich kosmetyków. Gdy ja stałam przed takim dylematem to długo zastanawiałam sie jakie kosmetyki dla mojej córki będa odpowiednie. Postanowiłam jednak że skorzystam z https://www.johnsonsbaby.com.pl/  bo sa na rynku długi czas i wiele kobiet im już zaufało. Po długim czasie korzystania wiem, że to był dobry wybór.

Offline Antyczka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 21, 2018, 11:42:46 »
Moja mama używała produktów nivea i ja też postawiłam na ich wyroby

Offline Elka084

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 22, 2018, 08:41:22 »
Wybór kosmetyków dla dziecka wcale nie jest taki łatwy. Trzeba na pewno zwracać dużą uwagę na skład każdego kosmetyku oraz sprawdzać do jakiego rodzaju skóry jest przeznaczony. Tutaj - https://www.mustela.pl/product/nasze-produkty/skora-normalna znajdziecie bardzo duży wybór różnego rodzaju kosmetyków, dopasowanych do danego rodzaju skóry. Znajdziecie tam zarówno kosmetyki dla skóry normalnej jak i suchej czy atopowej.

Offline cendra

• mama ostro zakręcona
  • **
    • https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-konsolidacyjny,3.html
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 03, 2018, 12:28:28 »
Sama również od trzech miesięcy jestem szczęśliwą matką małej Zosi, która jest moją pierwszą córką, dlatego jeszcze dużo rzeczy nie wiem na temat prawidłowego dbania o pielęgnację skóry mojego dziecka i staram się na ten temat stale dokształcać. Przykładowo ostatnio przeczytałam na ten temat wartościowy artykuł, który można znaleźć na stronie https://www.ezebra.pl/pl/blog/pielegnacja-skory-noworodka-wybierz-najlepsze-kosmetyki-1530798732.html