Autor Wątek: biegunka - jak leczyć?  (Przeczytany 17196 razy)

Offline 18nastka

• mama świeżynka
  • *
biegunka - jak leczyć?
« dnia: Sierpień 04, 2013, 11:35:47 »
Mój roczniak dostał biegunki. Co za smectą można podać w celu zatrzymania?
Jakieś inne leki? Jakie? A może jakieś domowe specyfiki?
Podałam jagody - nie pomogło. Po podaniu smecty odruch wymiotny.

Offline magdalena.walecka.7

• mama świeżynka
  • *
Odp: biegunka - jak leczyć?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2013, 05:27:25 »
ja 2 dni walczyłam z biegunką ( weronisia 11mc) domowe sposoby nie pomagały brak apetytu.... i wiesz co pomogło ?? pół tabletki węgla rozpuszczonego w pół kostce czekolady , czekolade podtopiłam w mikrofali i biegunka od razu znikła :P

Offline Karenina

• mama raczkująca
  • **
    • Krollewna.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2014, 03:51:40 »
U nas też jagody nigdy nie pomagają. Może za słabo działają. Ostatnio podałam młodemu syrop na bazie węgla, ale nie pamiętam od jakiego jest wieku. Smecta zawsze była najskuteczniejsza, ale pita małymi łyczkami. Czekolada też hamuje biegunkę, ale chyba tylko gorzka.

Offline Tortil

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2014, 10:50:13 »
spróbuj smekty, kosztuje złotówkę za saszetkę, to rozpuszczalna glinka, żadnej chemii

Offline Mamina

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2015, 12:29:51 »
Musimy uważać na to, bo czasami biegunka może byc objawem innej choroby, takiej jak np. zespołu jelita drażliwego. Wszystko sobie przeczytałam na stronie http://www.mojbrzuch.pl/diagnostyka-zespolu-jelita-nadwrazliwego i powiem Wam, że niby jakieś takie zwykłe objawy, czasami naprawdę mogą nam zaszkodzić.

Offline kotkamalutka

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2015, 05:53:29 »
Najlepiej zapytać farmaceutę, a nie jakieś domowe sposoby. Trujecie dzieci.

Offline Ewelinka90

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2015, 10:22:46 »
Probiotyki + nawadnianie (płyny nawadniające dostępne w aptece- chociaż w smaku są ochydne więc dzieci nie chcą ich pić, wtedy po prostu trzeba podawać samą wodę z cukrem, herbatki itp) + dieta lekkostrawna i samo przejdzie po kilku dniach. Generalnie nic strasznego no chyba że z dziecka "leci jak z kranu", wtedy trzeba do lekarza. Stoperany itp u takich maluchów odpadają bo mogą powodować grozne powikłania!

Offline medelsia

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2016, 09:02:07 »
Biegunka to taka przypadłość co mało kto by chciał. Ja miałam styczność tylko z zaparciami i wtedy po prostu brałam dicopeg. A co do biegunek niestety nie pomogę. Dorosłej osobie to kawa czarna pomaga (oczywiście trzeba ją zjeść ), czekolada .. Są różne sposoby.

Offline WiolkaKlaman

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 02, 2016, 07:26:28 »
Mój synek kiedyś miał taką biegunkę, że dobrze, że szybko pojechaliśmy do naszego pediatry , bo mogłoby się skończyć mocnym odwodnieniem.

Offline Kamila22

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2017, 05:12:45 »
Biegunka to nie łatwy dla wszystkich temat, sposobów jest wiele, ważne aby ten, który wybierzesz był dla Ciebie odpowiedni. Poczytaj  tym w sieci http://www.zdrowie4you.pl

Offline Ula_ula

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2017, 07:56:03 »
Na pewno nie wolno tego lekceważyć. Ważne by podawać elektrolity i nie doprowadzić do odwodnienia. Jeśli biegunka utrzymuje się dłużej niż 2 dni i nie widać poprawy koniecznie trzeba zgłosić się do szpitala bo dzieci szybko się odwadniają a ten proces może skończyć się śmiercią. Ostatnio było kilka takich przypadków.

Offline Samuela85

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 17, 2017, 09:31:58 »
Dziewczyny! Przede wszystkim przewlekłych biegunek nie wolno lekceważyć. Jeśli nie przechodzi po 3-4 dniach to już jest powód do niepokoju. Nie chce Was straszyć ale jeśli biegunka trwa kilak tygodni to może być nawet objaw choroby nowotworowej. Wiadomo, że nie każda biegunka to zaraz rak ale różnie to bywa. Poczytajcie artykuł o raku jelita grubego https://portaldlazdrowia.pl/rak-jelita-grubego/ . To podstępna choroba, która daje bardzo późno objawy. Niestety profilaktyki nie ma więc zostaje nam jedynie wiedza i obserwacja własnego organizmu.

Offline Basia5

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 17, 2017, 09:52:09 »
Biegunka zwłaszcza u dzieci może skończyć się odwodnieniem. Poczytaj na ten temat na: http://natrawienie.pl/dolegliwosci-zoladkowe/ . Znajdziesz tam informacje, jak sobie radzić z biegunką. Ważne jest też ustalenie przyczyny biegunki. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza.

Offline Iskra

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 07, 2018, 07:36:08 »
Nie wszyscy rodzice wiedzą, że biegunka u dziecka może w skrajnych przypadkach prowadzić do śmierci. Dlatego nie można w żaden sposób tego bagatelizować. Organizm dziecka trzeba z pewnością nawodnić, gdyż nieustanna utrata płynów nie jest niczym korzystnym. W razie braku poprawy stanu najlepiej udać się do lekarza.

Offline bozenkagr

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 24, 2018, 09:37:24 »
Po takich biegunkach warto tez odbudowac i wyregulowac swoj uklad trawienny. My stosowalismy kuracje http://www.intesta.pl/  - naprawde fajne tabletki z maslanem sodu, ktore reguluja perystaltyke jelit.