Autor Wątek: Szkarlatyna  (Przeczytany 2563 razy)

Offline jeloonka

• Administrator
  • mama dobra rada
    • Brzuchatki.pl - ubierz swój brzuszek!
Szkarlatyna
« dnia: Wrzesień 07, 2012, 01:39:39 »
Byłam świadkiem sytuacji gdzie do przychodni na dzieciach zdrowych trafiło dziecko, pozornie zdrowe, u którego piediatra zdiagnozowała szkarlatynę. Wiemy, że to choroba przenoszona drogą kroplekową. Zatem pytanie jakie jest prawdopodobieństwo, że przebywające w poczeklani zdrowe dzieci zostały zarażone? Kiedy oczekiwać pierwszych objawów? Dodam tylko że po małym pacjencie gabinet został zdezynfekowany, poczekalnia nie.
www.sklep.brzuchatki.pl - odzież ciążowa
www.wczasyspychowo.pl - kwatery na Mazurach
www.mamyruszamy.pl - Mamy, ruszamy! miejsce aktywnych mam

Offline Mamusia Franusia

• mama świeżynka
  • *
Odp: Szkarlatyna
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2012, 04:45:40 »
szkarlatyna w sumie wychodzi na jaw po ok 2 tygodniach, wtedy będą widoczne objawy. Jednak myślę, że szanse na zarażenie są niewielkie. W naszej rodzinie córka kuzynki złapała, zanim się okazało, że to szkarlatyna mała bawiła się z Frankiem, używali tych samych zabawek i nie zachorował.

Offline moniqa20

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2012, 11:05:17 »
Z tą szkarlatyna to dziwnie ostatnio - moja córa tez miała teraz szkarlatyne - ale ani temperatury ani złego samopoczucia...

Offline ewelina.lewandowska.5477

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2013, 02:17:46 »
Z tego co mi wiadomo ( moja córcia dokładnie rok temu miała szkarlatynę) lekarze nie ograniczają choremu kontaktu z innymi. Tak samo jest w przypadku ospy. Spytałam również wcześniej o to swoją lekarkę usłyszałam odpowiedź: "lepiej żeby dzieci od razu to przeszły". Czyli lepiej zarazić się w przychodni niż po latach w jakiejś placówce.