Autor Wątek: PLAN PORODU  (Przeczytany 9951 razy)

Offline Aga

• mama zadomowiona
  • **
PLAN PORODU
« dnia: Luty 18, 2013, 08:57:19 »
Drogie Mamy, zastanawiałyście się nad przygotowaniem planu porodu? Czy w Waszych szpitalach jest możliwość przedstawienia go wcześniej ? A może któraś  z Was rodziła zgodnie z wcześniej przygotowanym planem ? Dla Mam które nie wiedzą o co chodzi : plan porodu zawiera Wasze predyspozycje, które - jeżeli z Wami i Maluchem będzie wszystko dobrze - lekarze i położne powinny brać pod uwagę. Chodzi m.in  o wywoływanie porodu ( czy chcemy, czy nie - oksytocyna, przebijanie pęcherza itd..), o znieczulenie czy się zgadzamy, czy nie chcemy żadnych środków czy może od razu chcemy, o sam poród - możliwość poruszania się w I fazie porodu, korzystania z prysznica, wanny, czy chcemy lewatywę i golenie, czy partner jeżeli będzie może przeciąć pępowinę, czy chcemy dotknąć główki kiedy dziecko będzie się rodzić.. itd.   z tej stronki   http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_przed_porodem.html  można wydrukować plan porodu. Napewno są też inne, ja tą podaje jako przykład. Ja zastanawiam się nad stworzeniem takiego planu - na Karowej jest brany pod uwagę ( przynajmniej taką informację uzyskałam) a jako jedna z mam u których poród wywołuje atak paniki, może mi to pomóc. Zastanawiam się tylko czy warto ?

Offline Monia

• mama dobra rada
Odp: PLAN PORODU
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2013, 02:13:30 »
na pewno warto, ale to właśnie chodzi o to, czy lekarze, położne, pielęgniarki będą go czytać i postępować według niego czy wyrzucą do kosza ... ja będąc w ciąży też czytałam o możliwości zrobienia planu porodu, ale jakoś nigdy nie myślałam, żebym ja miała go robić, nie miałam jako takich próśb, to była moja pierwsza ciąża i nie wiedziałam jak to jest mieć nacinane krocze, jak bolesne są skurcze, co jest ważne, w jakiej pozycji będzie mi lepiej, żebym umiała określić czego żądam itd. ale znam kobiety, które podczas pierwszego porodu doznały pewnych "zabiegów", które im się nie podobały, a zwyczajnie nie miały siły protestować i podczas drugiego już miały taki plan z uwzględnieniem pewnych rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2013, 02:17:37 wysłana przez Monia »

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2013, 09:36:41 »
Planować można ale w 80 procentach jest zazwyczaj nie tak jakbyśmy chcialy

Offline sylwia.banka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2013, 08:40:07 »
Pierwsze dziecko rodziłam za granicą i myśląc o drugim dokładnie tym martwię się najbardziej . Czy ktokolwiek będzie brał tutaj pod uwagę moje potrzeby ,zdanie itp

Offline Aga

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2013, 11:19:11 »
właśnie z tym u nas bywa różnie, niestety.. daleko nam do cywilizowanych szpitali.

Offline AgataTomas

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2013, 10:57:10 »
Ja planu porodu pisanego nie miałam,pierwszy był szybki i wogóle nie pytał mnie nikt jak chcę rodzić ,w jakiej pozycji itd  bo urodziłam 30 minut po przywiezieniu do szpitala,przy drugim porodzie byłam w szpitalu troszkę dłuzej 1,5 godz i zanim zaczęło się coś dziać to planowałysmy w rozmowie poród i np powiedziałam,że chcę lewatyę,że dopóki dam radę to chodzę i rozładowywuję skurcze kucając,położne mówiły że są za ochroną krocza i jeśli się uda to nie będą nacinały i tak też było :)ogólnie fajnie jak się pytają o nasze zdanie  :)to daje taki komfort ...

Offline marta.harabin

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2013, 08:20:09 »
niestety moj szpital ma chyba swoje "wewnetrzne" przepisy bo nic z ogolnokrajowych w nim nie obowiazuja:/ a plan porodu to dla nich fanaberia:((((((((

Offline PanAnka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2013, 10:14:45 »
Ja przygotowałam swój plan porodu ale na oddziale nawet nikt mnie o niego nie pytał, a wszelkie moje prośby ustalałam na bieżąco z położną. Części z nich nie dało się niestety zrealizować. I rzeczywiście tak jak napisała Monia- przy drugim porodzie kobieta jest już dużo bardziej świadoma co ją czeka i ile jest w stanie wytrzymać. Tym niemniej warto się zapoznać z takim planem- bo dowiadujemy się że na bardzo wiele rzeczy mamy wpływ - tylko trzeba wyraźnie sygnalizować swoje potrzeby.

Offline Karenina

• mama raczkująca
  • **
    • Krollewna.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2013, 04:39:54 »
O planie porodu dowiedziałam się podczas mojego niedawnego pobytu w szpitalu (zagrożenie przedwczesnym porodem). Położna zachęcała aby coś takiego stworzyć ze swoim ginekologiem lub położną. Plan napisałam, dołączę go do karty ciąży, ale według mnie najważniejsze jest, aby z tym planem zapoznał się nasz partner, który będzie obecny przy porodzie (jeśli to poród rodzinny). Ja uświadomiłam swojego męża, że nie życzę sobie rutynowego nacinania krocza (tylko w razie konieczności), czy "wyciskania" dziecka (położne starej daty kładą się na brzuch, aby dziecko szybciej wypchnąć). Przy pierwszym porodzie planu porodu nie miałam (wtedy nikt o czymś takim nie słyszał), ale położne działały intuicyjnie i wszystko przebiegało tak jakbym sama sobie tego życzyła, np. zostało przyciemnione światło w sali, mogłam do woli przebywać pod prysznicem czy na piłce.

Offline zanetka171

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 28, 2013, 09:33:05 »
Ja miałam ze sobą przygotowany plan porodu, położna go przeglądnęła ale nie zastosował się do niego nikt, pomimo iż był podbity pieczątką mojego lekarza.... Trochę mnie to zdenerwowało, ale z drugiej strony jakby się trzymały planu to moja córcia by się w szpitalu zagłodziła, bo zaznaczyłam, żeby nie dokarmiać sztucznym mlekiem. A na dodatek aby mi nie nacinali krocza i wiele innych... Po prostu w naszym szpitalu mają jeszcze gdzieś takie plany porodu...

Offline marzena_161

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 02, 2013, 11:43:41 »
U Nas nie ma nawet takiego czegoś jak plan porodu... Idzie się kładzie się na fotelu i rodzi... W między czasie jakieś papierki do podpisu i to na tyle...

Offline ewap

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 03, 2013, 11:36:18 »
Ja też sie zastanawiam czy ten plan porodu jest konieczny,kiedy go dostarczyć lekarzowi i czy wgl beda sie do niego dostosowywac? moze któraś z was rodziła w  SZCZECIN_ZDROJE?

Offline KasiaWozniak

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 11, 2016, 07:35:11 »
W szkole mówili coś o tym :)

Offline Gloria

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2017, 09:22:45 »
ja mam plan porodu ale obawiam się że mnie wyśmieją na porodówce jak im pokażę