Autor Wątek: Zanoszenie się .... wielki problem :(  (Przeczytany 2978 razy)

Offline neilaaa

• mama świeżynka
  • *
Zanoszenie się .... wielki problem :(
« dnia: Luty 07, 2013, 12:59:57 »
Czy jest na forum mama która boryka się z problemami zanoszenia się dziecka przy płaczu ?

Offline paulita

• mama przodowniczka
Odp: Zanoszenie się .... wielki problem :(
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2013, 09:17:35 »
Chyba większość dzieci przy dużym płaczu się zanosi. Słyszałam kiedyś o sposobie w którym w momencie zaniesienia się dziecka, kiedy przez chwilę nie oddycha należy dmuchnąć mu w buzię. Mój Filip też od czasu do czasu się zanosił ale teraz już rzadko mu się zdarza.
"Na początku mieliśmy Siebie,
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline aishatsw

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2013, 12:18:47 »
Osobiście miałam może dwa razy ten problem, ale jeszcze przed narodzinami Mili moja przyjaciółka mnie poinstruowała, żebym dmuchnęła delikatnie w buzię :) I u nas działa :)

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2013, 12:19:20 »
Juleczka kiedyś też płakała tak mocno, że aż się zanosiła, w sumie to było tylko raz. Dmuchnięcie pomogło :)

Offline kucinska.karolina

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2013, 12:31:46 »
Oj często gesto... Filip to histeryk i za każdym razem przy takiej histerii (o wszystko potrafi zrobić scenę) sie zanosi i nic na to nie pomaga... z tym dmuchnięciem spróbuję następnym razem :)
37 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, 47cm i 2p Apgar

Aniołek
  • 17.05.2011

Offline motylek05

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2013, 12:40:01 »
najprostszym sposobem jak dziecko się zaniesie jest  dmuchnięcie w nosek dziecka. a tak swoją droga to szkoda ze pediatrzy nie uświadamiają rodziców co robić w takiej sytuacji, bo każde dziecko prędzej czy później zanosi się od płaczu a niekiedy rodzice wpadają w panikie i nie wiedzą co robić w takiej sytuacji

Offline neilaaa

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2013, 07:23:40 »
Dziewczyny u nas dmuchnięcie w usta, nosek pomagało do 3 miesiąca. W okolicach 6 miesięcy wszystko się wyciszyło na jesień kiedy zaczęliśmy szczepić (opóźnione szczepienie ze względy na ONM) całe zanoszenie wróciło do nas ze zdwojoną siłą teraz już nic nie pomaga. Zrobiliśmy nawet badanie EEG niby lekkie zmiany wyszły i dostaliśmy hydroksyzynę bo niestety to że Maks się zanosi doprowadza do moich błędów wychowawczych bo zawsze muszę mu ustąpić żeby się nie zaniósł. Neurolog mówi że niby to jego natura ale ja psychicznie tego już nie wytrzymuję.  Niestety u nas zanoszenia trwają kilka chwil czasami Maks robi się az siny. Jedna z Was pisała że lekarze nie uświadamiają co robić... mi zawsze mówili o dmuchaniu w usta tylko co jak to nie pomaga ? Maks jak ostatnio zaniósł się u pediatry to lekarka była bardziej spanikowana niż ja  :-\ 

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2013, 09:51:30 »
No to jakiś bardziej zaawansowany problem. Myślałam, że chodzi o takie zwykłe zanoszenia, jak to dzieci czasem mają. Nie mam pojęcia gdzie szukać pomocy.
"Na początku mieliśmy Siebie,
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2013, 11:49:28 »
szczerze mówiąc, też nie myślałam, że u niektórych dzieciaczków może być to aż tak poważne.

Offline Huma

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2013, 01:35:50 »
Nie słyszałam o tym dmuchaniu w twarz :) będę próbować. Moja siostra w dzieciństwie zanosiła się i to tak poważnie, to pamiętam, że trzeba byłą ją chwycić za nogi przytrzymać do góry nogami :/ przynajmniej tak kazali robić rodzicom lekarze-wiem, że pomagało.

Offline Mena

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2013, 08:17:47 »
my też testowaliśmy dmuchnięcie w twarz ...skutecznie, zatem polecam