Autor Wątek: STOMATOLOG  (Przeczytany 22184 razy)

Offline agnieszka

• mama świeżynka
  • *
STOMATOLOG
« dnia: Luty 05, 2013, 08:44:36 »
WITAM KIEDY BYŁYŚCIE PIERWSZY RAZ Z DZIECKIEM U STOMATOLOGA ? ABY DZIECKO SIĘ NIE ZRAZIŁO CO NAJLEPIEJ POWIEDZIEĆ :)

Offline Monia

• mama dobra rada
Odp: STOMATOLOG
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2013, 04:13:02 »
no my jeszcze nie byłyśmy, ale myślałam, że najpóźniej w wieku 2 lat. hm .. sama nie wiem. wiem za to, że w przypadku dziecka sąsiadki, prawie 3 latka to było za późno.

Offline agnieszka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2013, 08:10:40 »
moja ma dopiero 4 ząbki widoczne i dwa już przebijają :)

Offline aneczka19866

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2013, 08:47:15 »
Gdy pierwszy raz poszłam z córeczką do dentysty miała 2,5 roku. Na przednim ząbku pokazała się próchnica, więc żeby zapobiec dalszemu rozwojowi umówiliśmy się do dentysty. Oczywiście wybraliśmy się do stomatologa dziecięcego, którego polecił nam Pediatra.
Wizyta okazała się jedną wielką klapą, ponieważ dentysta próbował robić wszystko z przymusu. Jego rozgniewany głos przeraził mnie, a co dopiero małe dziecko. Córeczka krzyczała w niebo głosy, więc ją zabraliśmy z tego gabinetu. Traumę przed dentystą ma do dziś, a za miesiąc kończy 5 lat. Ma trzy ubytki, ale nawet buzi na fotelu dentystycznym nie otworzy.
Dlatego przed wizytą upewnijcie się, czy stomatolog dziecięcy faktycznie się do tego nadaje!!!!!!!!!!!!!!!

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2013, 11:52:00 »
u mnie w miasteczku nie ma stomatologa dziecięcego, musiałabym się w Cz-wie rozejrzeć, ale akurat dentysta, do którego ja chodzę i jestem z niego bardzo zadowolona, ma super podejście do dzieci i dzieci do niego chodzą, więc myślę, że w przyszłości się wybierzemy i nie będziemy szukać gdzieś dalej.

Offline amelia.rokicka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 23, 2013, 07:25:17 »
W niektórych przychodniach można się umówić na tzw. wizytę dziecięcą - dziecko siada na fotelu, ogląda wszystkie sprzęty - dentysta zagląda do buzi patyczkiem i tyle. Taka pierwsza wizyta dla dziecka, żeby się oswoiło. Niestety w większości przypadków płatna :/

Offline pixelek

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2017, 10:43:00 »
My byłyśmy pierwszy raz, gdy córcia miała 3 latka. Pani Doktor ma świetne podejście do dzieci - opowiada bajki, barwnie omawia to, co akurat robi, pokazuje jak działa sprzęt. Młoda każdą wizytę traktuje jak dobrą zabawę. Teraz córcia ma 8 lat, czeka nas wizyta u ortodonty tutaj, mam nadzieję, że mają tam równie pozytywne podejście do dzieci

Offline Kirra88

• mama wtajemniczona
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2017, 04:34:28 »
Z tego co wiem, pierwszą wizytę u stomatologa warto zaplanować, kiedy wyjdą pierwsze ząbki mleczne. Będzie on mógł wówczas ocenić budowę szczęki i ewentualnie podpowie, jak dbać o zęby dziecka. Oczywiście warto przy tym wybrać dobrego dentystę, takiego jak w Stomatologia Steczko http://www.steczkodentysta.pl , który ma odpowiednie podjeście do maluchów, a jednocześnie nie zrazi dzieci do kolejnych wizyt.

Offline pamka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 07, 2017, 10:38:53 »
Jeśli pójdziecie do dobrej kliniki stomatologicznej to się nie zrazi . Ja dla swoich pociech wybrałam tą klinikę http://lux-dent.com.pl/ . Zawsze profesjonalne podejście do małych pacjentów , najpierw zaprzyjaźniają się z gabinetem i lekarzami , a potem już nie ma żadnego problemu. Chętnie siadają na fotel :)

Offline pola874

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 13, 2017, 10:35:59 »
Dobra klinika stomatologiczna to podstawa. Ja znam Centrum, które jest dostosowane specjalnie do dzieci https://www.stomatologiadziecieca.com Sam wystrój jest dla dziecka sygnałem, że może się tam dobrze czuć. Pierwsze wizyty są niezwykle ważne, ponieważ przekonujemy dziecko do wizyty.

Offline kasiunia

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 24, 2017, 10:39:21 »
No tak, z dziećmi do stomatologa moim zdaniem potrzeba zacząć chodzić (choćby tylko na przeglądy) od najmłodszych lat. Po prostu żeby je oswoić z białym fartuchem. Myśmy dość wcześnie zaczęli chodzić do stomatolog Beaty Świątkowskiej .To pełen empatii stomatolog, który wie jak postępować z małymi pacjentami. Dzisiaj jak dzieci są nieco starsze nie mamy   z pójściem do lekarza - stomatologa, pzdr
Biuro rachunkowe Wodzisław Śląski - http://www.ekasc.pl/

Offline catto

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 28, 2017, 06:43:02 »
szukam dobrego stomatologa dla dzieci w okolicach Warszawy, pomocy!

Offline Mamina

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 05, 2017, 01:56:15 »
Szukając stomatologa dziecięcego z Warszawy powinniście również odwiedzić tę stronę http://hippolit.pl/oferta-uslug-stomatologicznych/stomatologia-dziecieca gdzie poczytacie o usłudze Hippolit, czyli gabinetu stomatologicznego, który świadczy bardzo profesjonalnie swoje usługi i ma fantastyczne podejście do najmłodszych pacjentów ;)

Offline Brudz

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 13, 2017, 04:37:04 »
Myślę, że z dzieckiem powinno się chodzić średnio co pół roku od momentu jak pojawią się żeby na stałe

Offline Lofnets

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 14, 2017, 09:29:35 »
Żeby się dzieciak nie zraził, to przede wszystkim trzeba dobrego stomatologa dobrać. :) Nie ma odpowiedniego wieku, zawsze za pierwszym razem dziecko będzie się bało.