Autor Wątek: Materacyk dla dzidzi  (Przeczytany 12094 razy)

Offline paulita

• mama przodowniczka
Odp: Materacyk dla dzidzi
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 18, 2013, 07:05:23 »
potworek podpisuje się pod Twoim postem :)
"Na początku mieliśmy Siebie,
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 18, 2013, 07:10:20 »
ja też się podpisuję! i tak samo u nas, Jula przesypia na nim od początku calutkie noce bez budzenia (oprócz wyjątkowych przypadków, ale na pewno nie spowodowanych materacem) i jest dobrze :)

to takie nasze wszystkich dobre rady :D

Offline MoniQ

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 19, 2013, 11:31:17 »
Ok, dzięki za informacje :D

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 19, 2013, 04:07:56 »
MoniQ jà mam pianka kokos etc ale powiem ci szczerze ze moj mały po wyjściu ze szpitala niechcial spać a dlaczego zaraz ci odpowiem!u nas po porodzie dziecko ląduje w takich kubelkach a w tych kubelkach są takie materacyki " red castle cocoonababy"ze dziecko czuje sie jeszcze trochę jak w brzuszku nie leży całkiem prosto !!! Po powrocie do domu 4 doba dziecko niechce mi spać No wiec doszliśmy do wniosku z mężem ze małemu jest niewygodnie i niepomylilam sie materac sam jest za twardy ! Wiec zaraz pozyczalam cocoonababy i jak ręka odją - dziecko spalo bez problemu / oczywiście trwało to ok 2/3 miesciecy ale miał czas przyzwyczaić sie do prostego lezenia! Bo jeżeli chodzi o spanie to do dzis jest wymagający! I np nigdy juz po tej poduszce niespal na plecach jego pozycja jest na boku i tylko tak spi zreszta jak mama !i jestem pewna ze z drugim będzie tak samo juz tak spi jak ja będąc w brzuchu wiec juz sie niezastanawiam i napewno w te poduszkę zainwestuje :)

Offline MoniQ

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2013, 04:40:01 »
agata.gulakubik- nie wiedziałam że istnieje takie coś jak :red castle cocoonababy  :) Wpisałam sobie nazwę w goglach i wygląda to dość fajnie, maluszkom na pewno w tym wygodnie ;)

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 19, 2013, 05:01:10 »
Napewno lepiej niż w prostym lozeczku z materacykiem na płasko!maja chociaż możliwość odnaleźć cząstkę życia z " brzuszka" i myśle ze żadnemu krzywdy to niezrobi! Tymbardziej ze tak jak pisze w szpitalach u nas tego używają!
Ps jak sie czujesz gotowa juz ,bo ja mam dość:)

Offline MoniQ

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 19, 2013, 05:18:42 »
No kurczę boję się bo to moje pierwsze dziecko :)  W ogóle pierwsze dziecko w mojej rodzinie i męża, mam pełno obaw i pytań i jeszcze źle śpię w nocy, mam zgagę, dzidziuś mnie kopie i nie mogę zasnąć, brzuch mi sterczy.... ;) Kompletuję wyprawkę i dobrze,że znalazłam to forum mogę się poradzić  ;D

Offline potworek.pl

• mama zaangazowana
    • Moje portfolio
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 19, 2013, 07:00:41 »
A ja uważam, że wydawanie ponad 500 zł na coś, co posłuży 3 miesiące to zbędny wydatek. Moja dwójka przez pierwszy miesiąc spała otulona rożkiem, później i to było zbędne.
Ale każdy robi, jak uważa ;)

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 19, 2013, 08:06:59 »
Ja uważam ze to niebyl zbędny wydatek bo przynajmniej spałam trochę w nocy a to chyba niema ceny!
Zreszta takie rzeczy nietrzeba kupować nowe można używane  a potem je odsprzedać !
U nas rożki i tego typu rzeczy jak spiworki kocyki odpadły natychmiast młody musiał mieć nogi na "wolności" bo zaraz płakał '
Zreszta każde maleństwo inne i każda mama wie co dla niego najlepsze ;)

Offline potworek.pl

• mama zaangazowana
    • Moje portfolio
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 19, 2013, 08:46:31 »
Agata, wiadomo, że każde dziecko jest inne. I każda mama wie, co dla jej dziecka jest najlepsze.
Mój Mati też nie lubił i nie lubi być okrywany, niecały miesiąc używaliśmy rożka, a w szpitalu po urodzeniu był jedynym dzieckiem, które potrafiło się z becika wyswobodzić. Rano jak wstawałam to mój syn nie dość, że nie leżał w rożku to jeszcze pajaca miał na kolanach - nie wiem, jak to robił, ale wypełzał z niego. I wyobraziłam sobie sytuację, że kupuję mu taki gadżet a on dostaje wścieku, bo nie ma swobody ;) Dlatego jak dla mnie to zbędny wydatek, dla Ciebie może być jak najbardziej przydatny. Ja nikogo nie neguję, tylko wyrażam swoją opinię.
Zresztą, moja Oliwka też od zawsze lubiła pełną swobodę, z tą różnicą, że dawała się przykryć choćby kocykiem, Malutek śpi bez żadnego przykrycia ;)

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 19, 2013, 09:09:51 »
dzizas, to tak jak Julka. nawet najlżejszy najcieńszy kocyk nie może być :D czasem jak wydaje mi się, że śpi kamiennym głębokim snem i wtedy chcę ją czymś przykryć, to jednym ruchem nogi zrzuca z siebie wszystko bez otwarcia oczu :D

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 19, 2013, 10:02:01 »
skąd ja to znam :)
"Na początku mieliśmy Siebie,
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 20, 2013, 10:32:31 »
ja sie nie denerwuje potworek rozumiem kazdy punkt widzenia!poprostu po pobycie w szpitalu maly nauczyl sie bycia w tym materacyku i normalne ze w domu szukal tego samego!i dla mnie nie jest to ot tak wydatek !sa rzeczy ktore uwazalam za niezbedne w moimn przypadku i ta informacja chcialam sie podzielic!
tak samo jak np poduszka do karmienia uwazam to za cos bezcennego i niewyobrazam sobie zyc bez niej!
codziennie z nia spie a potem przyda sie malemu:)ale tak jak pisze kazdy wie co dla swojego maluszka najlepsze

Offline potworek.pl

• mama zaangazowana
    • Moje portfolio
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 20, 2013, 11:15:36 »
Agata, rozumiem. To tak, jak ja sobie nie wyobrażam życia bez drewnianego przewijaka, o którym pisałam tu na forum ;)

Offline szafir

• mama wtajemniczona
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 18, 2017, 02:41:11 »
Kojarzycie materace z pianki termoelastycznej? Czytałam, że jest są bardzo mało elastyczne i nie posiadają sprężystości, dlatego idealnie dopasowują się do kształtu naszego ciała, nie powodują napięcia mięśni i redukują nacisk na całej powierzchni ciała. Jeśli zanurzy się rękę w takiej piance, to pozostanie wgłębienie, które dopiero po chwili wraca do swojego kształtu. Polecam poczytać o tym więcej, a wystarczy wpisać w wyszukiwarce „Viscotherapy”.