Autor Wątek: Sucha i popękana skóra za uszkami dziecka.  (Przeczytany 17057 razy)

Offline Figula

• mama świeżynka
  • *
Odp: Sucha i popękana skóra za uszkami dziecka.
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 27, 2017, 01:24:43 »
U nas w przypadku przesuszenia i łuszczącej się popękanej skóry pomaga krem Elodermu.

Offline szachmat89

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 07, 2018, 10:55:33 »
Filip od urodzenia ma taką suchą skórkę za uszkami. Wydaje mi się, że nie ma alergii, bo żadne inne objawy się nie pojawiają. Z czego to może wynikać ?
Zapoznaj się ze stroną https://www.febumed.com.pl/luszczyca/czy-luszczyca-jest-zarazliwa/ Przesądy dotyczące łuszczycy – jak jej zakaźność, czy związek z brudem i zaniedbaniem, jak ujawniają francuscy badacze, są tak samo częste u osób z wysokim, jak i niskim wykształceniem, mieszkających w dużych oraz małych miastach, przez co równie często przejawiają oni zachowania, które dyskryminują chorych na łuszczycę. Należy jednak przypomnieć, iż łuszczyca również nie wybiera – ujawnia się bowiem i u osób o wysokim, jak i niskim statusie społecznym, zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Warto o tym pamiętać, gdyż kiedy choroba pojawi się u naszych bliskich, nasze wsparcie w zmaganiach z nią będą niezmiernie ważne.

Offline Kingusia

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 06, 2018, 04:58:22 »
Podobno smarowanie kremem nawilżającym nie pozwala na dopuszczenie do takiej skóry

Offline miluska

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 23, 2018, 01:36:38 »
Przeszłabym się  na Twoim miejscu z dzieckiem do lekarza, żeby to ocenił. A tak poza tym to ja moją córcię smaruję dermokosmetykiem, balsam do twarzy i ciała https://www.cetaphil.pl/107/cetaphil-md-dermoprotektor/, bo też miała suchą skórę, ale na pleckach. Teraz jest już ok,ale nadal ją smaruję, tak dla odpowiedniego nawilżenia jej małego ciałka.