Autor Wątek: Jak dbać o dłonie zimą  (Przeczytany 9049 razy)

Offline dusia

• mama raczkująca
  • **
Odp: Jak dbać o dłonie zimą
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 16, 2018, 11:12:55 »
dłonie po zimie należy przede wszystkim odpowiednio nawilżyć. Nie wiem czy miałyście już okazję testować rękawiczki nawilżające z Novasilk ? Kupiłam je jakiś czas temu w hurtowni Mimari i szczerze polecam. Fajnie nawilżają i regenerują. Za zestaw 10 par zapłaciłam dokładnie 89 zł :)

Offline Mysia

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 06, 2018, 07:38:13 »
filemonek też używam tego kremu cetaphil, sprawdzał mi się w zimie i sprawdza się też w lecie bo szybko się wchłania. Faktycznie dobrze nawilża, ale mój mąż tego jeszcze nie dostrzegł, może i ja się doczekam.

Offline Mira

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 19, 2018, 02:56:04 »
Brzmi trochę jak z ulotki. Powiesz tak po naszemu jak to dokładnie działa i co ma w składzie? :D

Offline 35karola

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 19, 2018, 01:06:53 »
ja raz na jakiś czas robię peeling dłoni, nakładam krem i na to zakładam bawełniane rękawiczki, żeby kosmetyk lepiej się wchłaniał. Poza tym dokładnie wycieram ręce po umyciu, żeby nie podrażniać ich resztkami wody

Offline kasiam

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 20, 2018, 09:54:56 »
Codzienne wielokrotne kremowanie rąk i do tego jeszcze warto co kilka dni robić peeling. :) a kiedy moja skóra dłoni jest bardzo sucha to wtedy na noc nakładam maskę na dłonie i bawełniane rękawiczki

Offline panda

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 28, 2018, 10:15:26 »
Zawsze warto dbać o to, aby martwy naskórek został porządnie złuszczony. Bez tego nawet krem będzie się gorzej wchłaniał. Poczytajcie o Epiltouch byOlie: www.byolie.com . Jest to maska złuszczająca do dłoni w formie rękawiczek. Produkt dość innowacyjny, jednocześnie bardzo wygodny w użytkowaniu i bezpieczny.

Offline Mira

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 02, 2018, 09:09:32 »
Na czym ta innowacyjność polega? Chętnie spróbuję sobie.

Offline paulinadelvak

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 12, 2018, 10:43:31 »
Słyszałam o czymś takim, tylko na stopy w formie skarpetek. Sama wypróbowałam i powiem fajne efekty są. Ale jeszcze o rękawiczkach nie słyszałam, ale bardzo chętnie poszukam i sprawdzę jak wypadną :D

Offline mama_nika

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 24, 2018, 01:14:14 »
Ja przede wszystkim bardzo wcześnie zaczynam nosić rękawiczki, bo jak moje dłonie poczują chłód albo mroź to od razu pojawiają się na skórze podrażnienie, zaczerwienienie i paznokcie zaczynają się łamać i pękać nawet gdzieś w środku... Poza tym oczywiście stosuję krem do rąk, robię sobie domowy peeling i sprzątam w rękawiczkach, bo te wszystkie detergenty potrafią wyrządzić bardzo wiele złego!!

Offline judytazajac

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 24, 2018, 02:49:14 »
Ostatnio koleżanka dała mi do wypróbowania specjalne rękawiczki, coś podobnego widziałam tylko że w wersji na stopy i robi to dobry efekt. A co do rękawiczek są genialne, ja praktycznie od razu poczułam różnicę.

Offline Malinowa

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 08, 2018, 06:45:15 »
Bardzo dobre kremy do rąk ma Neutrogena. Na zimę kupuję wersję skoncentrowaną (aktualnie mają dwa rodzaje), wystarczy odrobina kremu i dłonie są natłuszczone. W zimie używam też ich sztyftu do ust, sprawdza się przy niskich temperaturach.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2018, 07:01:08 wysłana przez Malinowa »