Autor Wątek: Jak dbać o dłonie zimą  (Przeczytany 9705 razy)

Offline dusia

• mama raczkująca
  • **
Odp: Jak dbać o dłonie zimą
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 16, 2018, 11:12:55 »
dłonie po zimie należy przede wszystkim odpowiednio nawilżyć. Nie wiem czy miałyście już okazję testować rękawiczki nawilżające z Novasilk ? Kupiłam je jakiś czas temu w hurtowni Mimari i szczerze polecam. Fajnie nawilżają i regenerują. Za zestaw 10 par zapłaciłam dokładnie 89 zł :)

Offline Mysia

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 06, 2018, 07:38:13 »
filemonek też używam tego kremu cetaphil, sprawdzał mi się w zimie i sprawdza się też w lecie bo szybko się wchłania. Faktycznie dobrze nawilża, ale mój mąż tego jeszcze nie dostrzegł, może i ja się doczekam.

Offline Mira

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 19, 2018, 02:56:04 »
Brzmi trochę jak z ulotki. Powiesz tak po naszemu jak to dokładnie działa i co ma w składzie? :D

Offline 35karola

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 19, 2018, 01:06:53 »
ja raz na jakiś czas robię peeling dłoni, nakładam krem i na to zakładam bawełniane rękawiczki, żeby kosmetyk lepiej się wchłaniał. Poza tym dokładnie wycieram ręce po umyciu, żeby nie podrażniać ich resztkami wody

Offline kasiam

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 20, 2018, 09:54:56 »
Codzienne wielokrotne kremowanie rąk i do tego jeszcze warto co kilka dni robić peeling. :) a kiedy moja skóra dłoni jest bardzo sucha to wtedy na noc nakładam maskę na dłonie i bawełniane rękawiczki

Offline panda

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 28, 2018, 10:15:26 »
Zawsze warto dbać o to, aby martwy naskórek został porządnie złuszczony. Bez tego nawet krem będzie się gorzej wchłaniał. Poczytajcie o Epiltouch byOlie: www.byolie.com . Jest to maska złuszczająca do dłoni w formie rękawiczek. Produkt dość innowacyjny, jednocześnie bardzo wygodny w użytkowaniu i bezpieczny.

Offline Mira

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 02, 2018, 09:09:32 »
Na czym ta innowacyjność polega? Chętnie spróbuję sobie.

Offline paulinadelvak

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 12, 2018, 10:43:31 »
Słyszałam o czymś takim, tylko na stopy w formie skarpetek. Sama wypróbowałam i powiem fajne efekty są. Ale jeszcze o rękawiczkach nie słyszałam, ale bardzo chętnie poszukam i sprawdzę jak wypadną :D

Offline mama_nika

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 24, 2018, 01:14:14 »
Ja przede wszystkim bardzo wcześnie zaczynam nosić rękawiczki, bo jak moje dłonie poczują chłód albo mroź to od razu pojawiają się na skórze podrażnienie, zaczerwienienie i paznokcie zaczynają się łamać i pękać nawet gdzieś w środku... Poza tym oczywiście stosuję krem do rąk, robię sobie domowy peeling i sprzątam w rękawiczkach, bo te wszystkie detergenty potrafią wyrządzić bardzo wiele złego!!

Offline judytazajac

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 24, 2018, 02:49:14 »
Ostatnio koleżanka dała mi do wypróbowania specjalne rękawiczki, coś podobnego widziałam tylko że w wersji na stopy i robi to dobry efekt. A co do rękawiczek są genialne, ja praktycznie od razu poczułam różnicę.

Offline Malinowa

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 08, 2018, 06:45:15 »
Bardzo dobre kremy do rąk ma Neutrogena. Na zimę kupuję wersję skoncentrowaną (aktualnie mają dwa rodzaje), wystarczy odrobina kremu i dłonie są natłuszczone. W zimie używam też ich sztyftu do ust, sprawdza się przy niskich temperaturach.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2018, 07:01:08 wysłana przez Malinowa »

Offline brzask

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 04, 2019, 08:44:49 »
A takze o cale cialo, jak wam sie udaje dbac? Ja mam sprawdzony krem witaminowy do ciala Hildegard Braukmann. Jest wlasnie odpowiedni, bo nie przetluszcza skory, tylko delikatnie ja nawilza. Macie takie kosmetyki jako podstawowe? Jak o siebie dbacie?