Autor Wątek: Niepokój związany z porodem  (Przeczytany 15373 razy)

Offline piaskownica

• mama świeżynka
  • *
Niepokój związany z porodem
« dnia: Grudzień 25, 2012, 07:39:29 »
Dziewczyny, to moja pierwsza ciąża, a co za tym idzie pierwszy poród. Wiem, ze każda z nas rodzi, wiem, że boli, ale wiem też że będę pod świetną opieką, mam super lekarza, prywatna położną, jednak strasznie się boję. Na hasło poród normalnie dostaje drgawek... ciśnienie to mi chyba skacze, a serce mało nie eksploduje. Czy to normalne? Może powinnam się zgłosić do lekarza po coś na uspokojenie?

Offline Monia

• mama dobra rada
Odp: Niepokój związany z porodem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2012, 07:46:46 »
szczerze mówiąc nie znam żadnej która miałaby dosłownie az takie objawy, typu skoki ciśnienia. ja sama też się bałam, ale to było tylko w głowie, ogólnie nic mi się nie działo.

szatka

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2012, 10:18:47 »
piaskownica zawsze możesz powiedzieć lekarzowi o tym jak bardzo reagujesz na samą myśl o porodzie, choć nie wiem czy da Ci coś na uspokojenie :)
Nie wiem w którym jesteś tygodniu ciąży, ale powiem Ci że im bliżej owego porodu i im ciężej Ci już jest tym bardziej się czeka na to rozwiązanie :) Mój synek jest urodzony 10 dni po terminie i to też nie śpieszył się w ogóle i do samego końca nie chciał wyjść- miałam cc. Powiem Ci że ostatnie tygodnie to dla mnie była już męka, mimo że nie miałam wielkiego brzucha, a może właśnie dlatego? Mały gniótł mi wątrobę, pęcherz, nie chodziłam a toczyłam się jak kaczka, nic człowiek nie może zrobić normalnie, brak tchu itd. I te mijające dni, mija termin a tu nic, kolejne dni i nic. I te sms-y , telefony z pytaniami czy już :/ Miałam naprawdę serdecznie dość i choć bałam się porodu, bardzooo bardzo, to równie mocno chciałam mieć to już po prostu za sobą. To chyba tak ma być że ta ciąża ma tak człowieka wymęczyć na koniec żeby chcieć już urodzić :P Będzie dobrze, jak masz dobrą opiekę dasz radę!

Offline Aga

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2012, 04:19:35 »
Ja jestem też przerażona porodem, a to dopiero 5 miesiąc.. moja pierwsza ciąża, a jeszcze opowieści koleżanek, cioć i innych nie pomagają.. ale jak już się tak nakręcę strasznie, to myślę o maleństwie które wreszcie będzie ze mną - czasami pomaga :)

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2013, 02:11:13 »
Powiem wam dziewczyny tak ja tez strasznie sie bałam i mnóstwo nieprzespanych nocy przez to było ale moja dewiza było : inne dały radę to i ja !!! I tak jak pisze szatka pod koniec to człowiek juz marzy zeby było po ! Ja mam jeszcze 6 tyg i juz mam dość !glowa do góry dziewczyny ! Miliony kobiet przez to przechodzą to i wy ! Ja pamietam na porodowce śmiałam sie ze juz niema odwrotu No i dobrze bo chyba 50 procent kobiet nigdy niezdecydowalo sie na dzieci....

Offline Aga

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2013, 05:36:43 »
Heh też się pocieszam, że nie ja pierwsza i nie ostatnia :) ale co się strachu najem to moje :P

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2013, 06:35:00 »
I tu zaczyna nabierać znaczenie słowa "mama"

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2013, 06:53:48 »
ten niepokój i strach w byciu mamą tak na prawdę nie znika już nigdy.. mama ciągle się o coś boi, martwi..
"Na początku mieliśmy Siebie,
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline Aga

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2013, 09:16:05 »
Mama - dla mnie słowo abstrakcja, nie dociera jeszcze, że ja dla kogoś będę mamą..

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2013, 09:54:29 »
Jak pierwszy raz zobaczysz i dotkniesz to swoje szczęście niebedzie potrzeba słów to sie czuje od razu !

Offline Smoku

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 14, 2013, 12:05:17 »
Własciwie to kto ma wiekszy niepokój matka czy ojciec,obawiam sie ze w naszej rodzinie raczej  tatuś :D bo mamusia pewna siebie jest

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2013, 03:43:18 »
Myśle ze większy niepokój odczuwa zawsze matka nawet o najmniejsza głupotę ;)

Offline camm13

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 23, 2013, 06:41:58 »
Niepokój rzecz normalna i wskazana- chcemy byc najlepsze! Ja oba porody mialam po czasie wiec czekanie mnie zabijało! Warto ten czas wykorzystac dla siebie ile sie da, ja spałam na zapas;)

Offline MoniQ

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 23, 2013, 07:17:55 »
Ja się obawiam opieki w szpitalu.. Wiadomo, że nasza służba zdrowia jest jaka jest...

Offline anioleq

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 03, 2013, 12:35:38 »
hmm ja tego co się obawiałam to było ok a to co myślałam ,że będzie dobrze było żle , więc lepiej się nie nastawiać do tego co ma być to będzie.