Autor Wątek: Ciężarna nieobecna w pracy  (Przeczytany 10732 razy)

Offline UszczeLkA

• mama świeżynka
  • *
Ciężarna nieobecna w pracy
« dnia: Grudzień 25, 2012, 05:53:16 »
Ja mam pytanie z serii odwrotnych, bo to ja jestem pracowdawcą, również Matką, więc jestem wyrozumiała w temacie ciąży, ale....
Mam pracownice, od 3 m-cy pracuje u nas, po okresie próbnym dostała umowę na rok i następnego dnia już nie przyszła do pracy. Jest w ciąży, miała dostarczyć zwolnienie, ale nie zrobiła tego przez miesiąc. Po miesiącu rzuciła zwolnieniem na dwa tygodnie. W pracy nie było jej ponad trzy, urlopu jej nie mogłam wpisać, bo nie zdążyła go wypracować. Przez ten cały czas nie było z nią totalnie żadnego kontaktu. Ma ponad tydzień nie pokrytej niczym nieobecności w pracy, czyli nie wywiązała się z obowiązku pracy. Normalnie bym zwolniła, ale ciąża.... Aktualnie czekam na opinie prawnika w tej sprawie, bo delikwentka domaga się jeszcze wypłaty za czas kiedy w pracy nie pojawia się ani razu. Nie mniej jednak nie chciała bym jej wyrzucać na zbity......, bo sama wiem co znaczy ciąża i jak przydaje się macierzyński.
W każdym razie czy ktoś miał do czynienia z taką sytuacją i jak to się dalej potoczyło?

Offline piaskownica

• mama świeżynka
  • *
Odp: Ciężarna nieobecna w pracy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2012, 07:17:41 »
o kurde ciężka sprawa..... daj znać jak coś zdecydujesz, bo mnie zafrapowała ta sprawa....

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 25, 2012, 07:36:11 »
trudna sytuacja..z jednej strony człowiek się wkurza bo ludzie prace olewają z drugiej chce mieć czyste sumienie i nie być bezdusznym..
"Na początku mieliśmy Siebie,
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline kama.mycha

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2013, 01:16:12 »
ale niektóre kobiety są nie wiem jak to ująć... "bezmyślene"? ciekawe co chciała tym osiągnąć? Daj znać co poradził prawniik bo to nurtujaca sprawa

Offline Beatka1006

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2013, 10:25:24 »
to jej powinno zalezec na dobrym rozwiazaniu tej sytuacji a ona to olała....może trzeba jej powiedzieć,że jedyną opcją jest zwolnienie jej i zobaczyć co powie i jak się zachowa.

Offline pola874

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2018, 09:56:07 »
A jak wygląda sprawa, jeśli chodzi o redukcję etatów, a kobieta jest w ciąży? Sprawdzam jeszcze, czy nie jest napisane o tym na stronie http://kancelaria-gizinski.com/likwidacja-stanowiska-pracy-jako-przyczyna-wypowiedzenia-umowy-o-prace-przez-pracodawce-2/ ale jeśli Wy macie jakieś informacje, to koniecznie dajcie mi znać.

Offline vessa

• prawie jak Ewa - pramatka wszystkich ludzi
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2019, 05:38:24 »

Offline vessa

Offline vessa

« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2019, 12:02:37 »