Autor Wątek: nie chce mleka - potrzebna rada  (Przeczytany 9188 razy)

Offline martitta00

• mama świeżynka
  • *
nie chce mleka - potrzebna rada
« dnia: Grudzień 12, 2012, 11:48:22 »
mój synek który ma 8 m-cy i 2 tyg nie chce jeść mleka, zjada go max 150 w ciągu dnia, jednak z wielką ochotą zjada obiadki, owoce, jogurciki czy kaszkę, wszystko co się da łyżeczką (już nawet mleko nawet próbowałam ale mleko łyżeczką be)  jednak nie za bardzo bym mu chciała dawać kaszki więcej niż raz dziennie, bo wiadomo do czego prowadzi jej nadmiar...
poradźcie co robić? może ktoś też miał taki problem...
dodam że na śpiocha czasem wypije ok 100 ml - podałam mu dwa razy bo mam wrażenie że jednak za mało tego mleka w jego menu......?

Offline paulita

• mama przodowniczka
Odp: nie chce mleka - potrzebna rada
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2012, 11:59:59 »
mój synek mając ok roku po prostu odmówił jedzenia mleka, definitywnie. I przestaliśmy mu dawać bo nie było wyjścia. Od tamtej pory nie jadł mm ani żadnych kaszek bo nie chciał. Wprowadziliśmy mleko krowie, różne serki i jogurty.
"Na początku mieliśmy Siebie,
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2012, 12:36:18 »
skoro wcina chętnie obiadki, owoce, jogurty, to ja nie widzę problemu. sama daję Julce tylko raz mleko i to rano, najczęściej na śpiocha. a potem już zjada różne inne posiłki (zupa, drugie danie, owoce, jogurt, ciasteczka, ryż z jabłkami, jajecznica na parze - nie wszystko jednego dnia, tak wymieniam, żeby pokazać).

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2012, 10:18:26 »
tez mysle ze mleko mozna zastapic innymi rzeczami!jogurty sery kaszki na mleku (geste) nawet ostatnio mlody moj je platki sniadaniowe z mlekiem typu liony czy cos w tym stylu !

Offline Loona

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2012, 10:32:05 »
Mój Stasiu zacznie teraz 8 miesiąc, karmię go piersią ale powoli chcialabym go przestawić na mleko syntetyczne. Zakupiłam już mleko Enfamil 2. Niestety nie jest przekonany do innego mleka, cały czas tylko pierś dodam, że dojada też sobie słoiczki i obiadki gotowane przeze mnie... Ma ktoś pomysł jak zachęcić malca do sztucznego mleka?

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2012, 10:46:26 »
skoro nie jest przekonany, to trzeba się zastanowić czy woli mleko z piersi czy może samo ssanie piersi?.. można spróbować ściągnąć swoje mleko i łączyć ze sztucznym i stopniowo dawać więcej sztucznego a mniej swojego.

Offline jeloonka

• Administrator
  • mama dobra rada
    • Brzuchatki.pl - ubierz swój brzuszek!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2012, 11:05:09 »
Ja mogę powiedzieć na podstawie własnych doświadczeń. Moja córka, na MM nie chciała spojrzeć, ale cyc i obiadki to i owszem, kaszki też odpadały....a ja tu już chciałam od cyca odpiąć..... ale jak?! U mnie plusem było to, ze dziecko miało skończony rok. Pediatra powiedziała, że wtedy potrzebne są dwa posiłki mleczne..czyli np. kaszka i jogurt, kaszka i deserek mleczny. U mnie się skończyło tak, że jak zabrałam cyc, to jakoś nagle polubiła MM i nie ma problemu, ale mój plan awaryjny był taki....
1. Kleik ryżowy zrobiony na MM/ właściwie zmieszany z gotowym MM
2. MM zagęszczone kaszką (moja nie chciała standardowych rozpuszczalnych, więc bawiłam się z manną)
3. MM i płatki kukurydziane (ale tu już musi być starszak)
4. jogurt naturalny z owocami - całkowicie unikamy jogurtów słodzonych
6. zupy na śmietanie
5. zupa mleczna na MM
a jak będzie starsze i wejdzie mleko krowie to już zdecydowanie lepiej, bo można mleczną zupę, kakao, naleśniki...itd.

Wśród moich znajomych jest dziecko, które odmówiło całkowicie MM i po piersi (9m-cy) wprowadzono od razu krowie. Wielu z nas sceptycznie reaguje, ale w znanym mi przypadku poszło gładko...
www.sklep.brzuchatki.pl - odzież ciążowa
www.wczasyspychowo.pl - kwatery na Mazurach
www.mamyruszamy.pl - Mamy, ruszamy! miejsce aktywnych mam

Offline agnieszka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2013, 10:30:07 »
moja córka w wieku 8 miesięcy odrzuciła sama pierś po półtora miesiąca odrzuciła mleko modyfikowane i co teraz ?????????????? jak ją nakłonić

Offline aasikk1

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2013, 09:02:48 »
U nas też córka nie chciała pić długo mleka, ale jak się potem okazało, wolała kubek ze słomką niż z tradycyjną butelkę ze smoczkiem... :)
Może w tym kierunku.... bynajmniej nam się tak udało....

Offline betka86

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2013, 09:51:34 »
a u nas jest problem taki iż młody ma skazę białkową i pije Nutramigen, dostał to praktycznie zaraz jak odstawiłam od piersi w wieku 4,5 mca i o dziwo szybko zaakceptował, teraz alergolog postanowiła nam zmienic mleko na Enfamil zero lac ale problem jest poniewaz mały przyzwyczaił sie do Nutramigenu i za nic w swiecie nie chce pic innego mleka, nawet pod postacia kaszek nie wiem co mam teraz zrobic bo alergolog upiera sie zeby go przyzwyczaic i nie chcedalej wypisac zaswiadczenia na Nutramigen:(
Betka86

Offline eciq71

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2013, 01:12:46 »
Niestety z mlekiem kulejemy bardzo :/ moja mała bardzo szybko odkryła że mamusia je coś innego i na dzień dzisiejszy jak domownicy jedzą to nie ma opcji żeby obyło się bez umoczenia dzioba w jedzonku mamusi... ma to swoje dobre strony, bo dzięki temu muszę się zdrowo odżywiać i bardziej pilnować tego co jem :) ale z każdą kropelką mleka walczę bo przecież są smaczniejsze dania :/

Offline kucinska.karolina

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 08, 2013, 01:30:24 »
Ja pzechytrzyłam chłopców ;P od kiedy jedza "stałe posiłki" i to co my... (bo mają gdzieś to co nie jemy my - nie zjedzą i koniec, do tego są na etapie dzielenia sie jedzeniem - muszę udawać, zę jem ze względu na moją dietę....) mleko im nie w smak - mm używam do naleśników, placków, płatków na mleku na śniadanie i wymiennie na 2 śniadanie :P a do śniadania dostają jeszcze kakao - do mm daję łyżeczkę czubatą kakao  ciemne bezcukrowe odtłuszczone i do tego pół łyżeczki cukru brązowego.
37 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, 47cm i 2p Apgar

Aniołek
  • 17.05.2011

Offline Wiliki

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 27, 2018, 09:26:47 »
Jeżeli zastanawiasz się nad mlekiem modyfikowanym to powinnaś zapoznać się z artykułem https://www.nowafarmacja.pl/blog/jakie-mleko-modyfikowane-wybrac-dla-noworodka Mleko modyfikowane dla noworodka składem powinno być jak najbardziej zbliżone do jego wzorca, czyli mleka kobiecego. Do podstawowych składników mleka modyfikowanego należą: źródło białka, odłtuszczone mleko w proszku, oleje roślinne będące źródłem witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, głównie wit. D i E, laktoza z wyjątkiem mlek bezlaktozowych, oligosacharydy pełniące funkcję prebiotyków, czyli pożywki dla mikroflory jelitowej, cholina – budulec dla błon komórkowych, wapń, potas, sód, żelazo, cynk, wit. C, A, K oraz witaminy z grupy B.

Offline donna23

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 13, 2019, 10:23:50 »
To że nie chce mleka to nie problem

Offline megan

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 13, 2019, 11:35:14 »
Tak, można podawać jogurty i soczki a także dużo wody, a jak dziecko starsze to także koktajle z owoców, mój synek ma 1,5 roku i bardzo je http://kuchniajogurtowa.pl/dlaczego-warto-pic-koktajle-owocowe/ lubi