Autor Wątek: czekolada :)  (Przeczytany 16531 razy)

Offline natallcia

• mama świeżynka
  • *
czekolada :)
« dnia: Grudzień 07, 2012, 11:20:45 »
witam mamusie slyszalam ze nie powinno sie podawac dzieciom czekolady do 3 roku zycia ze wzgledu na pruchnice, mozliwosc wystapienia cukrzycy itp itd a jak jest u was? przestrzegacie tego?

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
Odp: czekolada :)
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2012, 11:35:42 »
Yyyy moze i są dzieci które niejedna czekolady wcześniej niż 3 lata ale u mnie raczej niebylo by to możliwe!
Juz jak idziemy gdzieś to młody dostaje cos słodkiego!i powiedz dziecku nie jedz! Nierealne
Cieszę sie bo nierzuca sie na słodycze bo zawsze cos tam złapie w ciagu dnia ! Zreszta staram sie mu zrobić jakieś ciastka od czasu do czasu -zawsze to zdrowsze!

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2012, 11:46:01 »
Mój synek dostał dopiero po roku i to nie względu na cukrzyce tylko na to, że czekolada zwyczajnie uczula. Jak okazało się że nic mu nie jest to jest słodyczne nie są u nas zakazane. Próchnicy może się nabawić pijąc soki (bo są słodzone) czy jedząc owoce więc to nie musi być od czekolady. Wystarczy dbać o mycie ząbków po prostu.
"Na początku mieliśmy Siebie,
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2012, 01:39:16 »
masz rację paulita. jeśli chodzi o tą nieszczęsną próchnicę, to czekolada jest na liście obok WIELU innych produktów. ja sama czekam przez wzgląd na uczulenie, ale nie ząbki.

szatka

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2012, 03:47:21 »
jak idziemy gdzieś to młody dostaje cos słodkiego!i powiedz dziecku nie jedz! Nierealne

o to to, co z tego że ja nie będę dawać małemu czekolady, jak spotkamy się z innymi dziećmi które ją będą jadły... to co mam mu nie dać? jak mu wyjaśnić że mu nie wolno? Zresztą nie dajmy się zwariować, poza tym że czekolada jest przyczyną próchnicy, ma przecież magnez i inne dobre dla organizmu składniki :)

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2012, 04:06:27 »
no właśnie - nie dajmy się zwariować ;)
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 07, 2012, 05:41:31 »
I kupujmy ta z conajmniej 60procent kakao!naprawde. Podnosi libido nawet chłopakom!

Offline niktosiek

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2012, 11:26:02 »
Witam :)
Moje zdanie jest takie, że im później dziecko pozna smak czekolady tym lepiej :)

Offline katarzyna.jorasz.3

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2012, 06:02:26 »
Może to prawda, że im później tym lepiej ale znam wiele dzieci, którym mamy nie dawały czekolady, a teraz mają 5 czy 6 lat i uwielbiają czekoladę. Może zakazany owoc najlepiej smakuje :)

Offline MalaJusti1989

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2013, 09:30:14 »
moja malutka ma 13 miecha i nie daje jej czekolady i nie mam zamiaru bo jej idą zabki a do tego moga sie popsuc od czekolady

Offline kucinska.karolina

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 06, 2013, 10:55:12 »
Jak kość mocna i dobre uwarunkowania genetyczne to i czekolada ząbków nie ruszy ;) a jak i kościec słaby to co by sie nie robiło to i tak sie popsują ;) zresztą soki, cukierki, owoce... no niestety nie tylko czekolada winna ;) Najgorsze są cukierki ciagutki, karmelowe itp. bo sie przyklejają do zębów. No i jabłka przed snem....

Czekolady chłopcy na razie nie dostają, jak długo? zobaczymy.
Dostają za to do śniadanka kakao (ciemne, bez zawartości cukru) na mleku. Tak samo jak robię im ciasteczka (no dobra sobie, ale i oni korzystają ;P ) to też dodaję to kakao (a ciasteczka są bez cukru i maki - na otrębach).
37 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, 47cm i 2p Apgar

Aniołek
  • 17.05.2011

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 06, 2013, 10:59:52 »
Tak jeszcze, to nie czekolada psuje ząbki, to cukier w niej zawarty :) są czekolady 60-80% kakao, bez cukru :)
37 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, 47cm i 2p Apgar

Aniołek
  • 17.05.2011

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2013, 11:38:47 »
Karolina a jak robisz ciasteczka?? doszłam do wniosku że mój mały je za dużo słodyczy i chcę mu trochę zastąpić czymś zdrowszym
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 06, 2013, 11:49:44 »
Paulita, to już wrzucam przepis do tematu z jedzonkiem :)

Aniołek
  • 17.05.2011

Offline myszak

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 09, 2013, 05:34:48 »
Sama nie kupuje 2 letniej córce czekolady, ale już od dawna znajomi, rodzina przychodząc w odwiedziny wręczają małej czekoladę, kinderki itd... do 2lat jej nie dawałam wcale, teraz sporadycznie, w małych ilościach, jak dostanie od kogoś. Najgorsze, ze sami lubimy czekoladę i też tak głupio ukrywać się przed dzieckiem a samemu pałaszować :)