Autor Wątek: Nowości w diecie dziecka - jakie i od kiedy  (Przeczytany 35113 razy)

Offline paulita

• mama przodowniczka
Odp: Nowości w diecie dziecka - jakie i od kiedy
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2012, 07:19:26 »
Mój się jakoś zraził do jajek. Mógł je jeść non stop z od pewnego czasu na samo słowo jajko już krzyczy, że nie.
"Na początku mieliśmy Siebie,
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 01, 2012, 08:16:53 »
Myśle Monia ze możesz spróbować z jajecznica dla Julci ! Mój Natan nigdy jajek niedzierzyl i narazie sie to niezmienilo!

Offline marjah

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 04, 2012, 06:15:46 »
Witajcie :)
Mój mały ma 3 mies i 2 tygodnie , jest kolkowym dzieckiem, jak myślicie czy gdy za okolo tydzien , półtorej wprowadzę marchewkę to będzie za wcześnie? Czy ewentualnie coś innego ? Lub poczekać? Proszę o opinie, z góry dziekuje

Offline julia1791

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 05, 2012, 09:39:42 »
dawaj mormalnie jak skończy 4 miesiąc - kolki miną wiem cos o tym - przezyłam gehenne  z córką -  zacznij od marchewki bo nie jest aż tak słodka i nich dziecko sie przyzwyczai do smaku - tylko pamietaj o wprowadzniu 1 produktu raz na tydzień i obserwacji czy nie wystepuje uczulenie ;-) bo ja niestety tego  z 1 dzieckiem nie zrobiłam i musiałam cały proces zaczynac od poczatku żmudne a można było tego uniknąc ;-) apotem spróbój  łączenia jabłuszko same potem  zmarchewka itd ;-)

Offline aurinko

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 05, 2012, 01:34:20 »
Marjah, Julia dobrze pisze, ale napisz jeszcze czy Twój dzidziuś jest karmiony piersią czy mm? Jeśli jest na cycu, to może lepiej poczekać trochę z wprowadzaniem stałych posiłków? Chyba, że źle przybiera na wadze czy coś.

Offline katarzyna.jorasz.3

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 20, 2012, 06:08:05 »
Ja wprowadzałam stałe pokarmy  w diecie moich dzieci jak skończył 4 miesiące, karmione piersią. najpierw warzywa, żeby nie przyzwyczajać do słodkiego smaku.

Offline Kasik232

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 25, 2012, 10:20:08 »
My zaczynamy dopiero przygodę z jedzeniem niecycusiowym. Dalej bazą jest karmienie naturalne, ale startujemy z dodatkowymi produktami. My w 6 miesiącu, właściwie po skończeniu, wprowadziliśmy produkty jednoskładnikowe. Wystartowaliśmy od ziemniaka, potem od razu ziemniak i dynia, potem powoli słodsze czyli marchewka. Jak wchodziły gładko mdłe produkty to nadszedł czas na rozpustę i próbujemy z jabłuszkiem.

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 05, 2013, 07:18:48 »
Dziewczyny, znalazłam parówki Sokołów z szynki.. według opakowania 93% mięsa, bez tej całej chemii (tak jest napisane przynajmniej). chyba dobre, co? więcej mięsa już się nie znajdzie?

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 06, 2013, 07:31:00 »
Myślę, że takich 100% to nie ma :D
"Na początku mieliśmy Siebie,
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 06, 2013, 08:14:16 »
heheheh, tak myślałam :D
ugotowałam, prawie całą zjadłam ja, tak na spróbowanie ;) ale dałam plasterek Julce to płakała, że chce jeszcze.. więc dałam drugi, ale na razie wystarczy :D

Offline Arthemid

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 12, 2013, 10:25:35 »
Synka urodziłam z końcem sierpnia 2012 i nadal karmię na wigilię jadłam uszka z pieczarkami ponadto kilkukrotnie już próbowałam wciskać pieczarki to do sosów to do mięsa i nic mu nie było. Wydaje mi się że pieczarki są dość łagodnym grzybem więc proponuję spróbować ... zawsze można podać dziecku miętę albo herbatkę z kopru :)

szatka

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 12, 2013, 10:45:37 »
Arthemid są nawet dania z pieczarkami więc małą ilość chyba można podać :)
Monia my też kupujemy te parówki, nie są najtańsze, ale rzeczywiście smaczne i jak producent deklaruje mają 93% mięsa ;) Leszek je uwielbia.

Offline marjah

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 15, 2013, 03:12:23 »
Marjah, Julia dobrze pisze, ale napisz jeszcze czy Twój dzidziuś jest karmiony piersią czy mm? Jeśli jest na cycu, to może lepiej poczekać trochę z wprowadzaniem stałych posiłków? Chyba, że źle przybiera na wadze czy coś.

Mm niestety :(
Dawno nie było mnie tutaj,bo dopadły nas ząbki :( Ledwo żyję ale już jesteśmy za wprowadzaniem produktów, niestety marchewki nie trawi dobrze i mogę podawać na razie tylko sok , a calą marchewkę ewentualnie po łyżeczce do innego produktu , mamy już za sobą dynię i brokuła oraz szpinak i ziemniaki, szykujemy się do pierwszego mięska bo za chwilkę stuknie piąty miesiąc :)

Offline kucinska.karolina

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 15, 2013, 08:56:52 »
My to polecielismy od razu po skończeniu 4 miesiecy ;)
U mnie chłopcy jajka (z białkiem) bardzo dobrze tolerują i od niedawna dostają też zwykły jogurt - też jest ok.
Teraz mamy etap płatków kukurydzianych na mleku (na razie mm) i placków z jabłkami i bananami, które to chłopcy uwielbiają.
Pomarańczka też jest ok i cytrynka.
Tolerują też czosnek i pieprz.
Bardzo lubią też wędlinke Konspol z Kurczaczka light - ja sie tym żywię więc dostali - samo mięsko z kurczaczka (ze 110g kuraka jest 100g produktu)

W sumie to u mnie już chyba większosć jedzą...
ale ostatnio wybredni sie bardzo robią :)
37 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, 47cm i 2p Apgar

Aniołek
  • 17.05.2011

Offline potworek.pl

• mama zaangazowana
    • Moje portfolio
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 16, 2013, 12:42:37 »
Dziewczyny, nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj.

Mój Mati ma 14 miesięcy. Jadł ładnie, radził sobie z gryzieniem większych kawałków. I nagle mu się odwidziało, jak tylko jest większy kawałek - ma odruch wymiotny, po czym wypluwa wszystko i koniec jedzenia. Zachowuje się tak, jakby zapomniał jak się gryzie  :o Przyznam, że nie wiem, co robić, bo duży chłop, a matka mu widelcem wszystko rozdrabnia (inaczej nic by nie zjadł). Myślicie, że po prostu przeczekać i co jakiś czas próbować z powrotem kawałki dawać?
A, żeby była jasność - nie muszę mu miksować jedzenia, muszę tylko dokładniej rozdrabniać.