Autor Wątek: Nowości w diecie dziecka - jakie i od kiedy  (Przeczytany 35119 razy)

Offline paulita

• mama przodowniczka
Nowości w diecie dziecka - jakie i od kiedy
« dnia: Listopad 25, 2012, 03:17:57 »
Mam pytanie - co myślicie o podawaniu dzieciom grzybów. Filip ma już dwa lata i robiłam dziś pieczarki do obiadu więc zastanawiałam się czy już mu dać ale jeszcze zrezygnowałam. Nie wiem w sumie kiedy podawać bo zadania są podzielone i słyszałam już mnóstwo opinii.
"Na początku mieliśmy Siebie,
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline Monia

• mama dobra rada
Odp: Nowości w diecie dziecka - jakie i od kiedy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2012, 03:24:26 »
ja nie pomogę, bo jak sama czytałam to wyczytałam, że od 3/7/12 roku życia. więc duża rozbieżność.
ale teraz tak się zastanawiam, że w sumie pieczarki to są chyba najbezpieczniejsze.. w sensie, że nie zbierane samemu w lesie i wiadomo, że to pieczarki a nie muchomory. moja chrześnica ma skończone 3 lata i jadła już naleśnika z farszem z pieczarek. brzusio nie bolał :D

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2012, 03:47:33 »
Chyba poczekam jeszcze do 3 urodzin bo też sama nie wiem. Grzyby są bardzo ciężkostrawne ale z drugiej strony chyba nie są gorsze od śmieci z McDonalda ;)
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

szatka

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2012, 04:33:31 »
Są słoiczki z bobovity - łagodne risotto z kurczakiem i pieczarkami, więc chyba można ciut tych pieczarek gdzieś przemycić? Grzybów jako takich chyba nie wolno.

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2012, 09:15:54 »
skoro już tak fajny temat powstał, to ja zapytam o dwa produkty:
1. PARÓWKI - od kiedy i jakie (firma albo rodzaj mięsa)? tak się zastanawiam, dzieciństwo nieodłącznie kojarzy mi się z parówkami :D
2. DANONKI - te malutkie serki, od kiedy? jeśli chodzi o deserki/jogurty to kupuje Julce te przeznaczone dla niemowląt firmy Nestle, ale .... Jula je wciąga codziennie, a nie ma co ukrywać - są drogie. zastanawiam się czy można je zamienić jakimś innym serkiem? te małe Danonki albo Danio albo jakiś inny waniliowy serek homogenizowany? jogurt naturalny? kurde, nie mam pojęcia.
podpowiecie coś? bo wszędzie dużo napisane, ale nic konkretnego w sumie.

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2012, 12:23:07 »
Parówki to dość kontrowersyjny temat :D Ja daję małemu choć mają wielu przeciwników. Zaczęłam jak Filip już w miarę normalnie jadł, napewno miał skończony rok ale nie pamiętam dokładnie kiedy. Na początku kupowałam cielęce albo z szynki. Teraz najbardziej lubi Piratki z Lidla. Jest to dość wygodne, proste i szybkie danie na kolacje czy śniadanie.
Jeżeli chodzi o Danonki to nie daję wcale - inne serki tak, a te jakoś mnie nie przekonują. Też kupowałam takie dla dzieci na początku ale faktycznie są bardzo kosztowne :/ Potem zaczęłam mu dawać zwykły homogenizowany (taki który jeszcze pamiętam ze swojego dzieciństwa) a potem stopniowo różne smakowe i owocowe. Teraz najbardziej lubi Monte oczywiście ale wszystkie inne też chętnie zjada. U nas przełom jedzeniowy nastąpił jak Filip miał ok rok i 3-4 m-ce ponieważ odmówił jedzenia mleka mm, po prostu z dnia na dzień przestał jeść i nie chciał nawet spróbować. W tym samym czasie zrezygnował z wszelkiego rodzaju kaszek więc musiałam czymś to wszystko zastąpić. I tak zaczął jeść mleko krowie (na śniadanie wcina kluski lane). Troche sie obawiałam że to za wcześnie ale rozwija się dobrze i żadnych problemów nie było więc chyba jest ok :)
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 26, 2012, 01:41:17 »
jezeli chodzi o parowki to podobnie jak paulita okolo roku dalam malemu sprobowac i niezabardzo mu podeszlo i tak jest do dzis !
grzyby no wiec osobiscie moj nat je pieczarki np w obiedzie z jakims miesie lub czasem dorzuce gdzies ale nie zeby sie objadal i nic mu nie jest to nie prawdziwki i inne grzyby ciezko strawne!!!!!wiec uwazam ze w malych ilosciach pieczarki to nic strasznego!
a jogurty no wiec moj synek jest wielkim zjadaczem jogurtow roznego rodzaju !!!!(nielubi mleka -i nadrabiamy jogurtami)
danonki rozne i petit filou i gervais u nas sa naporzadku dziennym zalerzy jakie sa wpolsce ale u nas wybor w jogurtach jest ogromny!
oczywiscie najwiecej je owocowych !ale lubi wszystkie !co tydzien kupujemy 2 zgrzewki jogurtow jak nie na deser to popoludniu albo po kolacjii takze jestem za!

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 26, 2012, 07:00:02 »
dziękuję Wam za podpowiedzi!
ja sama jestem parówkożerna! jak mam zły humor to mama mi kupuje parówy i się zajadam heheheh ;D
ale w menu Julki jeszcze nie będę wprowadzać, za to zastanowię się nad tymi serkami, bo sama pamiętam z dzieciństwa taki bez żadnej nazwy, tylko było na nim napisane "serek homogenizowany". może za jakiś czas spróbujemy :)

szatka

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 28, 2012, 02:29:51 »
dziękuję Wam za podpowiedzi!
było na nim napisane "serek homogenizowany". może za jakiś czas spróbujemy :)
wydaje mi się że najbardziej zbliżony do tego serka z dzieciństwa jest serek waniliowy Rolmleczu :)
Parówki.. dokładnie to temat dość złożony ;) My dajemy Lesiowi ja wiem... z pół roku dopiero? I to raz na jakiś czas i tylko z szynki ( przynajmniej tak piszą na opakowaniu hehe ;)
 Danonki i różne inne serki, też dajemy, no kurczę jakby tak człowiek chciał tylko dawać to co dozwolone dla małych dzieci to by zbankrutował, albo nic by nie dawał bo tak naprawdę wszystko jest niezdrowe.

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 28, 2012, 02:34:34 »
Dokładnie, wszystko ma jakieś konserwanty i inne "ulepszacze"
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline aurinko

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 01, 2012, 02:53:31 »
Jeśli chodzi o parówki, to Filipek jeszcze nie jadł, ale myślę, że niedługo dam mu spróbować te, w których jest (podobno) 99% mięsa. Na pewno nie dałabym takich zwykłych. Ale myślę, że te mięsne są ok i na pewno nie zaszkodzą.
Jogurtów też nie jadł, ale to ze względu na skazę białkową. Nie mam dobrego zdania o danonkach, naczytałam się o nich dosyć sporo, jest w nich masa cukru. Gdybym mogła, podawałabym raczej dobry jogurt naturalny ze zmiksowanymi owocami, jest o wiele zdrowszy i przede wszystkim bez niepotrzebnego cukru. Jestem pewna, że można danonki spokojnie od czasu do czasu podać, ale na pewno nie dawałabym ich swojemu dziecku codziennie.
Ja wiem, że czasem może przesadzam z tym odżywianiem, ale sama lubię jeść zdrowo i w miarę możliwości unikać niektórych składników.

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 01, 2012, 03:18:37 »
super, że napisałaś, bo ja właśnie myślałam o jogurcie naturalnym, ale żeby nie był bez smaku, to sama dodam jakieś owoce i zobaczymy. ale to jeszcze nie teraz, troszkę poczekam.

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 01, 2012, 03:29:28 »
No tak, te jogurciki dla dzieci to są chyba od 6 czy 7 miesiąca dopiero więc trzeba ostrożnie podawać. Ale na pewno na deser można samemu zmiksować owoce i jest taniej niż te słoiczki. Albo rozwiazania typu ryż z jabłkiem czy innym owocem i przekąska gotowa.
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline aurinko

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 01, 2012, 04:07:46 »
Monia, a jajka już wprowadziłaś? Filip uwielbia jajko na miękko na śniadanie.

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2012, 07:09:31 »
jeśli chodzi o jajka to dawałam samo żóltko do zupy. nie wiem, czy po 8. miesiącu można w całości?
gdzies czytałam, że można podawać jajecznicę ze szczypiorkiem :D