Matki, Tatki i Dzieciatki > Babskie lelum polelum

Jak założyć bloga?

(1/4) > >>

qianaa6:
Jak założyć bloga? Gdzie waszym zdaniem najlepiej go założyć? Ile to kosztuje?

sara201:
Założenie bloga to kwestia kilku minut, można to zrobić m.in. na blogspot.com i wordpress.com - to darmowe platformy, za założenie bloga nie zapłacimy więc nic. Taki blog będzie miał jednak spore ograniczenia, także warto pomyśleć nad takim na własnej domenie i hostingu - na pl.wordpress.org znajdziesz odpowiednie motywy, a na https://www.cal.pl zarejestrujesz domenę i wykupisz hosting.

moninn:
Pamiętaj, że aby Twój blog był często odwiedzany musi być interesujący. Na zainteresowanie nim nie będzie wpływała tylko treść ale i szata graficzna, dlatego ważne jest abyś upiększyła go fajnymi zdjęciami i grafiką. Szukając pomysłów możesz zerknąć tutaj: http://nazwa.pl/pakiet-korzysci/fotolia/ masz tam dużą bazę zdjęć i grafiki więc na pewno uda Ci się wybrać coś tematycznie dopasowanego do Twojego bloga.

kulejka:
Są różne darmowe platformy , na których można zakładać blogi, więc wystarczy poszukać w internecie. A przy okazji, skoro temat dotyczy blogów, chciałam się Was poradzić forumowiczki właśnie w sprawie "blogowej". Mianowicie prowadzę bloga o ciuchach, który ma sporo bo 15 000 unikalnych użytkowników miesięcznie. Chciałabym na nim w końcu zacząć zarabiać i zastanawiam się, czy warto wejść w program partnerski z producentami ubrań. Poszperałam trochę w sieci, poczytałam kilka artykułów, np. ten - https://www.salesmedia.pl/aktualnosc/13,monetyzacja-bloga, ale nie mam jeszcze wyrobionego zdania. Podpowiecie coś?

Lara1978:
Przede wszystkim, żeby założyć dobrego bloga dobrze by było wykupić dobry hosting, na którym ten blog będzie funkcjonował. Radzę wybrać rzetelną i sprawdzoną ofertę, żeby nie mieć potem problemów, że coś nie będzie działało albo stronka będzie padała. Taki koszt nie jest wygórowany, to może być na przykład 50 zł miesięcznie. A żeby wybrać odpowiednią opcję musisz przemyśleć przede wszystkim jaka pojemność oraz transfer by Ci były potrzebne. Nie ma sensu wybierać zbyt dużych parametrów, jeśli nie będą Ci one kompletnie potrzebne. Do tego warto też zwrócić uwagę jakie dodatkowe profity możesz otrzymać w ramach danej oferty, jak chociażby antywirusowa lub antyspamowa.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej