Matki, Tatki i Dzieciatki > Babskie lelum polelum

Prowadzenie firmy w Polsce czy zagranicą

(1/3) > >>

kulejka:
Z chęcią poznam Wasze doświadczenia w prowadzeniu firmy w Polsce i za granicą. Ja od kilku lat prowadzę kilka kawiarni, najpierw na Śląsku, a teraz również w Czechach
Muszę się Wam przyznać, że codzienne prowadzenie firmy nad Wisłą to nie lada wyzwanie. Nie dość, że polskie urzędy nie są nastawione przychylnie do przedsiębiorców, to jeszcze przepisy są tak niestabilne, wciąż się zmieniają, nigdy nie mam pewności, czy coś co dziś uchodzi za legalne, za pół roku też będzie zgodne z prawem. Niedawno założyłam oddział swojej firmy w Czechach i tam jest większa swoboda, jeśli chodzi o działalność gospodarczą. Przy okazji mogę Wam polecić tę firmę - https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/corporate-secretarial/company-formation/. Współpracowałam z nią przy założeniu filii czeskiej, pomogli mi wynaleźć dyrekcję, znaleźli również siedzibę firmy. Teraz prowadzą mi księgowość i na razie nie mogę narzekać na tę współpracę.

gocha:
Ja na razie jestem na etapie prowadzenia firmy w Polsce, ale myślę nad rozszerzeniem działalności. Korzystam z porad bardzo dobrej księgowej z Lublina więc wiem mniej więcej jak to trzeba zrobić, ale na pewno ryzyko jest :)

Oseska:
W Polsce trudno się prowadzi, nasze prawo nie jest zbyt przychylne przedsiębiorcom, choć powoli się to zmienia. Ja bym jednak za granicą nie chciała.

panda:
Jeśli zdecydujesz się jednak na to, aby zostać w Polsce, to musisz pamiętać o wszystkich formalnościach, których trzeba dopilnować. Bardzo istotne jest rozliczanie PIT - jeśli tego nie zrobisz to grożą Ci wysokie kary. Na szczęście można skorzystać z różnych darmowych programów w internecie, na przykład PIT Format: https://www.pit-format.pl/instrukcja-pit-roczny. Polecam się zainteresować.

Gragi43:
Ciężko jest zdecydować.

__

pendrive karta z nadrukiem

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej