Autor Wątek: jak przygotowac starsze dziecko na nowego czlonka rodziny?  (Przeczytany 8479 razy)

Offline potworek.pl

• mama zaangazowana
    • Moje portfolio
Odp: jak przygotowac starsze dziecko na nowego czlonka rodziny?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 05, 2012, 12:30:36 »
Pomysł z prezentem jest ok, moja Oliwka, jak już wróciłam ze szpitala, dostała od braciszka zabawkę, o której marzyła (żeby nie było, to był jakiś Shnooks czy coś, niedrogie ;) ). Podziałało na chwilkę ;) I dało sporo, bo faktycznie - jak ktoś odwiedza maluszka, to zapomina, że jest drugie dziecko. I tu muszę powiedzieć, że na wysokości zadania stanęli jedni ze znajomych - pierwsza rzecz jaką zrobili to było przywitanie się z Oliwką i wręczenie jej jakiegoś słodycza i portfelika. Dopiero później pójście do Matiego. Było widać, że Oliwka inaczej zareagowała na wizytę tych właśnie znajomych, niż pozostałych. Z innymi to było tak, że dostawała małpiego rozumu i cuda wianki wyprawiała, żeby ktoś się właśnie nią zainteresował.
Poza tym jak już pisałam w innym wątku - nie zawsze jest różowo. Moja córka była naprawdę przygotowywana, głaskała brzuszek, czekała na kopniaki, była ze mną na usg kilka razy... Obecnie jest źle, ma taki bunt, że czasem się boję, że bratu krzywdę zrobi. Kocha go, wiadomo, potrafi (jak chce) pięknie się z nim bawić, ale ogólnie zazdrość wyłazi z niej z każdej strony i mocno to demonstruje. Czasem mam wrażenie, że jednak młodszemu dziecku łatwiej zaakceptować nową sytuację ;) (patrząc na znajomych na przykład, którzy mają dwójkę dzieci z mniejszą różnicą wieku)

Offline belcia

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 06, 2012, 10:51:28 »
gdy trafiłam do szpitala na planowane CC był to okres w którym pierwszy raz dokładnie po 2 latach rozstałam się z synkiem na 5 długich dni. Ubolewałam nad tym ze go nie bede widziała bo jestesmy bardzo ze soba zzyci a on mial 2 latka,do szpitala poszłam zaraz dzień po jego 2 urodzinkach-jeszcze zdążyłam zrobic przyjęcie :) co mnie bardzo cieszyło, Synek nie spał cały dzien,nie zmruzył oka,został z moim bratem-jego ukochanym wujkiem oraz babcia, na siłę połozyli go spac po 23.Cieszyłam się że moge dac mojemu nowonarodzonemu synkowi 3 dni pełnej intymnosci i bycia tylko razeem,Mikołajek uwielbiał malutkie dzieci :) usmiechał się do nich, dotykał policzków i mówił kochana dzidzia :) mama patrz :D smieje sie.Sądziłam ze pojdzie gładko.oj jakze się pomyliłam,Mąz przyprowadził synka do szpitala, zobaczył braciszka usmiechnął się poglaskał rączke i zaraz szybko tulił się na łóżu do mnie,przyszła pora karmienia wziełam synka w ramiona przystawiłam do cycusia a Miki z predkościa światła uderzył maleństwo w buźkę- wiedziałam juz z czym musimy się zmierzyć :(
Było naprawdę trudno-non stop mam ich na oku,gdy zostawię samych mikołajk zarza coś bratu chce zrobic-jest niegrzeczny,zawsze chce byc pierwszy i tylko on gdy jest sam to nie to samo dziecko-chodzacy ideał!!!Kocham oboje tak samo,przytulam osobno i razem,bawimy sie wspolnie,tulimy, mówie jak bardzo ich kocham,nawet śpię ze starszym, nic to nie daje :( postanowiłam posłac go do przedszkola i udało się,wraca pogodny jest lepiej gdy mniej się widza,Rano starszy szybko wstaje i gdy słyszy braciszka ze sie obudził moment leci do pokoiku sie z nim przywitac całuje go pociesza gdy płacze.Miłośc trwa około godziny po przebudzeniu! potem wojna domowa, nic nie moge zrobic w domu,często choruje,miał niedawno operacje wycięćia guza,duzo by ł w domu,potem szpital ze mna i rekonwalescencja,poszedł zaledwie na tydz i znowu choroba,staram się ich godzic,chcemy aby od nowego roku spali juz razem w pokoiku swoim,czy tak bedzie nie wiem,mlodszy bardzo płacze w nocy.Wierze ze będą sie kochac i sznować,uczymy ich tego jak tylko potrafimy!!!Ktos kiedys porównał przyjcie na swiat młodszego rodzeństwa TO TAK JAKBY TWÓJ MĄŻ PRZYPROWADZIŁ DO DOMU KOCHANKE A TY MUSISZ GODZIC SIE NA WSZYSTKO =PATRZEC JAK JA PRZYTULA,CAŁUJE ITP- wyobrażam sobie ze zadna z nas tego by normalnie nie tolerowała............

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 06, 2012, 11:29:36 »
Boję się właśnie takiej reakcji jak juz pojawi się kiedyś nowy członek rodziny.
"Na początku mieliśmy Siebie,
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 06, 2012, 11:59:18 »
No właśnie myśle ze czeka mnie to samo za 3 miesiące!

Offline karolina.gierdziejewska

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 08, 2012, 10:44:42 »
Nasz starszy synek bardzo się  cieszył z braciszka. Tylkop trzeba było uważać żeby nie zrobił muk rzywdy, bo chciał go karmić, wozić w wózku, przewijać, a sam miał mniej niż 2 latka

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 08, 2012, 10:53:22 »
to słodkie, że tak chciał pomagać :) A nie był zazdrosny?
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline Gizmowa

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 11, 2012, 08:53:50 »
Mój synek ma 14 miesięcy, jestem w 37tc ciąży. Nie zrozumie jeszcze co się dzieje, dlaczego mnie nie ma i co to za dzidziuś, ale jestem dobrej myśli...

Offline Smoku

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 14, 2013, 12:04:00 »
córka wręcz czekała na chwile kiedy mamusia powie-jestem w ciąży , niestety skonczyło sie to zabiegiem z powodu obumarcia,przy kolejnej ciazy wyczekiwała brzuszka ,teraz pomaga w domu ,czuje sie potrzebna dba o mamusie i twierdzi ze bedzie dobrą niania umie juz nakarmic bobasa i przewijac pileuszki obawiam sie ze ma wieksza wprawe od tatusia :D Na konice powiedziała-tatusiu nie martw sie naucze cie jak musztardke przewijac :D

Offline camm13

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 23, 2013, 06:32:21 »
Duużo rozmawiać  i spędzać razem czas, tłumaczyć i być cierpliwym, bo naszej córci niestety przy młodszym rodzeństwie zaczęły się humory z zazdrości!

Offline marta.harabin

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 04, 2013, 08:21:11 »
tez obawialam sie ze moj syn zapalcze sie za mna jak pojde do szpitala a okazalo sie ze splynelo to po nim jak po kaczce:) ja bardziej ta rozlake przezylam:)

Offline Inesita

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 05, 2013, 12:13:34 »
Kiedy ja poszłam do szpitala, mój syn (2,5 roku) został ze swoją ukochaną ciocią, więc aż tak bardzo za mną nie tęsknił. Wcześniej dużo z nim rozmawialiśmy o małej siostrzyczce no i oczywiście prezent też dostał od niej:) Teraz jest tak, że kiedy całuję córeczkę, on też podchodzi żeby ją pocałować. Mówi: to moja Haniulka, bardzo ją kocham. Mam nadzieję, że tak już zostanie :D

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 05, 2013, 02:23:07 »
Moj Natan wcale sie za mama niestesknil - wręcz przeciwnie był zadowolony ze został z tata. Dostał prezent od braciszka i mam wrażenie ze strasznie jest za Gabrielem ,ciagle go całuje tuli dotyka  i jeszcze ani razu niebyl zazdrosny !
Jestem w szoku a z drugiej strony b sie cieszę ze tak to sie poukladalo :)

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 05, 2013, 02:28:11 »
super, że tak się udało :)) oby tak zostało ;)
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Online vessa

• prawie jak Ewa - pramatka wszystkich ludzi