Autor Wątek: Pieluszki wielorazowe kontra pieluszki jednorazowe (potoczne pampersy)  (Przeczytany 20461 razy)

Offline honorata.wolkowicz

• mama świeżynka
  • *
Odp: Pieluszki wielorazowe kontra pieluszki jednorazowe (potoczne pampersy)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 03, 2013, 09:45:50 »
hej hej ja od niedawna uzywam wielorazowek z pupusa i jestem zachwycona pupka nigdy nie jest odparzona (przy pampkach czasami bywala). no i jaka duza jest oszczednosc! kupilam 20 wkladek z mikrofibry i 20 wkladek czysta pielucha, no i mam 5 kieszonek z podwojna gumka i jeden otulacz. okazalo sie ze najbardziej podoba mi sie otulacz(tez z podwojna gumka) bo jest cieniutki pupa w nim nie taka wielka i schnie w mgnieniu oka. polecam wszystkim wbrew pozorom nie ma przy tym duzo roboty a mozna oszczedzic, zadbac o pupke dziecka no i o srodowisko;) uwaga, uzależnia!! :P

Offline zzuzza

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 27, 2013, 05:50:59 »
Ja używam wielorazówek od pół roku czyli od urodzenia Synka. Polecam wszystkim, jestem zachwycona:) Jak synuś był od razu po urodzeniu to może były troszkę za duże bo zdarzyło się mu przesikać. Używamy tylko kieszonek. Wkłady mamy z mikrofibry i z bambusa. Ja preferuję te pierwsze. Mam najtańsze na polskim rynku i są świetne

Offline Karenina

• mama raczkująca
  • **
    • Krollewna.pl
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 28, 2013, 04:14:31 »
A jak dobrać rozmiar takich pieluszek? Czy ilości jakie podałaś Kredko są do zastosowania przez cały okres pieluchowania, czyli jakieś 2 lata, czy to na pierwsze pół roku a potem trzeba dokupić większy rozmiar?

Offline elza19

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 29, 2013, 07:15:54 »
A jestem ciekawa jak to wychodzi podliczjac koszty zuzytej wody i prądu i czy tow nadal takie ekologiczne..

Offline dorotaan82

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 05, 2013, 07:46:19 »
Dwie kreski na teście ciążowym to była najwspanialsza dla mnie wiadomość, a jednocześnie czas, od kiedy zaczęłam sporządzać listę zakupów przyszłej mamy. Kosmetyki do pielęgnacji niemowlęcia to zakup, który wymaga szczególnej wiedzy na temat pielęgnacji skóry noworodka, która jest delikatna i wymaga specjalnej opieki. Jako doświadczona mama małego maluszka mogę już się pochwalić swoimi pierwszymi wnioskami i obserwacjami. Synka przewijamy za zmianę z mężem, mąż gdy siku, ja w pozostałych przypadkach :)  wspólnie jednak staramy się, aby pupa naszego niemowlęcia była zdrowa, różowiutka i gładka. Najważniejsze w dbaniu o pupę mojego maluszka to częsta zmiana pieluszek, każdorazowo po zmianie pieluszki przemywam ciałko mojego maleństwa, a jeżeli jesteśmy poza domem  używam chusteczek nawilżających sensitive. Kolejno smaruje dobrym kremem ( z cynkiem, lanoliną, pantenolem i alantoiną) -używam kremów, które ochronią skórę dziecka przed wilgocią a jednocześnie mają  właściwości nawilżające. Na koniec pozwalam mojemu smykowi na pofiglowanie na golasa, bobasek jest wtedy szczęśliwy, pupa wypoczywa, a krem się wchłania :) Od kiedy pozwoliłam naszemu maleństwu na figlowanie bez pieluszki, pupa jest ładniejsza i zdrowsza- w końcu ona też potrzebuje powietrza, zatem pamiętajmy koniecznie wietrzymy pupę bobaska:)  Nasz synek nie ma zapalenia pieluszkowego skóry, żadnych podrażnień i odparzeń.  Są to moje złote zasady, które dają mojemu synkowi poczucie komfortu i spokojny sen, a szczęśliwy maluch to szczęśliwy rodzic :)

Offline zona.kubika

• mama świeżynka
  • *
  • zyj tak jakby każdy dzień był ostatnim...
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 05, 2013, 10:23:56 »
Witam!! Dollaczam sie do dyskusji jestem na etapie wyboru a wlasciwie przekonania sie w 100% bo na razie jestem w 70% ;) wybor nie jest latwy bo miedzy wygoda a ekonomio-ekologia :P nie ukrywam ze ten 2 powod bardziej mnie przekonuje. Spotkalam sie ostatnio z osoba (poznana w internecie) ktora pieluszkuje juz 2 dziecko w wielorazowkach i szczerze przedstawila mi ten temat ze strony praktycznej (a nie handlowej). Wniosek moj jest taki: uzywamy jak jednorazowki tylko zamiast do kosza na smieci wrzucamy do (oddzielnego) kosza na pranie, pierzemy z wszystkim innym jak leci tylko wazne BEZ PLYNU ZMIEKCZAJACEGO SAM PROSZEK! Ktos powie jak to z kupy mam prac z ciuchami? No nie do konca kupe wrzucamy do kibelka a pieluche pluczemy lub wrzucamy do wiaderka z woda z proszkiem (dla wygodniejszych sa takie papierki cieniutki ktore sie kladzie na podklad i wyrzucamy razem z kupka do toalety a wklad wtedy nie jest zakupkowany ;)) pranie przy dziecku i tak robimy srednio co 2 dzien wiec dorzucamy do pralki pieluszki ;). Do szpitala i na wyjscia raczej bym zabierala jednorazowki bo trzeba kombinowac gdzie "przechowac" zuzyte pieluszki zanim zostana wyprane, niby sa takie woreczki specjalne no ale nie wiem...
Zdecydowanym plusem jest w tym wypadku rezygnacja ze smarowaniem dupska kremami na odpazenia bo ich nie ma przy wielorazowkach, i zdecydowanie szybsze przejscie w stan nocnikowania 
Niz przy pampkach (po 1 nie trzeba kupowac majtek "szkoleniowych" zeby maly miel mokro tylko zakladamy odpowiedni wklad, a po 2 to sami bedziemy chcieli jak najszybciej wyjsc z tego prania)

Minus za to ze trzeba je czesciej wymieniac niz jednorazowki, po za tym Moim zdaniem probem pojawia sie w momencie zostawienia dziecka pod opieka osoby trzeciej tzw "niewtajemniczonej" wtedy raczej trzeba by sie bylo zaopatrzyc w jednorazowki a nie wymagac zeby ktos sie babral w kupkach naszego malenstwa.No i trzeba sie pogodzic z widokiem wiecznie stojacej zapelnionej suszarki na pranie ;)

To tyle z mojej strony, nie wiem czy komus pomoglam czy wrecz przeciwnie ja w kazdym razie dalej jestem na 70% i jezeli jest ktos kto by potrafil rozwiac do konca moje watpliwosci to chetnie wyslucham (poczytam)

Ps. "Pupus" ma dosyc dobre ceny ale znalazlam w necie taniej a tez fajne bo jakosciowo wszystko to PUL albo MINKY a wklady mikropolar albo bambus ewent. bawelna wiec to nie jest wybor pomiedzy markowymi ciuchami a ubraniami z bazarku ;)

Offline zona.kubika

• mama świeżynka
  • *
  • zyj tak jakby każdy dzień był ostatnim...
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 05, 2013, 10:32:14 »
A jak dobrać rozmiar takich pieluszek? Czy ilości jakie podałaś Kredko są do zastosowania przez cały okres pieluchowania, czyli jakieś 2 lata, czy to na pierwsze pół roku a potem trzeba dokupić większy rozmiar?

A jakie masz??? ;)

Offline Karenina

• mama raczkująca
  • **
    • Krollewna.pl
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 28, 2013, 08:06:18 »
Pozostaliśmy przy tych nieekologicznych i nieekonomicznych pieluchach typu pampers. I przy wyrzutach sumienia, że zaśmiecamy też:(

Offline Hupahop

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 06, 2016, 02:07:47 »
 Hej wszystkim! Chciałam odświeżyć wątek bo zastanawiam się właśnie nad przerzuceniem się na pieluchy wielorazowe tylko nie wiem za bardzo jak się za to zabrać. Zakładam że przez te kilka lat trochę się pozmieniało. Widziałam że jest kilka rodzajów takich pieluch, kilka rodzajów wkładów i ogólnie wygląda to całkiem zachęcająco. Jesteście mi może w stanie powiedzieć na co należałoby zwrócić uwagę przy wyborze takich pieluch. Jestem zielona w temacie i wprawdzie doczytuję sobie różne informacje ale dalej nie wszystko jest jasne

Offline muniana

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 07, 2016, 01:50:11 »
Najlepiej żebyś sobie zajrzała na jakiegoś dobrego mamowego bloga. Dziewczyny tam zwykle opisują swoje doświadczenia z pieluchami wielorazowymi więc czegoś się na pewno nauczysz. Ze swoich doświadczeń mogę Ci raczej odradzić pieluchy typu aio, bo to pieluchy do których na stałe przymocowane są wkłady, więc jak się zabrudzą całość idzie do prania. Przy kiszonkach albo otulaczach czasami wystarczy po prostu wymienić wkład

Offline Hupahop

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 08, 2016, 02:05:31 »
Dzięki za odpowiedź, to już jakaś przydatna wiedza :). A jak to jest z tymi wkładami? Wystarczy zwykła tetra czy jednak lepiej kupować te od producentów pieluch wielo? Widziałam że mommy mouse ma jakieś polarowe, mikrofibrowe i z dodatkiem bambusa. Na ile się to sprawdza?

Offline muniana

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 09, 2016, 01:33:02 »
Z tą tetrą to generalnie różnie bywa. Jak zamawiasz na allegro to tak naprawde nigdy nie wiesz co dostaniesz i potem po jednym praniu tetra wygląda jak szmatka i jest do wyrzucenia. Pieluchy wielorazowe i tak wychodzą dużo taniej niż pampersy więc myślę że warto jednak zainwestować w takie profesjonalne wkłady dedykowane konkretnym pieluchom. Te mommy mouse są rzeczywiście fajnej jakości. Polarek na jesień i zimę, mikrofibra czy mikrofibra plus bambus na cieplejsze dni

Offline pomper

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 01, 2016, 10:42:14 »
Wielorazowe i to zdecydowanie. Szczególnie jak dziecko ma naprawdę wrażliwą skórę. Materiał z których są zrobione nie uczula, nie podrażnia.Pieluszki są ładne w wyglądzie, miłe dla oka https://igle-figle.pl/pl/3-otulacze-welniane otulacze jak widać są regulowane, mogą z nich skorzystać już najmłodsze dzieci,potem rodzeństwo.

Offline kajak9

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 01, 2018, 11:08:41 »
Nie każdy takie lubi.

Offline adik356

• mama wtajemniczona
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 21, 2018, 12:39:48 »
Ja ze swojej strony mogę polecić pieluszkę bambusową - https://www.tinystar.pl/pl/c/PIELUSZKA-BAMBUSOWA-MUSLIN/95 . Ma właściwości termoregulacyjne, jest antybakteryjna i antyalergiczna. Nie powoduje odparzeń ani stanów zapalnych skóry. Poduszka bambusowa idealnie sprawdzi się także jako prezent dla niemowlaka. W sieci jest spory wybór tego typu rzeczy. Cena takiej pieluszki bambusowej też nie jest wysoka.