Autor Wątek: Zanim zdecydujesz się na dziecko, czyli o czym należy pamiętać przed ciążą..  (Przeczytany 37255 razy)

Offline jeloonka

• Administrator
  • mama dobra rada
    • Brzuchatki.pl - ubierz swój brzuszek!
Zanim zdecydujemy się na dziecko warto:
- zacząć zażywać kwas foliowy
- odstawić papierosy i alkohol (jak się zażywa)
- wyleczyć zęby
- odstawić tabletki antykoncepcyjne
- wyleczyć wszystkie infekcje

co proponujecie jeszcze?
www.sklep.brzuchatki.pl - odzież ciążowa
www.wczasyspychowo.pl - kwatery na Mazurach
www.mamyruszamy.pl - Mamy, ruszamy! miejsce aktywnych mam

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
Odp: Zanim zdecydujesz się na dziecko, czyli o czym należy pamiętać przed ciążą..
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2012, 10:00:04 »
rozwiazac konflikty ktore nas nurtuja od dawna!!!!!
porobic badania wszelakiego rodzaju u ginekologa i lekarza ogolnego!!!!
przemyslec czy jest sie na to gotowym!
uporzadkowac najpierw swoje zycie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

artishi

• Gość
Odp: Zanim zdecydujesz się na dziecko, czyli o czym należy pamiętać przed ciążą..
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2012, 08:51:43 »
i zwolnić tempo :) (chociaż ja np zupełnie o tym zapomniałam)

Offline aurinko

• mama raczkująca
  • **
Zbadać tarczycę! Niedoczynność może powodować problemy z zajściem w ciążę, może być też niebezpieczne dla rozwijającego się dzidziusia. Jakby ktoś potrzebował namiary na dobrego endokrynologa w Krakowie, to służę pomocą :)

Offline oktava

• mama raczkująca
  • **
A ja mam pytanie o te zęby - dlaczego jest to tak istotne? Ja mam problem z zębami, bardzo często coś z nimi nie tak, musiałabym miesiąc w miesiąc chodzić do dentysty, zwykle to odwlekam w czasie i chodzę raz na 3-4 miesiące i hurtem leczę kilka zębów. Powinnam zacząć się stresować, że jak zajdę w ciążę to będą jakieś dodatkowe problemy?

Offline paulita

• mama przodowniczka
Ciąża mocno osłabia organizm w tym min zęby. Większość witamin i innych mikroelementów spożywanych w czasie ciąży wędruje do maluszka dlatego dla mamy zostaje niewiele więc dużo łatwiej o różne infekcje itp, oraz niestety o próchnicę :(
"Na początku mieliśmy Siebie,
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline Monia

• mama dobra rada
tak, chciałam napisać dokładnie to samo co paulita. trzeba uwazać, bo jak zepsuje się jeden, to polecą następne.
oktava, przepraszam, ale możesz napisać co z Twoimi ząbkami jest nie tak? psują się czy coś więcej? może jakoś pomożemy albo doradzimy.

Offline oktava

• mama raczkująca
  • **
Dziękuję :-)

Tak, mam z zębami taki problem, że choć czyszczę je regularnie i używam też nici dentystycznej, to i tak się psują, zwłaszcza w miejscu styku dwóch sąsiadujących z sobą zębów, co jest tym gorsze, że dziurę widać dopiero, jak zrobi się duża, albo wiadomo o niej dopiero wtedy, gdy ząb zaczyna boleć. Zanim dentysta zdąży wyleczyć ten jeden ząb - co zwykle wiąże się z jakimiś 3-4 wizytami - okazuje się, że jakiś inny zdążył się zepsuć. Jeszcze trochę i będę mieć więcej plomb w buzi niż własnych zębów :(

Teraz się wystraszyłam, bo jak będę w ciąży to chyba mi wszystkie powypadają  :o

Offline Monia

• mama dobra rada
no może nie powypadają, ale faktycznie mogą się psuć. rozmawiałaś ze swoim stomatologiem na ten temat?

Offline oktava

• mama raczkująca
  • **
Nie rozmawiałam, bo wcześniej nie planowałam ciąży. Dopiero teraz zaczynam o tym wszystkim myśleć i rośnie we mnie przerażenie :-/

Offline iwona.okulicz

• mama świeżynka
  • *
ja planowałam, badania robiłam , palenie rzuciłam :D

Offline kuleczka

• mama świeżynka
  • *
Zęby są bardzo ważne, dlatego warto pamiętać również o odpowiedniej diecie i dostarczaniu niezbędnych makroelementów. No i oczywiście wyleczyć wszystkie przed ciążą :)
...bo zawsze warto walczyć...

Offline Kasia Panek

• mama wtajemniczona
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 08, 2015, 10:26:42 »
ja słyszałam ze zęby w ciazy bardzo wypadają
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

Offline aptpit

• mama świeżynka
  • *
  • laurastar
    • laurastar
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 21, 2015, 11:03:45 »
Ja zdecydowanie jestem za uporządkowaniem życia prywatnego, przeprowadzanie rozmów z partnerem. Ja osobiście jeszcze jakoś sprawdziła, nie żeby specjalnie, ale zobaczyć jak w praktyce. Jak się wypowiada o dzieciach i jak na nie reaguje.

Offline dzwonko

• mama świeżynka
  • *
  • Szaleństwo - cała ja :)
    • Zapraszam serdecznie na mojego bloga!
Odgrzeję troszkę temat. Chcę zacząć się starać z mężem o nasze pierwsze dziecko, ale od 15 lat palę papierosy, zdecydowałam, że najpierw rzucę, potem zaczniemy się starać, bo inaczej nie ma to sensu. Teraz pytanie - JAK? Czy jakieś środki farmaceutyczne typu: http://www.pokonajnikotyne.pl/desmoxan-cena-opinie-forum-dawkowanie-skutki-uboczne-ulotka-jak-stosowac-tabletki/   czy są inne sposoby? Polecacie coś, kochane? :(