Autor Wątek: chodzik czy pchacz?  (Przeczytany 4855 razy)

Offline Monia

• mama dobra rada
chodzik czy pchacz?
« dnia: Październik 14, 2012, 02:59:37 »
Mamy, tak się zastanawiam, czy to jest potrzebne? pomocne? ułatwia chodzenie? jeśli tak, to co lepsze? chodzik czy pchacz?
a może wcale nie jest takie fajne?

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
Odp: chodzik czy pchacz?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2012, 05:09:14 »
mialam pchacz i kupa mlody nawet do niego niechcial podejsc!a kupilam bo zajmuje mniej miejsca niz chodzik !
niestety u nas niesprawdzilo sie!a 0zd0ecydowalam ze na chodzik potrzeba rowno wszedzie czyli np wywalic dywany etc
i potrzeba dziecku duzo miejsca do manewrowania!
pozatym osobiscie uwazam ze w chodziku dziecko staje sie leniwe i dupki niechce sie mu dzwigac!
i odradzam kupna tego typu rzeczy!!!! bo jak bedzie chcialo to malenstwo samo zacznie stawac kolo kanapy a potem stopniowo chodzic tak bylo u nas!
jedyne co mialam z takich rzeczy co podtrzymuje malucha to hustawka skoczek i naprawde uwazam ze to akurat jest fajne!!!!!
mlody cwiczyl nozki i odbijal sie jak kangurek!mam nadzieje ze choc troszke pomoglam monia??
zreszta musze ci powiedziec ze ja to wszystko na wyczucie kupowalam ,my mamy widzimy najwiecej!!!  znamy  potrzeby i kazdy ruch  maluszka widzimy jak sie rozwija, zabawki i tego typu rzeczy kupuje na wyczucie !

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2012, 06:32:27 »
pomogłaś Agata, bardzo cenię Twoje doświadczenie.
zaczęłam sie zastanawiać, no bo tak... Julka ma prawie 7 miesięcy, siedzi już sama, próbuje się dźwigać, jak biorę ją pod paszki to czasem jest jak sprężynka i skacze, a czasem tak fajnie prostuje nóżki, że całymi stopami się opiera. a znam dziewczynkę, która mając 5 miesięcy biegała już w chodziku, a przy 8. miesiącach chodziła trzymając się za palce rodzica.
wiem, że nigdy nie należy dzieci porównywać i nie porównuję, bo nauczyłam sie do tego dystansu. wiem, że Jula rozwija się prawidło, ale tak myślę.. czy tamta mała nie nauczyła się chodzić szybciej, bo w chodziku zasuwała?
nie lecę jutro do sklepu po chodzik, ale robię taką sondę, bo chcę poznać Wasze zdanie. dodam, że mieszkamy w domu, gdzie wszędzie są podłogi pokryte płytkami, wiec jest równo, gdzieś są dywaniki, ale łatwo je odsunąć na bok, bo są małe.

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2012, 07:02:50 »
Odradzam tradycyjny chodzik - jak większość lekarzy. W chodziku dziecko nie uczy się prawidłowo upadać i trzymać równowagi, nie wykształca się odruch "obrony" przy upadaniu bo dziecko wie że się nie przewróci. Poza tym własnie staje się leniwe i nie uczy chodzić. My nie mieliśmy pchacza ale mieliśmy taki duży samochód przy którym mały mógł stać i chodzić właśnie i to akurat było fajne.
"Na początku mieliśmy Siebie,
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline kucinska.karolina

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2012, 07:31:20 »
Chodzik = sie zabójstwo dla postawy, nóżek i kręgosłupa i to co powyżej napisała Paulita. To tak jak nosidła a raczej wisiadła.
A nasza rehabilitantka ma jeszcze parę ciepłych słów o tym sprzęcie ;P

Co do pchacza, to sama się zastanawiam :)
37 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, 47cm i 2p Apgar

Aniołek
  • 17.05.2011

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2012, 08:31:35 »
no tak, czyli chodzik odpada.
pomyślimy o tym pchaczu, ale jeszcze mam troszkę czasu. dzięki za Wasze opinie!

szatka

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2012, 04:05:35 »
Mieliśmy pchacz, synek dostał go na pierwsze urodziny. Niestety za późno ciut, bo chodził już mając 10 miesięcy. Ale sama zabawa z pchaczem była przednia, dzieci lubią coś pchać, do tej pory Leszek kocha biegać z jakimś wózkiem przed sobą. Ja polecam.

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 26, 2012, 11:35:33 »
Monia a może zamiast pchacza kupisz małej taki wózek dla lalek spełniający funkcje pchacza? 
Wydaje mi się to fajnym pomysłem dla dziewczynki i napewno jak nauczy się juz chodzić to wykorzysta go jako wózek właśnie.
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 26, 2012, 01:43:11 »
tez uwazam ze wozeczki dla dziewczynek to fajna sprawa i jak juz zacznie chodzic to tez sie przyda!

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 26, 2012, 07:04:17 »
ooo widzisz! dziękuję za pomysł. nie widziałam takiego, ale zaraz będę szukać, bo już Jula zaczyna kombinować i może się w najbliższym czasie przydać. wolę się zainteresować wcześniej, bo teraz święta, więc dużo wydatków.

dzięki dzięki dzięki :D

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 26, 2012, 07:05:48 »
a proszę bardzo :))
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline aurinko

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 30, 2012, 11:58:49 »
Wszystko, co chciałam napisać o chodzikach zostało już tutaj powiedziane :D Zgadzam się w 100% z tym, co napisałyście. Chodzik=zło! Szkoda, że moja teściowa nie podziela tego zdania :/
My mamy pchacz-jeździk, który nie spełnia swojej funkcji. Mamy za małe mieszkanie, żeby mógł sobie z nim swobodnie chodzić. Pchacz gra melodyjki i Młody lubi ich słuchać.
Jakbym miała córkę, kupiłabym jej ten wózek, który polecacie :)

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 30, 2012, 12:50:07 »
Filip jak był jeszcze malutki dostał coś takiego. Złożyliśmy mu jak miał 7-8 m-cy i od tamtej pory rewelacja. Na poczatku miał te barierki po bokach ale potem zdjeliśmy. Od ponad półtora roku jest to jego ulubiona zabawka. Początkowo służył jako pchacz (obciążony cieżarkiem) potem z przy nim biegał a teraz jest już duży a i tak włazi, siada i sie odpycha i jeździ. Pod siedzeniem jest schowek i tam chowa wszystkie swoje skarby (piloty i telefony jak komuś zwinie). Nigdy bym nie przypuszczała, że tak długo będzie nam służyć. (Te podstawki pod kołami się zdejmuje)  Polecam

potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 30, 2012, 01:28:06 »
bardzo fajny samochodzik!
ja już zrobiłam rozeznanie co do wózka-pchacza i lada dzień składam zamówienie :D

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 30, 2012, 01:47:03 »
czyli mój wpis się przydał :)) fajnie :)
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."