Autor Wątek: Bóle kręgosłupa  (Przeczytany 7635 razy)

Offline unen1983

• mama świeżynka
  • *
Bóle kręgosłupa
« dnia: Grudzień 19, 2016, 08:37:33 »
Jak mogę radzić sobie z okropnymi bólami kręgosłupa. Znacie jakieś ćwiczenia kobietki? Rano to nawet z łóżka nie mogę się podnieść, tak mnie boli.

Offline Octavia

• mama wtajemniczona
  • **
    • NetFortis
Odp: Bóle kręgosłupa
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2017, 01:40:18 »
ćwiczenia plus dobre łóżko z materacem - http://visby.pl/news-inf/54/nowoczesne-sypialnie.html

Offline tancerka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2017, 03:55:56 »
U mnie najlepiej działa taniec. A ostatnio zdecydowałam się nawet na tango!
 tango od podstaw Kraków  http://conexion-tango.pl/

Offline maluch1

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2017, 10:23:50 »
Na zmęczony kręgosłup to lepiej basen.

Offline Oseska

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2017, 02:10:25 »
Z kręgosłupem nie ma żartów tu trzeba byłoby iść do lekarza

Offline mamakasia

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2017, 05:09:48 »
Przede wszystkim rehabilitacja jest bardzo ważna i warto poświęcić trochę czasu na znalezienie profesjonalnego fizjoterapeuty. Ja szukałam kilka miesięcy zanim trafiłam na mojego obecnego :) Ale osoba ta uświadomiła mi też, że poza ćwiczeniami bardzo ważne jest to, na jakim materacu śpimy. I miała rację bo odkąd wymieniłam mój stary piankowy materac na taki materac sprężynowy mój kręgosłup jest w dużo lepszej formie. Do tego dużo lepiej śpię.

Offline Julka

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 19, 2017, 04:33:51 »
Fizjoterapeuta?

Offline Natalia_21

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2017, 03:15:13 »
Ja bym na twoim miejscu zapisała się na jakieś masaże i ćwiczenia. W ten sposób najszybciej i najskuteczniej zniwelujesz bóle.

Offline kamilova

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2017, 10:52:30 »
Jeśli bóle są tak silne, to na pewno trzeba iść do lekarza. Może potrzebna będzie rehabilitacja. Na pewno też warto sprawdzić jakość i twardość materaca na łóżku, skoro bóle dokuczają głównie po wstaniu. Warto poczytać o materacach Viscotherapy z pianki termoelastycznej. Polecane są właśnie m.in. przy bólach kręgosłupa.

Offline megan

• mama wtajemniczona
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 26, 2017, 08:58:38 »
Jeśli boli kręgosłup to w pierwszej kolejności idzie się na badania a potem na rehabilitację ale im dłużej się z tym zwleka tym jest później gorzej to wyleczyć. Ja chodziłam na rehabilitację na nfz 2 razy i jeszcze dokupiłam masaże lecznicze w Natural Medical, dopiero wtedy zaczełam odczuwać poprawę.

Offline Oseska

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 09, 2017, 08:01:29 »
Jeżeli bóle się powtarzają, to chyba warto byłoby pomyśleć o jakimś leczeniu. Dobrym pomysłem byłoby pojechanie do sanatorium z uzdrowiskiem jak Medical Sensus, można tam znaleźć wiele zabiegów uzdrowiskowych - masaże, fizjoterapia i tak dalej.

Offline szafir

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 10, 2017, 04:00:43 »
Wpływ masażu na ciało jest gigantyczny. Jeśli poddamy się takiego zabiegowi wykonanemu przez specjalistę (ja polecam tego z gabinetu: http://medicaspa.pl/nasza-oferta/masaze/masaz-klasyczny/ ), to mamy wręcz pewność, że po serii zabiegów zmniejszą się nasze dolegliwości bólowe np. kręgosłupa, szyi czy barków, zredukuje się napięcie i poziom stresu. Zalet jest bardzo dużo, więc uważam, że każdy powinien skorzystać z takiego dobrodziejstwa. Z myślą o swoim zdrowiu i kondycji.

Offline rybka78

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 12, 2017, 04:03:52 »
Bóle kręgosłupa można zaleczyć dobrze dobranymi ćwiczeniami. Na https://www.terapiaimpuls.pl/ widziałam ofertę rehabilitacji, właśnie dopasowaną do osób z bólami kręgosłupa. Warto w takie coś zainwestować i nauczyć się, jak odciążać kręgosłup, a co za tym idzie unikać bólów.

Offline Samuela85

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 18, 2017, 09:25:43 »
Ćwiczenia dobrze wpływają na kondycję kręgosłupa ale czasem warto tez pomyśleć o masażu. Moge Wam polecić sprawdzony gabinet masażu wrocław Magia dla ciała. Poza masażem klasycznym wykonują także doskonały masaż leczniczy. Ja chodze regularnie na masaż i bardzo mi pomaga.

Offline gocha

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 04, 2017, 11:04:13 »
Moja diagnoza bólu była możliwa dopiero po wykonaniu badania USG http://ortopedakrakow.com/kompetencje/usg/ , na szczęście nie było to nic poważnego i szybko mogłam wrócić do pełnej sprawności. Jeśli nie jesteście pewne swojego stanu zdrowia to lepiej udajcie się do lekarza, ponieważ może to być coś zdecydowanie poważniejszego niż myślicie.