Autor Wątek: Łóżeczko turystyczne  (Przeczytany 17484 razy)

Offline karolina86

• mama świeżynka
  • *
Łóżeczko turystyczne
« dnia: Październik 05, 2012, 10:39:13 »
Zastanawiam się nad kupnem łożeczka turystycznego, ale zamiast standardowego, czy to dobry pomysł?
Mamy małe mieszkanie, dużo wyjeżdżamy na dodatek, łózeczko standardowe i turystyczne to zbyt dużo gabarytów. Zatem rozważam opcję kupna jednego łózeczka, właśnie turystycznego i wykorzystanie go również w użytku codziennym. Myślałam jedynie o dokupieniu dobrego materaca, bo w jakość tych składanych dołączonych do łóżeczka turytycznego to jakoś nie wierzę. Co radzicie?

Offline kucinska.karolina

• mama ostro zakręcona
  • **
Odp: Łóżeczko turystyczne
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2012, 10:42:25 »
Szczerze, to ja jestem za.
My co prawda mamy standardowe łózeczka, ale zakupiliśmy turystyczne na wyjazdy - 2 poziomowe.
Są rewelacyjne i dla malucha - bo leży na wysokości normalnego łózeczka i dla starszego dzieciaczka.
Ostatnio sie zastanawiałam, czy nie wywalić łózeczek tradycyjnych na poczet turystycznych - ale mąż tradycjonalista ;)
37 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, 47cm i 2p Apgar

Aniołek
  • 17.05.2011

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2012, 10:25:29 »
Ja też się zastanawiałam nad takim wyborem i już nawet zamówiłam turystyczne, ale dostaliśmy szczebelkowe w prezencie więc zrezygnowałam z tamtego. Teraz mamy dwa :) Turystyczne było kupione po kątem wyjazdów i to jest strzał w dziesiątke. Natomiast przez jakiś czas służyło nam do codziennego spania (trochę się przeprowadzaliśmy) i powiem tak - jeśli chodzi p użytkowanie to wszystko jak najbardziej w porządku. Natomiast nasz maluch jak podrósł to zaczął w nim skakać i bujać całym łóżkiem na boki i niestety tego nie wytrzymało, zaczął pekać stelaż po spodem i nóżki. Obecni śpi w drewnianym ,a turystyczne ma u babci (opiekuje sie nim jak my jesteśmy w pracy) i tam śpi w dzień.
"Na początku mieliśmy Siebie,
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline piruetka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2012, 07:54:05 »
Cześć to i ja się dołącze.Z pierwszą córka kupiłam standardowe łóżeczko i mało go używała , a zajmowało dużo miejsca. Po przeprowadzkach wielkość nie robiła mi dużej różnicy ale teraz znowu mieszkamy w stosunkowo małym mieszkaniu. Nie chce dawać bobasa do pokoju córki czy salonu a nasza sypialnia jest ciasna. Tym samym turystyczne wydaje się dobrym rozwiązaniem. Wiem, że musie byc 2 poziomowe co poza tym? Mieszkając w Stanach miałąm styczność z firma Graco i bardzo mi się podobały łóżeczka tej fimy jednak patrzać na rynek Polski nie ma ich aż tak wielu. Jaką inna firmie polecacie? Aby była wyjątkowo wytrzymała i ładna:-)
' One’s life must matter, beyond all the cooking and the cleaning and the children. One’s life must mean more than that. I cannot die washing up a teacup.' (The Iron Lady)

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2012, 08:19:25 »
Ja zakupiłam takie najprostsze 2 poziomowe łóżeczka i jestem z nich bardzo zadowolona

http://allegro.pl/lozeczko-turystyczne-kojec-2-poziomy-6-wzorow-i2678092183.html
37 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, 47cm i 2p Apgar

Aniołek
  • 17.05.2011

Offline katarzyna.grabowska.31542

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2012, 08:40:58 »
ja mam turystyczne i bardzo je sobie chwale :) jesli jedziemy gdzies  gdzie zabawimy na dluzej pakuje łozeczko do samochodu i bez problemu coreczka wygodnie spedza noce poza domem we wlasnym lozku :)

Offline potworek.pl

• mama zaangazowana
    • Moje portfolio
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2012, 08:55:42 »
My kupiliśmy najprostsze i chyba najtańsze łóżeczko turystyczne, w sumie z myślą o wyjazdach, ale jakiś czas temu zagościło na stałe w sypialni zamiast drewnianego  ;) Sprawdza się, jest wygodniej je przestawić, przesunąć, w każdej chwili można złożyć. Z drewnianym nie ma takiego pola manewru ;)

szatka

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2012, 03:02:33 »
i na dodatek takie drewniane może być niebezpieczne dla dziecka. My mamy drewniane, kiedyś mój syn tak dziwnie wyrżnął w poprzek, że bałam się że skręcił kark i wybił zęby. Tak zaklinował się między barierkami tymi dłuższymi, głowa w górze, ciało wygięte w łuk, nogi w górze. Teraz raczej kupowała bym turystyczne.

Offline potworek.pl

• mama zaangazowana
    • Moje portfolio
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2012, 03:32:00 »
i na dodatek takie drewniane może być niebezpieczne dla dziecka. My mamy drewniane, kiedyś mój syn tak dziwnie wyrżnął w poprzek, że bałam się że skręcił kark i wybił zęby. Tak zaklinował się między barierkami tymi dłuższymi, głowa w górze, ciało wygięte w łuk, nogi w górze. Teraz raczej kupowała bym turystyczne.
U nas też tak bywało, Mati jak śpi to się wierci i czasem budził się np. z rykiem bo mu się nogi między szczebelkami zaklinowały. Albo jak zaczął wstawać to nie zliczę ile razy huknął głową o szczebelki. No i z uporem maniaka obgryzał to drewno :/ Teraz wprawdzie potrafi pół pokoju "przejść" w łóżeczku (jak nim trzęsie to łóżeczko się przesuwa delikatnie) ale nie ma guzów ;)

Offline angelina.kisielewska

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2012, 08:53:54 »
Łóżeczko turystyczne to świetny wybór, my też korzystaliśmy z takowego wystarczyło, że był w nim po prostu zwykły materacyk i maluszek mógł spokojnie spać.

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2012, 01:06:19 »
u nas to standard, zę chłopcy klinują się, walą główką  czy co tam jeszcze od urodzenia w szczebelki - ale szybko to opanowali :D jeden problem z turystycznym to brak widocznosci.
Po miesiącu musiałąm ściągnąć ochraniacze na szczebelki bo chłopcy nie chieli przez nie spac w łóżeczkach - i tak są pogryzieni/poobijani więc lajt ;P a w turystycznych no niestety... i to jedyna rzecz, przez którą zrezygnowałam z turystycznych 0 ale to od dziecka zależy - mam wiele koleżanek, gdzie dalej 8 m-c dzieci śpią z ochraniaczami.... u nas to było piekło. Ale jak dziecku to nie przeszkadza to turystyczne jest super - i można normalny materacyk włożyć i jest git :)

Aniołek
  • 17.05.2011

Offline Khaamat

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2012, 01:04:15 »
Bardzo polecam :) my mamy zwykle lozeczko w sypialni u gory a turystyczne w salonie. Ale jezeli mialabym mniejsze mieszkanie to wzielabym tylko turystyczne. Te lepsze maja 3 poziomy+przewijak+wibracje+karuzelki i inne bajery. no i moze sluzyc jako kojec... poza tym mozna wszedzie zabrac ze soba!

Offline ulapacyga

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 14, 2012, 11:05:24 »
My mamy 2 łózeczka zwykłe i turystyczne,a mały i tak śpi z nami. Turystyczne przywedrowało od babci gdyż okazało się,ze jest świetnym kojcem i mały jak się zapomni potrafi się w nim bawić nawet z pół godzinki. Jakbym miała wybrac do spania to jednak klasyczne,a turystyczne bardziej jako kojec,

Offline lale3ka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 18, 2012, 12:23:04 »
Uważam, że turystyczne ma wlasnie swietne zastosowaniejako kojec na zabawki :)

Offline kasiik13

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 05, 2013, 03:00:03 »
dla mnie tylko turystyczne....wygoda po pierwsze
niedrogo po drugie
bezpiecznie po trzecie
bez zbednych wydatkow (ochraniacxze na szczebelki ) po czwarte