Autor Wątek: Odpieluchowanie czyli nauka czystości i korzystania z toalety/nocnika  (Przeczytany 21877 razy)

Offline paulita

• mama przodowniczka
Mamy kiedy wasze dzieci zaczęły trening czystości i kiedy ostatecznie rozstały się z pieluchą. Jak pomóc dziecku nauczyć się korzystać z nocnika lub toalety. Co polecacie: tradycyjny nocnik, może zabawkowy czy lepiej od razu dorosła toaleta?
"Na początku mieliśmy Siebie,
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
Odp: Odpieluchowanie czyli nauka czystości i korzystania z toalety/nocnika
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2012, 06:00:41 »
Kuku
To cos dla mnie ten temat !wlasnie jesteśmy na etapie nocnika
I jakoś mizernie nam to idzie! Problem w tym ze jak młody lata z gołym tyłkiem to wie ze sika sie do nocnika
A jak tylko cos zaloze to tak jakby zapomniał !

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2012, 03:22:47 »
U nas to samo. Jak zdejmujemy pieluchę i sadzamy na nocnik to sika ale tak to jeszcze nie kontroluje. Raz udało mu sie zawołać Tata, papa (kupa) ale to już było po fakcie :) Nie wiem jak z nim trenować i jak zachęcać.
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline Anna Błażejczak

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2012, 08:50:41 »
Hej :-) z własnego doświadczenia wiem,że jak postanawia się o rezygnacji z pampersami to nie ma co do niego wracać u nas te powroty np. podczas jazdy autem gdzieś lub w ogóle tak naglebo mi było wygodniej cofały całą naukę do fazy początkowej    dlatego zaczęłam od tego żeby co tydzień na jeden calutki dzień zdejmowałam pieluchę i sprawdzałam co się będzie działo...i taktrwało to jakieś pół roku bo wierzcie mi nie należę do osób cierpliwy.zych i denerwował mnie przebieranie Marcina 15 razy dziennie tym bardziej że w pewnym momencie upodobał sobie kanapę i tam najchętniej siadał i sikał..w końcu dojrzał do tego sam i jak pewnego dnia prób zawołał siusiu to następnego dnia puściłam go do przedszkola w majtkach i od tego czasu było już w porządku :-) młody miał wtedy 2 lata i niecałe 7 miesięcy..potem długo jeszcze bo w zasadzie aż do 2 miesięcy w tył od teraz spał w pampersie i stąd właśnie wiem że powrót do pieluchy nie jesdobrym rozwiązaniem psiusiałonieważ marcin w dzień  bez zarzutu a w nocy za każdym prawie razem pampers był mokry koleżanka poradziła żebym kategorycznie pożegnała się z pampersie bo mieszam dziecku w głowie więc tak zrobiłam  ale niestety zaczęło się moczenie w nocy ale i na too znalazłam radę :-) codziennie zanim pójdę spac lub gdy wstaje n a nocne karmienie do Adasia marcina znoszę do toalety i robi siusiu  :-) co jakiś czas próbuje od tego odchodzić od tego noszenia ale jak ma razie jest to potrzebne a teraz marcin ma 3 latka i 2 miesiące :-)  jedyne co mogę wam doradzić to cierpliwość i czekanie na najlepszy moment :-)

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2012, 03:05:53 »
mysle ze u kazdego dziecka przychodzi taki moment ze predzej to zrozumie!mi sie juz odniechcialo sikania na kibel bo prania jest tyle ze bokami mi to wychodzi!moze jeszcze potrzebuje kilku miesiecy na zrozumienie !zreszta jak rozmawialam z lekarzem na ten temat powiedziala mi dokladnie to samo jeszcze jest za maly zeby zrozumiec!

Offline Emi

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2012, 11:12:04 »
mój Patryk miał 2 lata i 2 mce jak go oduczyłam w dzień od pampersa szybko nam poszło chociaż na początku nie chcial siadać w ogóle na nocnik najpierw sadzałam misie potem on sadzał misie w końcu odważył się usiąśc w ubraniu dopiero potem zdjęłam pampersa ale po 2 tygodniach nauki w domu podstępem zabrałam go na dwor bez pampersa bo robił histerią jak próbowałam nie chciał iść w samych majteczkach odbyliśmy króciutki spacer zakończony sukcesem i potem poszło z górki ale uczyłam go w lato łatwiej gdy chce siusiu na dworze to zawsze w parku pod drzewkiem stawaliśmy i miałam zawsze rzeczy na przebranie na wszelki wypadek ... jednak na noc zdjęlam pampersa jak już zaczął wstawać z suchym i gdy mu się w nocy chciało to się budził i wołał to było jakieś 6 mcy później

dziecko musi być na to samo gotowe nic na siłę zobaczymy jak mi z Zuzką pojdzie :)
Kobiety z regóły są aniołami ale kiedy podetnie im się skrzydła przychodzi im latać na miotle ... :)

szatka

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2012, 03:12:11 »
O , temat dla mnie na czasie ;) Od 2 tygodni moje dziecko jest nocnikowane w ciągu dnia. I przyznaję całkiem nieźle nam idzie. Woła sam siusiu, a jak nie ma majteczek to sam leci na nocnik i robi co trzeba. Oczywiście na spacery i do snu pampek wraca na pupę bo jeszcze nie wytrzyma tyle, ale to już jest dla mnie duży krok w przód. Wcześniej mały ani myślał siedzieć grzecznie na nocniku, aż teraz z powodu odparzenia postanowiliśmy puścić go po prostu w domu bez pieluchy i majtek, a on od razu załapał że siku robi się na nocnik :) Musiał do tego po prostu dojrzeć. Nie powiem, jestem mega dumna ;)

Offline Monia

• mama dobra rada
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2012, 03:20:21 »
też jesteśmy dumne z Waszych postępów :D

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2012, 10:31:17 »
U nas narazie większych postępów nie ma.Czasem zawoła bleeee ale to też nie zawsze i czesto po fakcie.
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline julia1791

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2012, 08:40:52 »
witam , u as z córcią było tak - jak miała 2 lata i miesiąc posadziłam ją od razu rano jak wstała na sedes z deską dla niej nie na  nocnik od razu na kibelek żeby sie dziecko przyzwyczajało i żeby nie było poblemu jak  wgoście pójdziemy -a gdzie jest mój nocnik? jak zrobiła od tamtej pory z uporem maniaka co 5 minut wysadzałam i tak przez 2 dni , nie powiem że było mi ławto bo miałam w domu miesiecznego synka ....który też wymagał opieki i uwagi - i udało sie posikiwała nie powiem ale w tej chwili chodzi sama do łazienki i zalatwia swoje potrzeby z synem niestety jest gorzej ale z posłuchu wiem że chłopcy mniej kapuja , jak go posadze to i zrobi od razu ale jak ma pieluche to bąbluje do niej nie zawoła ale mysle że to kwestia miesiąca 2 i mojej wytrwałaości.

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 05, 2012, 11:51:01 »
Ja próbuje ale niestety ciagle płacze jak go posadze!

szatka

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 05, 2012, 02:54:29 »
a u nas stoimy w miejscu. Nadal w ciągu dnia potrafi zawołać ładnie siusiu, czasem sam pójdzie do nocnika, czasem do kibelka. Ale niech tylko poczuje pieluchę na pupie- leje bez słowa. Niestety pora roku zmusza mnie do tego żeby na zakupy, na dwór zakładać mu pampka, do snu niestety też bo wstaje z zasikaną pieluchą. Tak więc stoimy w miejscu i pewnie tak będzie póki się nie ociepli na tyle żeby móc siusiać na dworze, lub do czasu kiedy Leszek sam zacznie lepiej kontrolować siusianie.

Offline EmiliaKol

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2013, 03:32:38 »
U Nas złotym środkiem okazały się naklejki-nagrody :) Mati miał 2 latak i 3 miesiące jak rozstał się z pieluchami, cała "akcja" trwała jakiś tydzień i ku mojej uciesze w odstawkę poszły dosłownie od razu też pieluchy zakładane na noc

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2013, 03:35:49 »
a jak wytłumaczyłaś synkowi, że dostanie nagrodę jak zrobi w nocniczek?? Mój zdaje się takich argumentów nie rozumieć ..albo mi się wydaje tylko
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline EmiliaKol

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2013, 03:55:09 »
z uporem maniaka pokazywałam Mu te naklejki i tłumaczyłam....  jak zrobił siku w majtki to znów Mu je pokazywałam ale konsekwentnie nie dawałam i w końcu skumał