Autor Wątek: Z łóżeczka do łóżka czyli kiedy zmienić łóżeczko z niemowlęcego na zwykłe  (Przeczytany 39913 razy)

Offline paulita

• mama przodowniczka
Jak myślicie kiedy jest najlepszy moment na przeprowadzkę do większego łóżka? Czym się kierować przy wyborze? Jakieś rady, wskazówki. Jak zachęcić dziecko do samodzielnego spania w swoim łóżku?
"Na początku mieliśmy Siebie,
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline Monia

• mama dobra rada
no my jeszcze śpimy w szczebelkowym, ale moja chrzesnica zmieniała łóżko. ma teraz prawie 3 lata a zmieniono jej jak miała dokładnie 2,5 roku. Rodzice pojechali z nią do sklepu, umówili się tak, że wybiorą same łóżko, tylko mebel. A mała wybierze sobie pościel, jeszcze jakaś tam pluszowa poduszke chciała i lampkę nocną. Potem w domu uczestniczyła przy składaniu łóżka i przygotowywaniu do spania, była bardzo zadowolona i jakoś nie było problemów.

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
tez sie zastanawiam nad zmiana lozka w moim przypadku bedzie to w przyszlym roku!juz upatrzylam sobie takie fajne pietrowe "ciezarowka "dla mlodego a potem drugi do niego dolaczy.....ale mysle ze tak kolo 2,5 roku tez sie za to wezme!

Offline paulita

• mama przodowniczka
Zaczęłam sie zastanawiać jak to zrobić bo mały powoli wyrasta już ze swojego. Teraz ma jeszcze nie skończone dwa lata wiec pewnie zrobimy to po urodzinach. Mi się marzy takie w kształcie samochodu bo mały strasznie lubi autka i wszystko co z nimi związane. Myślę, że takie podejście z zabraniem dziecka jest super, bo może uczestniczyć w zakupach, coś wybierać i czuje że jego zdanie też się liczy i jest ważne.
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline kucinska.karolina

• mama ostro zakręcona
  • **
U mojej przyjaciółki między synkami jest rok albo 1,5 różnicy. W każdym bądź razie, starszy synek po urodzeniu drugiego automatycznie został przetransportowany do łóżka "dorosłego" - dla dzieci mają pokoik 1,5m x 3m wiec ratowali sie jak mogli (robiło to też dla nich za sypialnie). Drugi szkrab też mają ok 2 lat przeszdł do normalnego łózka - bo starszy tak spi, to czemu i ja tak nie moge :) pierw spali na kanapie 2 rozkladanej, teraz koleżanka mówiła, ze każdy będzie miał swój rokładany fotel ;P
37 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, 47cm i 2p Apgar

Aniołek
  • 17.05.2011

Offline Emi

• mama świeżynka
  • *
Patryk miał ok 3 lat jak poszedł na dorosłe łóżko a teraz z braku miesca kupiłam piętrowe mały zadowolony bo na górze śpi a Zuzka jak skończyła 6 mcy to na dół poszła spać mąż jej takie drzwiczki zamykane dorobił żeby sama nie wychodziła a dookoła są barierki więc też nie wypadnie
Kobiety z regóły są aniołami ale kiedy podetnie im się skrzydła przychodzi im latać na miotle ... :)

Offline paulita

• mama przodowniczka
Fajna opcja piętrowe łóżko. Widziałam takie na allegro - na górze łóżko  a pod nim taki domek. Bardzo mi się to podobało i zastanawiam się czy małemu takiego nie sprawić. Tylko trochę boje się, że jak na pierwsze łózko to piętrowe trochę niebezpieczne.
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline Monia

• mama dobra rada
paulita, podeślij jakiegoś linka jak masz pod ręką. chciałabym zobaczyć takie łóżko.

Offline paulita

• mama przodowniczka
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline paulita

• mama przodowniczka
Bardzo mi się podobają :))
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline kucinska.karolina

• mama ostro zakręcona
  • **
Ale rewelacja :D
Tylko pokoj dodatkowy by nam sie przydał na takie łóżeczka :D ale jest superanckie :)
37 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, 47cm i 2p Apgar

Aniołek
  • 17.05.2011

Offline Monia

• mama dobra rada
super! chciałam tak zobaczyć z ciekawości. są naprawdę świetne :D

Offline EmiliaKol

• mama nowicjuszka
  • *
Synka przenieśliśmy do "dorosłego" łóżka jak miał już rok i 2 miesiące, jakoś mi się spieszyło, przestało mi się podobać łóżeczko ;)

na początku kupiliśmy takie jakby złożone z materacy, rozkładane na podłodze- o dziwo nie uciekał w trakcie zasypiania ;) ale po kilku miesiącach jak przyszła zima to wydawało mi się, że zimno ciągnie od podłogi na takim łóżku i kupiliśmy mu normalne Kritera z Ikei- śpi w nim do tej pory :)

a co do spania samemu to nadal zdarza Mu się do Nas przywędrować w nocy także się nei znam ;)

Offline Wiliki

• mama ostro zakręcona
  • **
Wielu Rodziców zadaje sobie pytanie, kiedy jest odpowiedni czas na zmianę dziecięcego łóżeczka ze szczebelkami na większe „normalne” łóżko. Tak naprawdę nie ma na to idealnego wieku. Zwykle dzieje się to pomiędzy 1 a 3 rokiem życia. Ważniejsze od tego, w jakim wieku jest Wasza pociecha są warunki, w jakich tę zmianę przeprowadzicie. Musicie pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Po pierwsze przygotujcie dziecko na tę zmianę. Rozmawiajcie z nim o tym wcześniej. Jeśli spodziewacie się drugiego dziecka nie zostawiajcie „przeprowadzki” na ostatnią chwilę. Zaangażujcie syna lub córeczkę w wybór nowego łóżka, oczywiście to Wy wybierzecie model, ale zachęćcie dziecko żeby wybrało na przykład kolor. Postarajcie się o atrakcyjną pościel, niech Wasza pociecha cieszy się na tę zmianę. W łóżku powinna znaleźć się wybrana przez Wasze dziecko pościel oraz maskotka czy inny przedmiot, z którym Wasza pociecha zawsze zasypia. To da jej poczucie ciągłości i zmniejszy niepokój związany z nową sytuacją. Ciekawym rozwiązaniem może być łóżko piętrowe z biurkiem i szafą dostępne w sklepie http://elies.pl/kategoria/lozka-pietrowe

Offline Angie2

• mama wtajemniczona
  • **
Moje dziecko zaczęła stosunkowo szybko rosnąć już w wieku 6-7 lat i musialam myslec o wymianie lozeczka .Fajnym pomysłem sa łóżka piętrowe. Dzieciaki maja ogromną frajdę spania na takim łóżku. Ja kupiłam drewniane łóżko od polskiego producenta firmy Marti Meble  http://martimeble.pl/22-lozka-pietrowe-dla-dzieci    .Mam takie jak to na zdjęciu tylko w ciemniejszym kolorze. Pod łóżkiem zrobiłam małemu plac zabaw.
W trosce o nasze pociechy  https://www.fazymazy.com/  :)