Autor Wątek: dziecko się moczy  (Przeczytany 2577 razy)

Offline gagatka5

• mama nowicjuszka
  • *
dziecko się moczy
« dnia: Marzec 23, 2019, 07:26:16 »
Są tu jakieś mamusie, które miały taki problem u swoich dzieciaczków? Co zrobiłyście i co pomogło? Iść do pediatry czy jakiegoś innego specjalisty? Bo już nie mam pomysłu co robić

Offline Alias

• mama nowicjuszka
  • *
Odp: dziecko się moczy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 29, 2019, 06:55:06 »
Słuchaj, a ile Twoje dziecko ma lat? Jak często się zdarza takie moczenie? może niepotrzebnie się stresujesz, może to jeszcze ma prawo się zdarzać?

Offline alpinistka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2019, 11:34:14 »
Pierwsze kroki do pediatry i on powinien dalej pokierować do właściwego specjalisty. Może to być problem fizyczny lub też emocjonalny.

Offline gagatka5

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2019, 10:45:55 »
6,5 roku, zdarza się to raz na tydzień teraz, może rzadziej. Była chwila przerwy a teraz znów wróciło, o co może lekarz pytać bo nie wiem jak się przygotować do wizyty

Offline Alias

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2019, 01:09:37 »
No to taki wiek, że może już sytuacja niepokoić. Wiesz co, zajrzyj sobie na stronę suchyporanek.pl tam na pewno znajdziesz sporo informacji, między innymi właśnie jak przygotować się do wizyty. Z tego co kojarzę, jest też taka aplikacja, która pomogłaby Ci to wszystko kontrolować.

Offline Kira

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2019, 01:56:21 »
U nas problem jest dość duży, bo moja córcia ma już 7 lat, a pościel mokra jest co noc. Szukałam pomocy w internetach az trafiłam na suchyporanek.pl. Dopiero zaczynamy z alamem wybudzeniowym. Córce pomysł się podoba. Mam nadzieję, że wwszystko skończy się dobrze :)

Offline gagatka5

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2019, 04:28:32 »
Jak dziewczyny u Was postępy? Ściągnęłam tą apkę i próbujemy alarmu wybudzeniowego,pilnuję żeby nie pił przed snem i skorzystał w toalety. Jest lepiej, nie wiedziałam że aż tyle dzieciaków ma z tym problem i zawsze mi się wydawało że to przez strres a tu się okazuje że często przyczyną jest infekcja.

Offline Mira

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2019, 06:50:05 »
Kochana, tych przyczyn może być naprawdę dużo i mogą być różne, tak jak różne są nasze dzieci. Zobacz, tu masz ładnie opisane wszystko i takim przystępnym dla mam językiem http://suchyporanek.pl/przyczyny-wystepowania :)

Offline vessa

• prawie jak Ewa - pramatka wszystkich ludzi

Offline Alias

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 29, 2019, 10:44:05 »
Akurat podobno w przypadku moczenia nocnego bardzo rzadko zdarza się, że przyczyną jest podłoże psychologiczne. Jak się sprawdza u Ciebie alarm wybudzeniowy? Daj znać, jak postępy :)

Offline gagatka5

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 30, 2019, 08:40:18 »
Jakoś powoli do przodu, na pewno problem jet dużo mniejszy niż był, na https://suchyporanek.pl/ ściągnęłam chyba wszystkie możliwe materiały, przydały się, nawet przy wizycie u lekarza łatwiej dało się określić czy są postępy czy nie, bo było czarno na białym w moich notatkach

Offline vessa

• prawie jak Ewa - pramatka wszystkich ludzi
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 10, 2019, 07:08:54 »
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо