Autor Wątek: antykoncepcja  (Przeczytany 297 razy)

Offline milana

• mama nowicjuszka
  • *
antykoncepcja
« dnia: Marzec 19, 2019, 09:36:47 »
Witam; urodziłam dzidziusia, piersią już nie karmię, zastanawiam się nad antykoncepcją; co doradzacie?

Offline truska22

• mama nowicjuszka
  • *
Odp: antykoncepcja
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 19, 2019, 02:54:41 »
a to byłaby twoja pierwsza antykoncepcja, czy już coś miałaś przed ciążą; ja na przykład jestem na tabletkach;

Offline milana

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 19, 2019, 07:05:44 »
truska22, tak pierwsza i zanim się wybiorę do ginekologa, chcę się trochę rozeznać w temacie. A tobie tabletki odpowiadają?

Offline flame

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2019, 08:15:00 »
Poczytaj sobie tu http://antykoncepcjanamiare.pl/jakie-sa-rodzaje-antykoncepcji/ o rodzajach antykoncepcji, ja chętnie zaglądam na ten portal bo też biorę tabletki, jest tam mnóstwo ciekawych informacji dla kobiet które już stosują antykoncepcję i dla tych które dopiero ją rozważają, na pewno Ci się przyda!

Offline truska22

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2019, 12:11:49 »
@milana, odpowiadając na Twoje pytanie to zdecydowanie tak. Wiadomo, że trzeba się pamiętać o stałej porze brania tabletek, to bardzo ważne. Też na początku mogą występować skutki uboczne, które u mnie w sumie szybko minęły. Po prostu organizm potrzebuje trochę czasu na przyzwyczajenie się do hormonów.

Offline milana

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2019, 05:52:39 »
@milana, odpowiadając na Twoje pytanie to zdecydowanie tak. Wiadomo, że trzeba się pamiętać o stałej porze brania tabletek, to bardzo ważne. Też na początku mogą występować skutki uboczne, które u mnie w sumie szybko minęły. Po prostu organizm potrzebuje trochę czasu na przyzwyczajenie się do hormonów.

Dziękuję bardzo. A jak to jest z tymi dawkami hormonów, twoje mają ich dużo, bo to różne chyba są. Ty jakie bierzesz te tabletki? Dobrze wiedzieć jeśli ty jesteś z nich zadowolona, a rozumiem że  jesteś?

Offline truska22

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2019, 07:36:51 »
@milana, różne są dawki hormonów w tabletkach. Wiadomo, że o doborze ginekolog decyduje. Moje akurat są z małą dawką hormonów, ja biorę belarę. Często jak mi mówił mój lekarz są przepisywane, ponieważ są dobrze tolerowane przez kobiety. Pytasz czy ja jestem zadowolona, tak jestem. Mam skuteczne zabezpieczenie, dobrze się czuję, libido ok, to na co tu narzekać ;) Zapisz się najlepiej do swojego ginekologa jeśli też chcesz stosować antykoncepcję.

Offline milana

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2019, 08:53:29 »
Dzięki ci truska22 za wszystkie odpowiedzi, zapisałam się już na wizytę do ginekologa

Offline bawole oczy

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2019, 09:04:43 »
Poczytaj sobie tu http://antykoncepcjanamiare.pl/jakie-sa-rodzaje-antykoncepcji/ o rodzajach antykoncepcji, ja chętnie zaglądam na ten portal bo też biorę tabletki, jest tam mnóstwo ciekawych informacji dla kobiet które już stosują antykoncepcję i dla tych które dopiero ją rozważają, na pewno Ci się przyda!

W koncu jakiś mądry tekst, podrzucę artykuł mojej żonce. Wstyd się przyznać ale ona trochę starej daty i kosciół jej podpowiada by nie grzeszyla...nam juz dziaciaków wystarczy a seksu rezygnować? Poczyta może się przekona że nie taki diabeł straszny jak go znowu malują  8)

Offline mika70

• mama świeżynka
  • *
    • Caelum Opinie
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 01, 2019, 07:21:19 »
Przy tabletkach na antykoncepcję ważne jest to, by wiedzieć jak to wygląda z naszymi hormonami. Niektórzy lekarze przepisują od tak o jakieś tabletki i po kilku miesiącach przychodzisz i mówisz że to jednak nie te. Lepiej znaleźć kogoś kto wyśle nas na badania i zrobi dokładny wywiad. Mi pomogła pani doktor Barbara Blicharczyk w Warszawie.

Offline vessa

• prawie jak Ewa - pramatka wszystkich ludzi

Offline vessa

• prawie jak Ewa - pramatka wszystkich ludzi