Brzuchatki > Ciąża z prawnego punku widzenia

dodatkowa praca na urlopie wychowawczym

(1/5) > >>

2in1:
Może temat mało ciążowy, ale chyba całkiem dobrze tu pasuje. Rozważam pójście na urlop wychowawczy. Przeraża mnie jednak fakt, braku wynagrodzenia. Zastanawiam się czy np. mogę podczas wychowawczego podjąć pracę dorywczą, np. coś w domu na umowę zlecenie lubo dzielo. Czy ktoś wie może czy to zgodne z prawem, czy np. mój pracodawca może nakazać mi bym wracała do pracy do niego, albo czy może mnie zwolnić?

agata.sipowicz:
Ponoć można, tylko tam jest jakoś tak śmiesznie, że musisz wykonywać pracę, która nie koliduje z wychowaniem dziecka. Dokładnie nie znam szczegółów. Sprawdź też czy nie musisz przypadkiem poinformować swojego obecnego pracodawcy o fakcie rozpoczęcia pracy dorywczej.

zzuzza:
Jest dokładnie tak jak pisze agata.s , tylko nie wiem jak i kto może sprawdzić to że nie koliduje.

iw32:
Może sprawdzić pracodawca. Nie koliduje z wychowaniem dziecka oznacza, ze nie zatrudniamy nikogo oprócz męża do opieki nad dzieckiem podczas naszej pracy, czyli żadnej babci, niani itp.

Bonifacy:
Witam ))
podczas takiego urlopu całkiem zgodnie z prawem zacząć zajmować się dodatkową pracą, w tym nie ma absolutnie nic sprzecznego z prawem

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej