Autor Wątek: Wzmacniacze smaku- jaka jest prawda?  (Przeczytany 5679 razy)

Offline Celinaz

• mama raczkująca
  • **
Wzmacniacze smaku- jaka jest prawda?
« dnia: Wrzesień 24, 2018, 02:51:55 »
Taki właśnie dylemat...jak to właściwie jest ze wzmacniaczami smaku w żywności? Zawsze staram się kupować produkty jak najmniej przetworzone i bez żadnej chemii- a one właśnie z chemią mi się kojarzą. Natomiast przeczytałam tutaj https://sklepagnex.pl/pl/c/Substancje-wzmacniajace-smak/45 że są to dodatki naturalnego pochodzenia, w dodatku etykietka EKO na opakowaniu. Wystrzegać się więc glutaminianu czy nie koniecznie??

Offline Ingkannika

• mama świeżynka
  • *
Odp: Wzmacniacze smaku- jaka jest prawda?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2018, 09:20:18 »
It is very good that I have the opportunity to read good content useful on this site.

Offline Wera1983

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2018, 11:13:16 »
Glutaminian ma naturalne pochodzenie, ale w dużych ilościach może powodować problemy gastryczne, głównie rozwolnienia. A ten środek jest w naprawdę wielu produktach, więc lepiej go unikać albo ograniczać.

Offline Antka

• mama wtajemniczona
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2019, 10:29:27 »
Według mnie jak najbardziej trzeba unikać takich rzeczy, tym bardziej przy diecie dziecka. W
końcu chcemy by do brzucha malucha trafiało wszystko co najlepsze. Można też
wspomagać brzuch malucha takimi https://www.multilac.pl/ symbiotykami. I przede
wszystkim stawiajmy na zdrową dietę.

Offline szafir

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2019, 11:10:01 »
Dlatego ja bardzo zwracam uwagę na składy produktów, a już najchętniej - kupuję w sklepikach bio czy eko, gdzie mam pewność, co do żywności. Oczywiście robię też zakupy w supermarkecie ale bardziej rozważnie i świadomie. Najczęściej jednak zamawiam dobre produkty w sklepach online i gorąco polecam KRUKAM.PL - ich oleje, pasty, mąki, przekąski są pyszne i zdrowe!

Offline greta97

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2019, 03:41:15 »
No niestety prawda jest taka, że takie substancje są teraz umieszczane do większości żywności... A chyba nie trzeba wspominać, jak bardzo jest to szkodliwe :/ Mój syn niestety bardzo często jadł różne słodycze, na których skład nie patrzyłam. Jakiś czas temu koleżanka uświadomiła mi jak szkodliwe i sztuczne są niektóre produkty! Postanowiłyśmy coś z tym zrobić- szczególnie w szkole naszych dzieci. Nie mogłam po prostu znieść tego, że dzieciaki w sklepiku mają dostęp do rzeczy takich jak chipsy, w których pełno jest właśnie wzmacniaczy smaku, czy lizaków i innych słodyczy. Na wywiadówce poruszyłam ten temat i poparli mnie wszyscy nauczyciele i rodzice :) Dyrektor postanowił skorzystać z oferty https://ebakalland.pl/edukacja.html i teraz w szkolnym sklepiku dzieciaki mogą kupić takie przekąski jak orzechy, zbożowe "batoniki" czy winogrona. To o wiele zdrowsza opcja! Moje dzieci teraz zajadają się właśnie takimi zdrowymi produktami i cieszę się, że nie muszę się już martwić tym co jedzą w szkole!