Autor Wątek: Dobre przepisy i porady domowe  (Przeczytany 9441 razy)

Offline alisse

• mama świeżynka
  • *
Dobre przepisy i porady domowe
« dnia: Sierpień 27, 2017, 10:23:19 »
hej kobietki, nie wiem czy jest już taki temat ale zapraszam wszystkie chętne do podzielenia się przepisami na różne potrawy,ciasta,przetwory i na wszytko co jest smaczne i się je , piszcie różne porady domowe i w ogóle o wszystkim co dotyczy domu,dzieci i naszej babskiej roboty

Offline starja

• mama nowicjuszka
  • *
Odp: Dobre przepisy i porady domowe
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2017, 09:50:23 »
hej kobietki, nie wiem czy jest już taki temat ale zapraszam wszystkie chętne do podzielenia się przepisami na różne potrawy,ciasta,przetwory i na wszytko co jest smaczne i się je , piszcie różne porady domowe i w ogóle o wszystkim co dotyczy domu,dzieci i naszej babskiej roboty

Kochana spróbuj makaronu z sosem szpinakowym:
https://www.przepisy.pl/przepis/makaron-z-sosem-szpinakowym

Mój ulubiony przepis w ostatnim czasie:
jedzenie zdrowe
lubią go moje dzieciaki ( które z natury są niejadkami i naprawde trudno jest je czasami przekonać do jedzenia  - ten makaronik zjadają ze smakiem)
oraz szybkie

Offline Roowops

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 19, 2017, 08:15:41 »
Ja zawsze szukam na doradcasmaku.pl ;) Wiele ciekawych opcji.

Offline Elka084

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2017, 09:26:50 »
Zwykle również przepisów na to co akurat mam zamiar upiec czy ugotować szukam przez internet. Głównie dlatego, że w ten sposób można sobie zapewnić różnorodność obiadów oraz wypieków i zaskoczyć domowników czymś nowy. A uwielbiam wszelkiego typu kulinarne nowinki i aż mi się oczy zaświeciły, jak znalazłam świetnie wyposażone delikatesy online. Jest tam bardzo duży wybór różnego rodzaju produktów, które bardzo mnie kuszą :D

Offline Ardeebrik

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 11, 2017, 12:11:31 »
Zajadam.pl - dużo fajnych, domowych przepisów.

Offline crud

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2017, 08:49:44 »
najlepsze przepisy można znaleźć w internecie, trzeba tylko umieć szukać

Online megan

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2018, 01:11:35 »
Ja tylko te najłatwiejsze zbieram :D

Offline flame

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2018, 05:48:32 »
haha to tak jak ja, mam teraz całkiem nowy przepis https://www.kamis.pl/przepisy/przetwory/dynia-w-occie-z-kardamonem na dynie a to takie typowe jesienne warzywo  i powiem Ci że taka dynia w occie to świetny dodatek do deserów i mięs. Szybko ją zrobisz a potem jaka radocha jak się możesz czymś takim pochwalić :)

Offline Malinowa

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2018, 07:56:44 »
Sporo przepisów na zdrowe i smaczne potrawy dla maluchów i nie tylko, znalazłam na stronie http://www.kuchniajogurtowa.pl/maluch.html Oprócz przepisów są tam porady dietetyczny i dział "Zdrowe słodycze", który pewnie Was zainteresuje ;) Już od dłuższego czasu w kuchni używam jogurtu naturalnego zamiast śmietany i generalnie staram się przyzwyczajać do niego dzieci.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2018, 08:01:26 wysłana przez Malinowa »

Offline szafir

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 13, 2018, 01:42:43 »
U mnie tradycyjna, domowa kuchnia kojarzy się z sycącymi zupami. Nie ma jak pomidorówka z przepisu mojej babci, koniecznie z makaronem lubella. Moje dzieciaki przepadają za nią :) Najlepsza jest na bazie rosołu z całego kurczaka, a nie taka z kostek.

Offline RybkaTanczyIspiewa

• mama zaangazowana
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 12, 2019, 11:22:21 »
Mi ostatnio wpadło do głowy , że zrobiłabym jakiś dżemik taki domowej roboty. Najlepiej z jabłek. Jednak jak się  skonsultowałam z moją Mamą, stwierdziłam że szkoda czasu. Skoro można kupić już gotowe przetwory https://zakreconysloik.com.pl/ekologiczne-przetwory co sądzicie o takim rozwiązaniu? Mi chyba w dobie tych czasów i pędu w jakim żyjemy nie chce się marnować czasu przy garach :)

Offline ruccola

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2019, 02:45:36 »
A ja ostatnio gustuję w ciastach bez pieczenia. Na https://kulinarneprzeboje.pl/ znalazłam dziś ciasto Filadelfie z galaretką i owocami. Ja jakoś nie mam talentu do pieczenia a ciasta które tego nie wymagają zawsze się udają, więc nie ma obawy o zakalec czy to, że ciasto nam nie urośnie. A przepisów w Internecie na takie desery jest masa.

Offline KASIAw2w

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 03, 2019, 10:41:33 »
Ja jestem smakoszem dobrych deserków. Już chyba, żaden przepis nie jest mi obcy :D Ostatnio nawet znalazłam fajne przepisy z lodów. Np. Szybkie ciasto a'la W‑Z czy szarlotka Korala. Polecam zajrzeć na stronę dystrybutora lodów gałkowych: http://www.braciakoral.pl :)

Offline mika70

• mama świeżynka
  • *
    • Caelum Opinie
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 28, 2019, 10:06:54 »
Dla mnie najlepsze i najsmaczniejsze są przepisy thermomix. Już rok temu kupiłam sobie to urządzenie i jestem bardzo zadowolona, bo znacznie mniej czasu spędzam w kuchni bo on robi większość sam. :)