Autor Wątek: nowy sprzęt - jak często wymieniacie i dlaczego  (Przeczytany 2075 razy)

Offline libe1977

• mama świeżynka
  • *
nowy sprzęt - jak często wymieniacie i dlaczego
« dnia: Styczeń 16, 2017, 12:56:38 »
Jestem ciekawa waszego zdania - jak często wymieniacie domowe sprzęty (telewizor, żelazko, depilator itp) i dlaczego? Sytuacja jest oczywista, gdy coś się popsuje i trzeba kupić nowy sprzęt. Kupujecie wtedy bardzo drogi, by służył długie lata, czy tani "jednorazówkę" ze świadomością, że po okresie gwarancji trzeba będzie wymienić na nowy. Zdarza wam się kupować nowszy sprzęt i wywalać dobre (sprawne), stare urządzenie? Ja zazwyczaj wolę wydać więcej i mieć dobry sprzęt, nie martwić się, że w środku lata padnie lodówka. Z drugiej strony - taki sprzęt nie psuje się, więc mam w domu kilka "antyków". Z przyjemnością wymieniłabym sobie odkurzacz na nowy... ale poza tym, że jest to starszy model i nie ma takich funkcji jak np. pranie, to w sumie jest OK. Tak samo z depilatorem - jest stary, ale działa. W moim przypadku nie jest to problem pieniędzy, raczej sposobu myślenia.

Offline fiona45

• mama raczkująca
  • **
Odp: nowy sprzęt - jak często wymieniacie i dlaczego
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2017, 11:36:18 »
U nas w domu sprzęt nie wymienia się zbyt często, ponieważ jak się kupuje to się kupuje coś porządnego i praktycznego. Zawsze znajduje fajne produkty sprzątające profesjonalne w firmie Dawo. Warto sobie tam zerknąć. Ostatnio oglądałam odkurzacz przemysłowi taki: http://dawo.com.pl/kategoria-produktu/odkurzacze-przemyslowe/odkurzacze-przemyslowe-nilfisk/odkurzacze-antywybuchowe-nilfisk . Fajny by miał do garażu.

Offline maluch1

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2017, 11:33:04 »
Ja wymieniam sprzęt jak się zepsuje i nie da się go naprawić.

Offline Natalia_21

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2017, 01:47:20 »
Ja nie wymieniam często takiego sprzętu. Dopiero w momencie jak się go już nie da naprawić, albo ta naprawa jest nieopłacalna pod względem finansowym.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2017, 01:51:15 wysłana przez Natalia_21 »

Offline Michelle

• mama wtajemniczona
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2017, 04:47:31 »
Mój telewizor wymaga wymiany bo jest jeszcze tym, ze starej daty. Ale działał, programy były dobrej jakości ale wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Dlatego szukam nowego. Znalazłam ciekawy poradnik na stronie http://artvocado.pl/telewizory-jak-wybierac-i-na-co-zwracac-uwage-wybierajac-telewizor/, który nieco rozjaśnił mi sytuację dotyczącą nowości w zakresie telewizorów i na co zwracać uwagę przy zakupie.

Offline Katarenia

• mama wtajemniczona
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2017, 12:34:19 »
Ja to wymieniam dopiero jak się zepsuje i naprawa jest nieopłacalna. Stąd mam jeszcze stary odkurzacz, kuchenką i telewizor ;) Teraz czeka mnie wymiana pieca grzewczego, bo zaczyna szwankować, ale jakoś zebrać się do tego nie mogę...

Offline Frania_W

• mama wtajemniczona
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2017, 10:26:12 »
Ja to wymieniam dopiero jak się zepsuje i naprawa jest nieopłacalna. Stąd mam jeszcze stary odkurzacz, kuchenką i telewizor ;) Teraz czeka mnie wymiana pieca grzewczego, bo zaczyna szwankować, ale jakoś zebrać się do tego nie mogę...

To umów się z tą firmą zajmującą się techniką grzewczą. Zrobią Ci to szybko i sprawnie ;)

Offline Oseska

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2017, 09:25:41 »
Nie lubię często wymieniać sprzętu bo to zwykłe marnotrawstwo pieniędzy poza tym nie stać mnie na to. Wolę kupić raz i porządnie i mieć spokój na lata.

Offline Virtual Insanity

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 30, 2017, 11:30:39 »
Ja bardzo rzadko wymieniam sprzęt, no chyba że się zepsuje... Swoją lodówkę mam już 15 lat i dopiero teraz zaczęła się psuć. Będę kupować nową, chyba jakąś wybiorę tutaj: https://www.homebook.pl/produkty/lodowki i teraz chciałabym już postawić na model, który będzie energooszczędny i będzie mi służył przez kolejne 15 lat :)

Offline maluch1

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 03, 2017, 09:20:47 »
Ja zmieniam sprzęt dopiero jak mi się zepsuje.

Offline Michelle

• mama wtajemniczona
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 31, 2017, 01:29:18 »
My z mężem chcieliśmy kupić nowy telewizor bo na starym już się nie dało nic oglądać. Chcieliśmy taki porządny, duży telewizor z obrazem 3D. No co? Jak szaleć to po całości. Ale ceny w sklepach stacjonarnych przyprawiały mnie o zawał. Znaleźliśmy fajną ofertę na stronie http://www.zadowolenie.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/panasonic-55-led-tx-55c320e-1 i dzisiaj mamy świetny telewizor z którego naprawdę jesteśmy dumni.

Offline maluch1

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2017, 02:24:40 »
Wow, aż 55 cali? Ogromny.

Offline Celma

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 15, 2018, 11:56:12 »
Nie jakoś specjalnie często kupuje taki sprzęt, ale jak się zużywa to po co naprawiać jak można kupić nowe, energooszczędne i nowoczesne? tak jest właśnie w przypadku kuchni indukcyjnej. https://allegro.pl/kategoria/plyty-grzewcze-plyty-indukcyjne-67535 tutaj zobacz jak fajne rozwiązania można przygotować w swojej kuchni. Piekarnik w całkiem innym miejscu niż kuchenka, dla mnie fenomen.

Offline melka

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 28, 2018, 05:46:54 »
Ja wymieniam sprzęty agd i rtv, wtedy kiedy się zepsują i nie da się ich naprawić, bądź po prostu wtedy gdy naprawa jest nieopłacalna. Właśnie, a czy wy wiecie co zrobić ze starymi urządzeniami elektrycznymi? Ja ostatnio bardzo długo się nad tym zastanawiałam, ale tutaj http://ekokompan.pl/zrobic-ze-starymi-urzadzeniami-elektronicznymi/ znalazłam odpowiedź.

Offline adik356

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 29, 2018, 09:36:32 »
Najczęściej wymieniam laptopa, postęp jest niemal co rok więc warto podążać za technologią :) Zwykle biorę na raty albo ratuj mnie chwilówka. Teraz jest o tyle wygodnie, że można je brać online, na http://firmowy.com.pl/blog/pozyczki-pozabankowe-internet-dla-kazdego/ poczytajcie jak to się odbywa.