Brzuchatki - Forum

Matki, Tatki i Dzieciatki => Babskie lelum polelum => Wątek zaczęty przez: unen1983 w Grudzień 19, 2016, 08:37:33

Tytuł: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: unen1983 w Grudzień 19, 2016, 08:37:33
Jak mogę radzić sobie z okropnymi bólami kręgosłupa. Znacie jakieś ćwiczenia kobietki? Rano to nawet z łóżka nie mogę się podnieść, tak mnie boli.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Octavia w Luty 23, 2017, 01:40:18
ćwiczenia plus dobre łóżko z materacem - http://visby.pl/news-inf/54/nowoczesne-sypialnie.html
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: tancerka w Marzec 09, 2017, 03:55:56
U mnie najlepiej działa taniec. A ostatnio zdecydowałam się nawet na tango!
 tango od podstaw Kraków  http://conexion-tango.pl/
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: maluch1 w Marzec 13, 2017, 10:23:50
Na zmęczony kręgosłup to lepiej basen.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Oseska w Marzec 13, 2017, 02:10:25
Z kręgosłupem nie ma żartów tu trzeba byłoby iść do lekarza
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: mamakasia w Marzec 14, 2017, 05:09:48
Przede wszystkim rehabilitacja jest bardzo ważna i warto poświęcić trochę czasu na znalezienie profesjonalnego fizjoterapeuty. Ja szukałam kilka miesięcy zanim trafiłam na mojego obecnego :) Ale osoba ta uświadomiła mi też, że poza ćwiczeniami bardzo ważne jest to, na jakim materacu śpimy. I miała rację bo odkąd wymieniłam mój stary piankowy materac na taki materac sprężynowy (http://naturazone.pl/blog/obalamy-mity-na-temat-materacy-sprezynowych) mój kręgosłup jest w dużo lepszej formie. Do tego dużo lepiej śpię.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Julka w Marzec 19, 2017, 04:33:51
Fizjoterapeuta?
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Natalia_21 w Marzec 21, 2017, 03:15:13
Ja bym na twoim miejscu zapisała się na jakieś masaże i ćwiczenia. W ten sposób najszybciej i najskuteczniej zniwelujesz bóle.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: kamilova w Kwiecień 20, 2017, 10:52:30
Jeśli bóle są tak silne, to na pewno trzeba iść do lekarza. Może potrzebna będzie rehabilitacja. Na pewno też warto sprawdzić jakość i twardość materaca na łóżku, skoro bóle dokuczają głównie po wstaniu. Warto poczytać o materacach Viscotherapy z pianki termoelastycznej. Polecane są właśnie m.in. przy bólach kręgosłupa.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: megan w Kwiecień 26, 2017, 08:58:38
Jeśli boli kręgosłup to w pierwszej kolejności idzie się na badania a potem na rehabilitację ale im dłużej się z tym zwleka tym jest później gorzej to wyleczyć. Ja chodziłam na rehabilitację na nfz 2 razy i jeszcze dokupiłam masaże lecznicze w Natural Medical, dopiero wtedy zaczełam odczuwać poprawę.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Oseska w Czerwiec 09, 2017, 08:01:29
Jeżeli bóle się powtarzają, to chyba warto byłoby pomyśleć o jakimś leczeniu. Dobrym pomysłem byłoby pojechanie do sanatorium z uzdrowiskiem jak Medical Sensus (http://medicalsensus.pl/), można tam znaleźć wiele zabiegów uzdrowiskowych - masaże, fizjoterapia i tak dalej.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: szafir w Lipiec 10, 2017, 04:00:43
Wpływ masażu na ciało jest gigantyczny. Jeśli poddamy się takiego zabiegowi wykonanemu przez specjalistę (ja polecam tego z gabinetu: http://medicaspa.pl/nasza-oferta/masaze/masaz-klasyczny/ ), to mamy wręcz pewność, że po serii zabiegów zmniejszą się nasze dolegliwości bólowe np. kręgosłupa, szyi czy barków, zredukuje się napięcie i poziom stresu. Zalet jest bardzo dużo, więc uważam, że każdy powinien skorzystać z takiego dobrodziejstwa. Z myślą o swoim zdrowiu i kondycji.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: rybka78 w Lipiec 12, 2017, 04:03:52
Bóle kręgosłupa można zaleczyć dobrze dobranymi ćwiczeniami. Na https://www.terapiaimpuls.pl/ (https://www.terapiaimpuls.pl/) widziałam ofertę rehabilitacji, właśnie dopasowaną do osób z bólami kręgosłupa. Warto w takie coś zainwestować i nauczyć się, jak odciążać kręgosłup, a co za tym idzie unikać bólów.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Samuela85 w Lipiec 18, 2017, 09:25:43
Ćwiczenia dobrze wpływają na kondycję kręgosłupa ale czasem warto tez pomyśleć o masażu. Moge Wam polecić sprawdzony gabinet masażu wrocław (http://www.magiadlaciala.pl/) Magia dla ciała. Poza masażem klasycznym wykonują także doskonały masaż leczniczy. Ja chodze regularnie na masaż i bardzo mi pomaga.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: gocha w Sierpień 04, 2017, 11:04:13
Moja diagnoza bólu była możliwa dopiero po wykonaniu badania USG http://ortopedakrakow.com/kompetencje/usg/  (http://ortopedakrakow.com/kompetencje/usg/), na szczęście nie było to nic poważnego i szybko mogłam wrócić do pełnej sprawności. Jeśli nie jesteście pewne swojego stanu zdrowia to lepiej udajcie się do lekarza, ponieważ może to być coś zdecydowanie poważniejszego niż myślicie.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: 30latminelo w Sierpień 05, 2017, 03:38:53
jeśli tak często cię boli to powinnaś udać się do lekarza
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: szafir w Sierpień 30, 2017, 11:12:52
W przypadku problemu z kręgosłupem, bardzo ważny jest też wybór idealnego materaca. Dla przykładu, poczytaj sobie o materacach Viscotherapy, które charakteryzują się idealnym dopasowaniem do kształtu ciała i reagowaniem na zmiany temperatury. Zapewniają dobre podparcie kręgosłupa czy szyji, zmniejszają napięcie mięśni oraz pozytywnie wpływają na zdrowie.To gwarancja komfortowgo i zdrowego snu!
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: julka990 w Wrzesień 26, 2017, 06:29:07
Jeśli masz problemy z kolanami idź do ortopedy, powie ci co masz zrobić. Warto też pomyśleć o wzmocnieniu stawów. Możesz zamówić na https://aptekaprima24.pl/flexinovo-forte-30-saszetek-60-kapsulek suplement, który Ci pomoże. Sama miałam problemy z kolanami i wiem jaki to ból.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: MaryAnn84 w Październik 19, 2017, 06:03:02
Bólu kręgosłupa nie należy na pewno lekceważyć. To może być tylko ból mięśni, na który jest sporo sposobów: http://wolniodbolu.pl/bol-plecow/ (http://wolniodbolu.pl/bol-plecow/) ale to może być także problem z dyskami czy innymi urazami kręgosłupa. W większości przypadków wystarczy odpowiednia dawka ćwiczeń na kręgosłup, ale jeśli to coś poważniejszego to wizyta u lekarza jest niezbędna.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Sebka w Październik 21, 2017, 11:32:10
Polecam wizytę u dobrego fizjoterapeuty a najlepiej osoby, która leczy metodami naturalnymi. Prawdziwe cuda potrafią zdziałać zabiegi akupunktury. Nie ma sensu brać środków przeciwbólowych, bo one nie wyleczą przyczyny.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Kierownik w Listopad 11, 2017, 03:13:38
A czy czytacie może czasem odnośnie takich bóli w internecie? Ja bardzo często przed wizytą u lekarza szukam jakiś informacji i tak ostatnio przy bólu pleców znalazłem http://vivanatura.pl/na-bol-plecow/ (http://vivanatura.pl/na-bol-plecow/). Obyło się bez wizyty u specjalisty, ból zniknął i jak na razie nie powrócił. Moim zdaniem takie czytanie różnych artykułów jest bardzo dobre, bo można zaoszczędzić trochę czasu
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: filemonek w Listopad 12, 2017, 12:25:53
a próbowałaś isc na basen? mi w ciazy bardzo pomogla wlasnie ta forma aktywnosci - super odciąża - tutaj zreszta wiecej na ten temat http://obk.pl/aktywna-przyszla-mama-jakie-cwiczenia-mozna-wykonywac-w-ciazy/ W tej chwili regularnie zreszta chodze na jogę to również swietna forma aktywnosci - rozciaga i wzmacnia
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Fallen Angel w Listopad 22, 2017, 11:42:02
Prowadzenie zdrowego i aktywnego trybu życia z pewnością wpłynie na stan kręgosłupa, jednak warto jest wziąć pod uwagę, że powodów bólu może być wiele i tak, czy inaczej dobrze jest się dokładnie przebadać, choćby dla zdrowia i spokoju. Ja w przypadku bólu związanego ze stawami, czy kręgosłupem korzystam z pomocy ortopedy Adriana Stępińskiego - http://adrianstepinski.com/ - (przyjmuje on w Poznaniu) i zazwyczaj otrzymuję sporo rzetelnych informacji, które pomagają mi pozbyć się bólu. Zdarzyć się może jednak, że przyczyna bólu będzie bardzo poważna, więc taka wizyta różnie może się skończyć.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: joachim90038 w Listopad 23, 2017, 10:55:37
Bez wizyty u lekarza lub fizjoteraupeuty nawet nie próbujcie...
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: brzuchatka w Grudzień 01, 2017, 11:05:46
na takie bóle to koniecznie wizyta u lekarza ortopedy, a póki co mozesz się ratować poradami z http://dolecz.pl/ i uważaj na siebie bo z kręgosłupem nie ma żartów!
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: flame w Grudzień 20, 2017, 08:12:54
Z bólami kręgosłupa nie ma żartów bo można sobie naprawdę narobić kłopotu, ja się doprowadziłam do takiego stanu że nawet chodzenie sprawiało mi ból. Pomogli mi dopiero fachowcy z centrum medycznego św franciszka http://cmsf.pl/ (http://cmsf.pl/) , gdyby nie oni miałabym kiepskie święta
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: karin w Grudzień 20, 2017, 03:48:09
Ja mogę polecić Ci przeciwbólowe plastry na plecy (https://eapteka.pl/bol/bol-plecow) które sama stosuję i są mi dużą pomocą. Znacznie łagodzą ból występujący przez reumatyzm czy złą postawę. Warto się w nie zaopatrzyć.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Polya1982 w Grudzień 21, 2017, 07:07:48
Ból kręgosłupa z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych. Nie wiadomo wtedy co ze sobą zrobić, bo ani nie można siedzieć ani leżeć czy chodzić. Czytałam ostatnio kilka artykułów na temat bólu kręgosłupa i nie tylko (http://ruszajpozdrowie.pl/fibromialgia-schorzenie-ktorym-boli (http://ruszajpozdrowie.pl/fibromialgia-schorzenie-ktorym-boli)) i sporo się dowiedziałam na ten temat. Sama miałam spory problem z kręgosłupem i biodrami, ale jak się okazało problemem był źle dobrany obcas. Bolała mnie cała miednica i byłam na początku przekonana, że to od siedzenia, ale zmieniłam buty i minęło.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: karin w Grudzień 24, 2017, 03:04:55
Mi w bolących plecach najlepiej pomagają plastry rozgrzewające na plecy (https://eapteka.pl/bol/bol-plecow). Wystarczy przykleić je na noc i na drugi dzień ból jest znacznie lżejszy a czasem mija już całkiem. Jest dość duży wybór tych specyfików więc warto je wypróbować.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: mirabelka w Styczeń 09, 2018, 12:34:47
Ból nie bierze się znikąd. Po pierwsze ważna jest diagnostyka. Po drugie - odpowiednia fizjoterapia. Dobry fizjoterapeuta ma na swoim koncie profesjonalne szkolenia takie jak np. to http://www.topschool-pnf.pl/ i wi jak sobie radzić w temacie. Tak czy inaczej bez specjalisty się nie obędzie.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: megan w Luty 19, 2018, 01:05:59
Całkowicie się z tym zgadzam, nie da się leczyć tego bólu bez dobrej diagnostyki i odpowiedniej rehabilitacjo, wiem na swoim przykładzie ile mnie nerwów i czasu kosztowało leczenie na NFZ dlatego wykupiłam sobie pakiet medyczny w centrum św Franciszka http://cmsf.pl/ (http://cmsf.pl/) a taki pakiet bez limitów to dobra rzecz przy tego rodzaju schorzeniach, można korzystać z pomocy lekarza czy masażysty kiedy zajdzie taka potrzeba
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: MałaMi w Luty 27, 2018, 08:23:05
To prawda, że zarówno przy bólu kręgosłupa, jak i przy bólu stawów konieczna jest wizyta u specjalisty. Przyczyna bólu może być bardzo złożona a sposoby na leczenie bardzo różne. Z własnego doświadczenia polecałabym fizjoterapeutę sportowego, bo oni mają znacznie większe doświadczenie w określaniu źródła bólu i leczenia nieprawidłowości. Mi na przykład kilka lat temu fizjoterapeuta zdiagnozował chorą wątrobę, gdy przyszłam z bólem nóg... Wykonał jakiś masaż(wątroby!) i powiedział, że na półtora roku mam spokój! I faktycznie, ból w nogach przeszedł, nigdy bym na to nie wpadła. Za to na co dzień wspomagam się już suplementacją diety, konkretnie Flexus https://www.apteka-melissa.pl/produkt/flexus-30-kaps,3080.html (https://www.apteka-melissa.pl/produkt/flexus-30-kaps,3080.html) , bo z czasem chrząstki stają się po prostu coraz cieńsze i ubywa płynu w stawach. Trzeba to uzupełniać w diecie i regenerować stawy od środka, a ponadto odpowiednia aktywność fizyczna. To pomaga i na kręgosłup i na stawy.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Oseska w Marzec 26, 2018, 11:48:26
Bóle kręgosłupa to nie przelewki, lepiej to jednak wyćwiczyć, ale nie samemu, tylko pod okiem specjalistów, którzy się na tym znają. Wiele sanatoriów się tym zajmuje, ma swoich lekarzy i ortopedów: http://celnie.pl/sanatoria-w-polanicy-zdroju-podpowiadamy-ktore-wybrac (http://celnie.pl/sanatoria-w-polanicy-zdroju-podpowiadamy-ktore-wybrac), a takie zabiegi specjalistyczne powinny zdecydowanie bardziej pomóc.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: melka w Maj 27, 2018, 04:27:01
Poza wizytą u lekarza, warto także pomyśleć o zażywaniu specjalnych preparatów. Zerknij na tą ofertę http://www.herbavit.com.pl/category/preparaty-naturalne-miesnie-kosci-stawy , znajdziesz tam naturalne preparaty na zdrowe kości i stawy, które z pewnością pomogą zachować Ci lepszą kondycję.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: misia11 w Maj 31, 2018, 01:01:06
Bardzo polecam rehabilitację w Medical Center w Hotelu Bristol: http://bristolbusko.pl/medical-center - obsługa, lekarze, rehabilitanci, zabiegi - wszystko na najwyższym poziomie.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: fenicjasa w Czerwiec 01, 2018, 11:21:55
Mnie też bolał kręgosłup, ale to od przeciążenia i zbyt rzadkiej gimnastyki. Kiedy zacząłem o niego dbać i częściej się rozciągać prbolem zniknął
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Wiliki w Czerwiec 15, 2018, 06:41:35
Dziewczyny, szukam dobrego rehabilitanta w Gdańsku. Sprawdzałam wiele ofert, nawet ta http://rehab-gdansk.pl/ mnie szczególnie zainteresowała, ale wolałabym, żebyście mi kogoś poleciły, żebym mogła porównać oferty i wybrać najlepszą. To jak pomożecie?
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: panda w Lipiec 03, 2018, 09:36:05
Na bóle kręgosłupa najlepszy jest dobry masaż. Od jakiegoś czasu w Polsce dostępne są masaże tajskie - słyszeliście o nich? Istnieją specjalne punkty, gdzie zajmują się tym wykwalifikowane i doświadczone Tajki. W Warszawie, Wrocławiu i Krakowie działają studia masażu thaisun https://www.thaisun.pl/pl/ (https://www.thaisun.pl/pl/).
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: bozenkagr w Lipiec 14, 2018, 03:26:28
A slyszeliscie moze o tych zabiegach z komorek macierzystych ? Czytalam ostatnio o tym na https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/komorki-macierzyste/ i zastanawiam sie czy nie wybrac sie na taki zabieg z moim zwichrowanym kolanem
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Angie2 w Lipiec 23, 2018, 07:26:51
Przechodziliście kiedyś rehabilitację kręgosłupa? Odnośnie leczenia -ja miałam rehabilitację w Krakowie. Zarejestrowałam się tutaj http://www.rehabilitacje.org/ no i wizyta była zaplanowana z dnia na dzień. Nie ma co się bać ,bo mają doświadczonych rehabilitantów. Co więcej, mają tani rezonans, nawet najtańszy na całą Małopolskę.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: ela30 w Lipiec 28, 2018, 10:51:15
Jeżeli chodzi o bóle kręgosłupa to bardzo dobrym sposobem na nie są ultradźwięki Warszawa http://www.demimed.pl/rehabilitacja/index.php?id=7 dzięki zabiegowi jakim są ultradźwięki Warszawa twoje plecy poczują szybką ulgę, wiele osób z regionu decyduje się na ultradźwięki Warszawa ze względu na niski koszt i wysoką skuteczność.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Buszka w Lipiec 28, 2018, 08:21:26
To ja w Warszawie znalazłam laser wysokoenergetyczny w centrum rehabilitacji Kimed. Super sprawa jeśli chodzi o ból kręgosłupa bo już po pierwszym zabiegu czuć zdecydowaną ulgę. Bałam się,że z czasem ból wróci jednak na szczęście nie mam z tym już problemu.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: wirtuoz w Sierpień 03, 2018, 10:59:52
skuteczne będą ćwiczenia na ból pleców. Chodzę na zajęcia do studia EMS i wyprostowali mi wszystkie bóle odcinka lędzwiowego. Polecam sprawdzić sobie wpis https://www.fitxpress.pl/cwiczenia-na-bol-plecow/ jak leczą bóle kręgosłupa metodą EMS :)
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: rybka78 w Sierpień 28, 2018, 03:10:23
Ćwiczenia swoją drogą, ale warto też postawić na falę uderzeniową. Mi pomogła. Po 4 wizytach ból zniknął. Coś pięknego! Ja chodziłam do https://fala-uderzeniowa.com/co-to-jest-fala-uderzeniowa (https://fala-uderzeniowa.com/co-to-jest-fala-uderzeniowa) Jak fest boli to warto przetestować.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Milena75 w Wrzesień 20, 2018, 09:26:00
Ból kręgosłupa potrafi naprawde bardzo dokuczyć. Ja niedawno nadwyrężyłam sobie kręgosłup od noszenia synka. Rozchorował się i cały czas tylko chciał na ręce, kilka nocy z rzędu go nosiłam po pare godzin to plecy mi wysiadły. Ból taki, że ani siedzieć ani leżeć- żadna pozycja nie była wygodna. Mąż stwierdził ze kupimy urządzenie do wibroterapii https://slowoseniora.pl/wibroterepia-ram-vitberg-test-urzadzenia-do-wibroterapii i powiem Wam, że to był strzał w 10. Po kilku seriach wibroterapii ból ustapił.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: maluch1 w Październik 02, 2018, 04:39:08
Z bólami kręgosłupa można jechać do sanatorium Polanica Zdrój gdzie są pakiety rehabilitacyjne (medicalsensus.pl) (http://medicalsensus.pl/). Już ludzie w młodym wieku zmagają się z różnymi zwyrodnieniami, a wszystko przez brak ruchu i siedzący tryb życia.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Dzidka w Październik 11, 2018, 08:27:12
Nie jestem farmaceutką, zatem nawet jeśli znam skład leku, guzik mi to mówi. Jednak jesli widzę opis "skuteczny bloker bólu" to zaczynam się tym interesować, bo ból jest u mnie nieodłączny. Jeśli widzę stop ból (https://stopbol.pl/) muszę sie nad tym pochylić i choć spróbować, może tym razem trafię na coś dobrego. Poczytajcie o stop ból, może i Was zainteresuje.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: julka990 w Październik 25, 2018, 10:37:11
Jeśli ból kręgosłupa nie ustepuje to myslę, ze warto wybrać się do neurologa np tutaj https://psychomedic.pl/neurolog-warszawa/ Lepiej się przebadać i mieć spokój niż cierpieć. Kręgosłup potrafi dać się we znaki. Sama mam chory kręgosłup i gdyby nie odpowiednie leki pewnie chodziłabym po ścianach.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: adik356 w Listopad 03, 2018, 02:12:42
Ból kręgosłupa często ma podłoże neurologiczne więc warto wybrać się do dobrego specjalisty z tego zakresu i wszystko dokładnie sprawdzić. Tutaj http://neurolog-szymanski.pl podrzucam namiar na dobrego lekarza. Cieszy się naprawdę dobrymi opiniami. Ma wiedzę i doświadczenie a to chyba najważniejsze.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: azzik w Listopad 06, 2018, 01:25:23
Dość ciekawe informacje w tym zakresie są na http://www.reumatyzmforum.pl/zesztywniajace-zapalenie-stawow-kregoslupa-przyczyny-objawy-leczenie/ :) Sądzę, że jak najbardziej warto się tym poradom bliżej przyjrzeć :)
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: restowa w Listopad 09, 2018, 03:57:26
Na bóle kręgosłupa wypróbowałam fotel do masażu i jestem bardzo zadowolona. Wszystko przez intensywność a szybkość masażu w fotelu masującym https://restlords.com/pl/blog/intensywnosc-szybkosc-masazu-w-fotelu-masujacym (https://restlords.com/pl/blog/intensywnosc-szybkosc-masazu-w-fotelu-masujacym). Bardzo mnie do przekonało to tego typu relaksu, odpoczynku i regeneracji
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Samuela85 w Listopad 19, 2018, 09:31:18
Ból kręgosłupa może być bardzo uciążliwy. Ja mam siedząca pracę więc często dokuczają mi bule pleców.  Staram się robić przerwy w siedzeniu przed komputerem ale to nie wiele pomaga dlatego chyba zdecyduję sie na rehabilitację. Czytałam, że na takie bóle bardzo pomaga elektroterapia. Urządzenia do takich zabiegów mozna kupić w sklepie rehabilitacyjnym Bardomed https://www.bardomed.pl/16-aparaty-do-elektroterapii  . Wydaje mi się, że warto spróbować zabiegów bo może okazać się, że uda się całkiem wyeliminować ból.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Abra w Listopad 21, 2018, 11:25:33
Ja z moim nieszczęsnym kolanem wreszcie udałam się na operacje kręgosłupa Gdańsk (https://gdansk.ortopedika.pl/) bo mój ortopeda własnie w tej samej kliniki jakiś czas temu zdiagnozował u mnie dość rzadkie schorzenie i nie obyłoby się bez zabiegu.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: RybkaTanczyIspiewa w Grudzień 10, 2018, 09:26:41
@Abra współczuję:( Kiedyś, złamałam obojczyk jak byłam dzieckiem od tamtej pory przy zmianie pogody boli mnie bark. Stosuję różne maści, chodzę na basen by poczuć ulgę. Ostatnio w ręce wpadła mi maść https://ziaja.com/product/9504-dicloziaja zastanawiam się nad jej zakupem. Może któraś z Was stosowała?
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: karapenio w Grudzień 17, 2018, 12:15:45
Takie bóle mogą mieć różne przyczyny i pochodzenie, w pierwszej kolejności radziłabym wizytę u dobrego ortopedy. On pokieruje dalej - rehabilitacja czy neurolog jeśli będzie taka konieczność. Mogę w Warszawie polecić dobrą Panią doktor, Monika Florka w przychodni Ober Clinic. U niej byłam ze swoimi bólami odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Okazało się że mam też problem ze stawem biodrowym, dr wykonała mi usg i dokładnie zdiagnozowała. Chodzę obecnie na rehabilitację właśnie.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Louanne w Grudzień 29, 2018, 12:01:34
No to w takim razie potrzebne jest koniecznie wręcz leczenie kręgosłupa warszawa (https://www.ortopedika.pl/). Bez dobrego lekarza i w ogóle bez konsultacji z ortopedą to niestety takie bóle mogą się tylko pogarszać. A nie można to zaniedbać.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: panda w Styczeń 27, 2019, 02:01:38
Na rynku dostępne są najróżniejsze leki bez recepty, kupicie je na przykład tu: https://www.apteka-leki.pl/ (https://www.apteka-leki.pl/). Polecam wgłębić się trochę w ten temat, poczytać w internecie o różnych produktach. Dzięki nim na pewno łatwiej Wam będzie znaleźć odpowiednie lekarstwo i szybko pozbędziecie się uciążliwego problemu.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Samuela85 w Luty 20, 2019, 02:26:29
wiesz co na prewno rahabilitacja pomoze ale zanim doczekasz sie tej rehabilitacji to trzeba jakoś doraźnie zadziałac. Na bardzo silny ból dorbze działa gardan - mozesz go kupic w kazdej aptece. Ja mam go zawsze przy sobie bo mam siedzaca pracę i też często bolą mnie plecy a gardan szybko przynosi ukojenie.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: boszenka w Luty 26, 2019, 12:02:02
Ja bym nie zwlekała tylko zrobiła rezonans kręgosłupa i była pod stałą kontrolą lekarza. Z kręgosłupem może być tyle problemów że nie można tego ignorować
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: rybcia w Luty 26, 2019, 11:30:02
Tutaj akurat z tym się zgodzę, rezonans rozwiałby wszelkie wątpliwości. Oczywiście ta decyzja należy do lekarza i należy z nim to skonsultować. W każdym razie jeśli byście szukali sprawdzonej placówki to polecam naszą w Skierniewicach WIZJA V. Terminy mają mega króciutkie
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Sly w Marzec 22, 2019, 01:21:37
Jeśli chodzi o bóle kręgosłupa to nie ma z nimi żartów. Lepiej jak najszybciej je wyleczyć, zanim schorzenie się pogorszy. Polecam zajrzeć na http://www.osteoklinika.pl/, gdzie można znaleźć odpowiednią pomoc.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Samuela85 w Marzec 25, 2019, 01:40:54
Oczywiście, że z bólem kręgosłupa nie ma żartów. Jeśli ból długo nie mija to konieczna jest wizyta u lekarza, który zbada przyczynę dolegliwości. Jeżeli lekarz zaleci rehabilitację to zapytajcie, czy możecie skorzystać z takiej opcji jak laser wysokoenergetyczny (https://www.bardomed.pl/35-aparaty-do-laseroterapii-wysokoenergetycznej). Laseroterapia łagodzi dolegliwości bólowe i przyspiesza regenerację tkanek. Takie zabiegi wykonywane są w najlepszych gabinetach rehabilitacyjnych.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Natalka3 w Kwiecień 16, 2019, 02:38:50
Na taki ból pleców może pomoc wam masaż leczniczy w poznaniu (https://www.kreg.com.pl/profesjonalny-masaz/)  Chociaż wydaje mi się, że powinniście poszukać przyczyny takiego bólu. Nie możecie się przecież z tym tak męczyć. Znajdźcie jakiegoś specjalistę, który się tym zajmuje. Nie ma na co czekać.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: vessa w Maj 08, 2019, 10:59:55
Петр (http://audiobookkeeper.ru)104.7 (http://cottagenet.ru)Bett (http://eyesvision.ru)Bett (http://eyesvisions.com)изда (http://factoringfee.ru)Cent (http://filmzones.ru)Aziz (http://gadwall.ru)Мазу (http://gaffertape.ru)факу (http://gageboard.ru)орга (http://gagrule.ru)Cars (http://gallduct.ru)Dorm (http://galvanometric.ru)Арти (http://gangforeman.ru)Афан (http://gangwayplatform.ru)Fisk (http://garbagechute.ru)Maur (http://gardeningleave.ru)Росс (http://gascautery.ru)Duns (http://gashbucket.ru)Darr (http://gasreturn.ru)Tide (http://gatedsweep.ru)(196 (http://gaugemodel.ru)XVII (http://gaussianfilter.ru)Марг (http://gearpitchdiameter.ru)
капи (http://geartreating.ru)Sant (http://generalizedanalysis.ru)Чирв (http://generalprovisions.ru)Пеке (http://geophysicalprobe.ru)Schi (http://geriatricnurse.ru)Stra (http://getintoaflap.ru)Paco (http://getthebounce.ru)авто (http://habeascorpus.ru)меха (http://habituate.ru)Doct (http://hackedbolt.ru)Шилл (http://hackworker.ru)Круг (http://hadronicannihilation.ru)преп (http://haemagglutinin.ru)серт (http://hailsquall.ru)серт (http://hairysphere.ru)инст (http://halforderfringe.ru)Pete (http://halfsiblings.ru)Mari (http://hallofresidence.ru)вузо (http://haltstate.ru)Glor (http://handcoding.ru)Jean (http://handportedhead.ru)Giov (http://handradar.ru)Doma (http://handsfreetelephone.ru)
Geza (http://hangonpart.ru)Jack (http://haphazardwinding.ru)всег (http://hardalloyteeth.ru)Каза (http://hardasiron.ru)Псих (http://hardenedconcrete.ru)Pers (http://harmonicinteraction.ru)Chen (http://hartlaubgoose.ru)Happ (http://hatchholddown.ru)Trac (http://haveafinetime.ru)Леви (http://hazardousatmosphere.ru)Wind (http://headregulator.ru)Alch (http://heartofgold.ru)Попо (http://heatageingresistance.ru)From (http://heatinggas.ru)допо (http://heavydutymetalcutting.ru)Paul (http://jacketedwall.ru)Криш (http://japanesecedar.ru)Judd (http://jibtypecrane.ru)авто (http://jobabandonment.ru)стих (http://jobstress.ru)Була (http://jogformation.ru)John (http://jointcapsule.ru)филь (http://jointsealingmaterial.ru)
Sims (http://journallubricator.ru)Buil (http://juicecatcher.ru)Ренн (http://junctionofchannels.ru)Tota (http://justiciablehomicide.ru)Scra (http://juxtapositiontwin.ru)Sile (http://kaposidisease.ru)Дроб (http://keepagoodoffing.ru)Tony (http://keepsmthinhand.ru)Unre (http://kentishglory.ru)Late (http://kerbweight.ru)Разз (http://kerrrotation.ru)Wind (http://keymanassurance.ru)Jewe (http://keyserum.ru)Plai (http://kickplate.ru)4602 (http://killthefattedcalf.ru)Д-20 (http://kilowattsecond.ru)Bria (http://kingweakfish.ru)перс (http://kinozones.ru)Кузн (http://kleinbottle.ru)Remi (http://kneejoint.ru)Анис (http://knifesethouse.ru)Sear (http://knockonatom.ru)вузо (http://knowledgestate.ru)
Arts (http://kondoferromagnet.ru)Свин (http://labeledgraph.ru)авто (http://laborracket.ru)Мичу (http://labourearnings.ru)Коле (http://labourleasing.ru)Dunc (http://laburnumtree.ru)Брод (http://lacingcourse.ru)Атмо (http://lacrimalpoint.ru)Geni (http://lactogenicfactor.ru)Noki (http://lacunarycoefficient.ru)Наги (http://ladletreatediron.ru)Muru (http://laggingload.ru)Матв (http://laissezaller.ru)HiFi (http://lambdatransition.ru)Ивол (http://laminatedmaterial.ru)Chri (http://lammasshoot.ru)Емел (http://lamphouse.ru)Robe (http://lancecorporal.ru)Safs (http://lancingdie.ru)Fran (http://landingdoor.ru)Боль (http://landmarksensor.ru)FORE (http://landreform.ru)XIII (http://landuseratio.ru)
аква (http://languagelaboratory.ru)Крив (http://largeheart.ru)эмал (http://lasercalibration.ru)CMK- (http://laserlens.ru)HDMI (http://laserpulse.ru)Gard (http://laterevent.ru)Sams (http://latrinesergeant.ru)Zanu (http://layabout.ru)Guit (http://leadcoating.ru)Come (http://leadingfirm.ru)Flip (http://learningcurve.ru)98-0 (http://leaveword.ru)Арти (http://machinesensible.ru)Prec (http://magneticequator.ru)буты (http://magnetotelluricfield.ru)Турц (http://mailinghouse.ru)Росс (http://majorconcern.ru)комп (http://mammasdarling.ru)Sony (http://managerialstaff.ru)Mata (http://manipulatinghand.ru)1994 (http://manualchoke.ru)педи (http://medinfobooks.ru)Boss (http://mp3lists.ru)
Макс (http://nameresolution.ru)коша (http://naphtheneseries.ru)раск (http://narrowmouthed.ru)разв (http://nationalcensus.ru)демо (http://naturalfunctor.ru)упак (http://navelseed.ru)Марч (http://neatplaster.ru)спец (http://necroticcaries.ru)Hynd (http://negativefibration.ru)покр (http://neighbouringrights.ru)стал (http://objectmodule.ru)увед (http://observationballoon.ru)oupe (http://obstructivepatent.ru)Esca (http://oceanmining.ru)упак (http://octupolephonon.ru)Замш (http://offlinesystem.ru)учас (http://offsetholder.ru)газе (http://olibanumresinoid.ru)ЛитР (http://onesticket.ru)Влас (http://packedspheres.ru)Step (http://pagingterminal.ru)Савк (http://palatinebones.ru)Tele (http://palmberry.ru)
Иллю (http://papercoating.ru)Тана (http://paraconvexgroup.ru)Бете (http://parasolmonoplane.ru)семи (http://parkingbrake.ru)одна (http://partfamily.ru)Orbi (http://partialmajorant.ru)Беля (http://quadrupleworm.ru)Migu (http://qualitybooster.ru)унив (http://quasimoney.ru)Ralp (http://quenchedspark.ru)John (http://quodrecuperet.ru)XVII (http://rabbetledge.ru)TUTT (http://radialchaser.ru)акад (http://radiationestimator.ru)Weyl (http://railwaybridge.ru)wwwn (http://randomcoloration.ru)Анде (http://rapidgrowth.ru)BURL (http://rattlesnakemaster.ru)Brit (http://reachthroughregion.ru)зако (http://readingmagnifier.ru)Бутр (http://rearchain.ru)(Вед (http://recessioncone.ru)веще (http://recordedassignment.ru)
прой (http://rectifiersubstation.ru)Juli (http://redemptionvalue.ru)авто (http://reducingflange.ru)Полу (http://referenceantigen.ru)Jewe (http://regeneratedprotein.ru)Ефро (http://reinvestmentplan.ru)уров (http://safedrilling.ru)Загр (http://sagprofile.ru)Ники (http://salestypelease.ru)Прит (http://samplinginterval.ru)Pixa (http://satellitehydrology.ru)Jaco (http://scarcecommodity.ru)Mied (http://scrapermat.ru)Топо (http://screwingunit.ru)Конд (http://seawaterpump.ru)Yako (http://secondaryblock.ru)Один (http://secularclergy.ru)Иллю (http://seismicefficiency.ru)Proj (http://selectivediffuser.ru)Cate (http://semiasphalticflux.ru)Play (http://semifinishmachining.ru)CMK- (http://spicetrade.ru)CMK- (http://spysale.ru)
CMK- (http://stungun.ru)Wind (http://tacticaldiameter.ru)Фаде (http://tailstockcenter.ru)Замы (http://tamecurve.ru)Мулл (http://tapecorrection.ru)Нерс (http://tappingchuck.ru)Земц (http://taskreasoning.ru)Bist (http://technicalgrade.ru)Hube (http://telangiectaticlipoma.ru)XVII (http://telescopicdamper.ru)Anna (http://temperateclimate.ru)Note (http://temperedmeasure.ru)Киши (http://tenementbuilding.ru)Came (http://ultramaficrock.ru)Апро (http://ultraviolettesting.ru)
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: AnnMa w Maj 16, 2019, 12:49:18
Oprócz samego kręgosłupa warto zrobić też badanie usg stawów biodrowych kraków (https://ultragen.pl/project/badanie-stawu-biodrowego/). W moim przypadku to właśnie tam znaleziona została przyczyna bólu kręgosłupa. Ze strony tej kliniki https://ultragen.pl/ można się sporo dowiedzieć.
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: Mariolla w Maj 17, 2019, 08:34:04
To może w takim razie warto również pomyśleć o wybraniu się na porządny masaż? Ja we Wrocławiu mam świetny gabinet który mogę Ci polecić, a jest to http://www.pracownia-piekna.pl/masaze-relaksacyjne-wroclaw/ Wykonują tutaj kilka typów tego typu masaży relaksacyjnych, dzięki czemu na pewno poczujesz się dużo lepiej i co ważne w końcu wypoczniesz od codziennej pracy i obowiązków. Raz sprawdzisz, a jestem pewna że jeszcze wrócisz! :)
Tytuł: Odp: Bóle kręgosłupa
Wiadomość wysłana przez: 3trojczyk w Maj 19, 2019, 05:02:55
najlepiej iść się leczyć