Autor Wątek: nietypowe choroby!  (Przeczytany 1855 razy)

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
nietypowe choroby!
« dnia: Wrzesień 28, 2012, 02:36:31 »
a moze jakies nietypowe choroby ,moj synek naprzyklad przeszedl "mononukleoze"dla zainteresowanych po polsku :choroba bostonska !niezycze nikomu od czasu jak byl chory przestal ladnie jesc i naprawde go to wymeczylo !
zreszta jak widze lekarza to mnie uswiadamia ze to jest bardzo wyczerpujaca choroba!naprawde tydzien wyciety z zyciorysu
goraczka b wysoka chrostki dziecko mi normalnie lecialo na rekach poprostu koszmar nikomu niezycze !
zlapac to mozna wszedzie to jest niby choroba brudnych rak ale uwiezcie mi ja jestem maniaczka pod tym wzgledem i tak ja zlapal!

Offline jeloonka

• Administrator
  • mama dobra rada
    • Brzuchatki.pl - ubierz swój brzuszek!
Odp: nietypowe choroby!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2012, 11:08:16 »
ostatnio zdiagnozowano to koleżance mojej córeczki, na szczęście błędnie, bo ponoć póki nie zrobi się badania krwi i nie zbada czy śledziona powiększona to nie ma co orzekać.
Tak czy siak poszperałam i nie dość, ze zakaźna, to jeszcze objawia się ponoć po 30 do 50 dniach po zarażeniu :(
Z leczeniem, też słabo, bo leczy się jedynie objawowo, a dziecko niestety się męczy, gorączka wysoka :(
brrrrrr na samą myśl :(
www.sklep.brzuchatki.pl - odzież ciążowa
www.wczasyspychowo.pl - kwatery na Mazurach
www.mamyruszamy.pl - Mamy, ruszamy! miejsce aktywnych mam

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2012, 07:26:56 »
dokladnie tak jak piszesz ja na szczescie pojechalam do szpitala i zrobili mi wszystkie badania i na potwierdzenie musialam poczekac pare dni ale przynajmniej wiedzialam !i nieleczy sie tego maly dostal tylko przeciwgoraczkowy i z tym wrocilam do domu to byl koszmar!

Offline roksana.pokorny

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2012, 08:12:45 »
wlasnie moja siotrzenica to przechodzi... jej rece nogi i w buzi masakra pecherz na pecherzu :(

agata.gulakubik czym to przegonilas?

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2012, 08:22:28 »
niema na to lekow musi samo przejsc ! jedyne co z goraczka walczylam i to wszystko!ale tydzien z zyciorysu dziecka wyjety!

Offline edyta.bojdys

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2012, 09:52:22 »
witajcie, ja zauwazyla ostatnio w buzi synka jakas kroste czy cos pod jezykiem, i teraz sie wystraszylam, pewnie panikuje ale on wszystko do buzi wklada doslownie wszystko musi skosztowac.. jak sie to okropienstwo objawia???

Offline paulita

• mama przodowniczka
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2012, 10:07:33 »
może to zwykła afta ?
"Na początku mieliśmy Siebie,
potem mieliśmy Ciebie,
teraz mamy WSZYSTKO.."

Offline agata.gulakubik

• mama doświadczona
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 13, 2012, 01:43:47 »
Gorączka pierwsze co i potem powoli wychodzą krostki!ale jak twój mały wszystko pakuje do buzi to napewno nic strasznego !

Offline betka86

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 10, 2013, 11:24:33 »
Nie mozna bagatelizowac pierwszych objawow choc one i tak wczesnie zdiagnozowana mononukleoza nie oznacza szybszego leczenia bo na to leku niema, trzeba poprostu ja przejsc i to jest koszmar zarowno dlamatki jak i dziecka a co najgorsze dziecko przez pol roku moze byc nosicielem tej choroby wiec nalezy unikac pocalownkow, tych samych naczyn, sztuccy itp.
U nas za to syn do 9 miesiacakasłałniesamowicie silnie, 5 razy lezelismy w szpitalu a to na zapalenie pluc, oskrzeli w koncu alergie na bialko mleka, a nikt z lekarzy w moim miescie nie zlecil badan pod katem refluksu przelykowo- zoładkowego. Podejrzewali astme, mukowiscydoze:/ to co przeszlismy to koszmar, a okazalo sieze dziecku zwyczajnie cofa sie pokarm splywa po tylniej scianie gardla i on to odkaslywal. Niestety niepotrzebnie zostal szprycowany w szpitalu antybiotykami :/
Betka86

Offline inthenesve

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2013, 09:12:29 »
mojej koleżanki synek też to przechodził... tydzień trzeba przeżyć i tyle. nie ma na to leków, dostała tylko jakiś płyn na łagodzenie tych krostek, taki jakim smarowało się pępek. ale w zasadzie zero jedzenia.. bo cała buzia w krostach.

Offline 23amelia

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 19, 2017, 11:26:31 »
moją nietypową chorobą są na pewno wrastające paznokcie. Ta okropna dolegliwość towarzyszy mi od dzieciństwa. Często mam taki ból palca, że nie mogę chodzić. Moje stopy są całe spuchnięte i pełne ropy przy wałach paznokciowych :/ no ale niedawno zaczęłam leczenie u podologa http://ortogenic.pl/ więc mam nadzieję, że niedługo  będą efekty :)