Autor Wątek: Pierwsza ciąża - zmartwienia  (Przeczytany 2816 razy)

Offline Lucynka

• mama raczkująca
  • **
Odp: Pierwsza ciąża - zmartwienia
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 16, 2016, 09:11:52 »
Prawda jest taka że nie jesteście same, ja również jestem własnie w pierwszej ciąży (9 tc) i szczerze mówiąc wkrótce oszaleje chyba od nadmiaru informacji. Teraz każdy życzliwy mówi mi co powinnam robić a czego nie robić spodziewając się dziecka, oczywiście cześć porad jest ze sobą sprzeczna i czasami nie wiem co wybrać. A wiadomo ze młoda, niedoświadczona kobieta w ciąży jest jeszcze zahukana, przecież chce dla swojego dziecka jak najlepiej a tu z każdej strony słuszne rady które trudno zweryfikować mi przez doświadczenie. Obecnie mam spora zagwozdkę w kwestii witaminy D, lekarz polecił mi jej suplementacje popierając swoja opinie artykułami takimi jak: http://www.naturalnawitaminazycia.pl/witamina-d-wplyw-na-organizm , myślę ze ma racje i chciałabym zamowić pierwsze kilka blistrów ale moja teściowa sklei naczytała się ze nadmiar witaminy D może prowadzić u płodu do rozwoju astmy.., i komu tu ufać? Chyba lepiej lekarzowi prawda? Och wszystko byłoby takie proste gdybym wiedziała co robić i czego się wystrzegać ale to takie chodzenie po omacku, a osób z "dobrymi radami" jest coraz więcej.

Offline emila.serek

• mama nowicjuszka
  • *
  • w tym miejscu wpisujemy tekst osobisty, nie mam
    • http://portaloswiatowy.pl/
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 24, 2016, 08:57:56 »
Warto pamiętać, aby w ciąży przygotowywać się do roli nie tylko matki, ale również spełniać się jako żona. Warto pomyśleć również o sobie i swoich potrzebach. Znalazłam fajny sklep z kosmetykami, https://www.przyjaznadrogeria.pl/bielenda/ , może któraś z was znajdzie coś dla siebie
z podpisem jest ciężej, trenowałam własny, ale oczywiście jestem zdolna i zapomniało mi sie, ale jak mi sie przypomni, to od razu go tu zamieszczę. Obiecuję

Offline anna44

• mama nowicjuszka
  • *
  • niebawem wymyśle jakiś
    • www.portalfk.pl
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 08, 2016, 08:18:45 »
Mam 44 lata. Nikt, w tym ja, nie spodziewał się, że będę w ciąży. Miałam kłopot, jak to informację przyjmie mój szef. Sama byłam bardzo zaskoczona, a co dopiero on! Przeczytałam http://www.postawnaswoim.pl/kariera/jak-powiedziec-szefowi-o-ciazy/ i w poniedziałek muszę mu w końcu powiedzieć, tym bardziej że czuje się coraz gorzej.
dobra zrobię to.. ok ?

Offline WiolkaKlaman

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 02, 2016, 01:34:30 »
znam ten stan, ja też się bardzo stresowałam jak miałam pow o ciąży szefowi. Ogólnie nie był zachwycony ale cóż, nie dogodzi się wszystkim :)

Offline rachella

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 29, 2017, 12:25:41 »
Trzeba trochę cierpliwości. Ja również musiałam trochę poczekać na ruchy. Teraz mała kopie jak szalona i wszystko jest w porządku. Muszę dbać o skórę, ponieważ obawiam się rozstępów, córka jest dosyć duża. Kupiłam kosmetyki z serii mamas i teraz codzienna pielęgnacja to konieczność.

Offline kamyki_80

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 03, 2017, 09:11:02 »
wszystko na spokojnie, lekarz odpowie na wszystkie Twoje pytania
kamyki_80

Offline kulejka

• mama ostro zakręcona
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 25, 2017, 10:55:12 »
Ja jestem w pierwszej ciąży, mam 28 lat i najbardziej w niej drażni mnie...rodzinka. Każda ciocia, każdy wujek ma jakąś dobrą radę i nie ma najmniejszego znaczenia dla nich, czy ja mam ochotę słuchać ich wynurzeń. Wczoraj na przykład odwiedziła mnie siostra mamy i od progu zaczęła opowiadać jak to ona źle się czuła z pierwszym dzieckiem i przyniosła mi szereg pism poradnikowych. Raczej tego nie wyrzucę, ale irytuje mnie takie wielkie zainteresowanie rodziny, jakbym nosiła w sobie tykającą bombę zegarową, a nie dziecko. Przy okazji mam inne zmartwienie, mianowicie takie, że boję się, że u mojego dzidziusia wystąpi azs- atopowe zapalenie skóry. W dzieciństwie chorowałam na to schorzenie, od kilku lat mam okres bezobjawowy, ale przecież w każdej chwili może nastąpić nawrót choroby. Znalazłam artykuł - http://www.eloderm.pl/artykul/19,azs-u-doroslych-a-emolienty.html , z którego wynika, że jeśli matka choruje na azs, to u dziecka wzrasta prawdopodobieństwo wystąpienia tej choroby. Zastanawiam się, jak się przed tym bronić. Może coś podpowiecie?

Offline Famii

• mama nowicjuszka
  • *
  • Zagłosuj na "Położną na medal"! :)
    • www.poloznanamedal.pl
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 16, 2017, 07:09:04 »
ojej, pierwsza ciaza... kiedy to bylo :) aż się rozmarzyłam! bardzo milo bede wspominac ten okres powiem Wam kochane :)  8)
co do zmartwień - jesli martwisz sie samym procesem i nie jestes pewna wielu rzeczy to konsultuj sie z lekarzem, zapisz sie do szkoly rodzenia albo wybierz bezpłatny kurs Prenalen, sama na nim byłam z kumpela (w naszym miescie nie bylo stacjonarnych szkol) i moge polecic :) jak cos to pisz smialo!

Offline garamel

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 22, 2017, 07:13:22 »
spoko artykuł miła pani, polecam przeczytać wszystkim przyszłym matkom :)

Offline zolunna1

• mama świeżynka
  • *
    • zabawki edukacyjne dla 3 latka
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 06, 2017, 03:02:16 »
ja najbardziej się SAMEGO PORODU, koleżanka rodziła w kwietniu 2017 i ma traume, wpadła w depresje po porodzie, sam poród i lekarze bardzo niemili, ona rodziła pierwszy raz i nie wiedziała wszystkiego, a lekarze oczekiwali nie wiem czego... wiedzy medycznej z jej strony i jej męża?

po jej opowieści zastanawiam czy nie iść rodzic do prywatnej kliniki, jest jedna we Wroc co ma świetne opinie, lekarz i wyposażenie... no ale nie wiem.. musze pomyśleć.

Offline mirabelka

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 10, 2017, 05:23:50 »
Myślę, że nie taki diabeł straszny ;) W końcu tyle kobiet rodziło przed nami :D To się po prostu musi udać - taka natura. Ale generalnie uważam, że warto powiększać swoją wiedze w tym temacie. Dlatego dobrze jest sięgnąć na taki portal parentingowy jak tutaj http://emaluszki.pl/ - mnóstwo przydatnej wiedzy.

Offline Opi

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 17, 2017, 07:11:00 »
Pierwsza ciąża może być stresują jednak każda kobieta zawsze daje radę :) Jestem ciekawa czy bierzesz jakieś witaminki bo mnie lekarz zarówno w ciąży jak i przy karmieniu piersią polecił branie  Composita Mama DHA. Zawiera ono rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne składniki. Uważam, że warto zwrócić na nie uwagę :)

Offline domua

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 16, 2017, 11:28:04 »
Nie ma co się martwić, grunt to znaleźć dobrą klinike i lekarza, który poprowadzi całą ciążę . Ja chodziłam do dr Lipskiego i robiłam wszelkie badania jak echo czy usg w Białymstoku w Poliklinice Arciszewskich . Ciążę miło wspominam, był to dla mnie przepiękny okres i aż czasami łezka się zakręci, że nie mam już córci pod sercem

Offline Angie2

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 27, 2017, 03:15:24 »
A ja Ci powiem, że warto też przyjmować http://www.inofem.pl/ i to trzy miesiące, gdzieś przed zajściem. Dobrze wpłynie to na płód. Wejdź na strony, encyklopedie i poczytaj. Według mnie to niezbędnik każdej przyszłej mamy

Offline ladyshin

• mama świeżynka
  • *
    • busy z Niemiec do Polski
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 20, 2017, 10:36:32 »
oj, ja się bardzo stresowałam, stwierdziłam, że ma być odealnie i zdrowo i super i ogólnie perfekcyjnie. chodziłam na jogę, do szkoły rodzenia, jedzenie bio lub ewentualnie ze swojego ogródka, na wizyty przychodziłam grubo przed czasem :D i teraz wiem, że wszystko było trochę głupie. teraz jestem w drugiej ciąży i cieszę się tym czasem, jedyne co mi "zostało" po pierwszej to rezygnacja z kawy i piję teraz mama coffe z roska :)