Autor Wątek: jak pomóc dziecku w nauce języka obcego  (Przeczytany 877 razy)

Offline katarzyna.pietraszewska.3

• mama świeżynka
  • *
jak pomóc dziecku w nauce języka obcego
« dnia: Październik 15, 2013, 10:06:16 »
jak pomóc dziecku w nauce języka obcego?

Offline sylwiaada

• mama świeżynka
  • *
Odp: jak pomóc dziecku w nauce języka obcego
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2013, 12:30:13 »
moja córka ma 21 miesięcy i już zna kilka zwrotów po angielsku, a pomogły nam bajki Dora i Diego. Na nickleodon.com jest kilka odcinków każdej bajki i moja córka wałkuje z chęcią każdy po kilka razy. Oprócz zwrotów w języku angielskim (my mummy, fly to me my baby, jump, magic door, my friend), których znaczenie zna w języku polskim, nauczyła się również nazw kilku gatunków zwierząt (papuga ara, ostronos, lama itd.)

Offline maluch1

• mama wtajemniczona
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 20, 2014, 10:12:29 »
Najlepiej wcześnie zapisać dziecko na taki kurs dla maluchów :)

Offline shaki

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2014, 01:37:35 »
Pewnie, w przedszkolu to już normalne, że dzieci uczą się angielskiego

Offline kulejka

• mama wtajemniczona
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2017, 03:32:51 »
Cóż, nikt dawno tutaj nie pisał, to ja napiszę, że temat nie umarł :). A może warto, w przypadku starszych dzieci, pomyśleć o wysłaniu ich na obóz językowy, najlepiej zagraniczny? Ja dwukrotnie wysłałam swoją Julkę na taki obóz do Anglii, do Londynu i wracała zachwycona. Mogę Wam zresztą zarekomendować tę firmę - https://www.atas.pl/ . Organizuje obozy językowe dla młodzieży od kilkunastu lat, zarówno w kraju jak i za granicą. Mogę napisać, że są rzetelni i profesjonalni, kiedy pierwszy raz wysyłałam córkę na taki obóz, miałam bardzo wiele pytań. Nie uchylali się od odpowiedzi, wręcz przeciwnie - byli dostępni i chętnie odpowiadali na każde moje pytanie. A co do samego obozu, to Jula wróciła z niego rozpromieniona. Nie dość, że musiała ćwiczyć angielski w codziennych sytuacjach, dzięki czemu przyswoiła sobie wiele nowych słów, to jeszcze poznała nowe koleżanki, z którymi ma do dziś kontakt. Mam tylko jedną uwagę: warto psychicznie przygotować dziecko do wyjazdu i jeśli tylko będzie miało chęć, można je wysłać. Nie wolno nigdy dziecka na siłę wysyłać, czy to na obozy, czy to na kolonie.

Offline Kirra88

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2017, 12:58:52 »
Można spróbować zainwestować w nowe gry edukacyjne http://www.akademia-umyslu.pl/nagrodys lub zaproponować taką formę nagród konkursowych lub na zakończenie roku w placówce dziecka. Są to bardzo fajne programy edukacyjne dla przedszkolaków jak i uczniów starszych klas. Pakiety dla przedszkolaków przedstawiają różne gry i zabawy wzbogacone o moduł języka angielskiego, a dla starszych proponują program rozwijający pamięć i koncentrację. Myślę, że jest to fajna opcja dla naszych dzieci.

Offline sara201

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2017, 03:12:04 »
jak pomóc dziecku w nauce języka obcego?

Ostatnio popularne są kursy online - myślę, że mógłby to być dobry pomysł. Taki kurs przynosi często lepsze efekty, niż nauka w szkole - osobiście radzę jednak traktować go jako uzupełnienie nauki języka na lekcjach. Sprawdź sobie ten kurs angielskiego dla dzieci - słyszałam o nich dobre opinie.

Offline cendra

• mama zadomowiona
  • **
    • https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-konsolidacyjny,3.html
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2017, 09:23:14 »
Ja kupiłam z http://elies.pl/kategoria/biurka dla mojej córeczki porządne biurko przy którym może się uczyć. Razem robimy kartki gdzie są narysowane rzeczy, a pod spodem podpis po angielsku co to jest. Gdzieś słyszałam, że w ten sposób dziecko łatwiej zapamiętuję. Chodzi o to, że kojarzy dane słówko z obrazkiem. Bardzo dużo także spędzam czasu na naukę poprzez zabawę. Razem z moją Anielką gramy w różne gry edukacyjne po angielsku. Są one bardzo fajne i pozwalają nie tylko ćwiczyć angielski, ale także ćwiczą pamięć i wpływają na ogólny rozwój dziecka. A przy okazji ja też się czegoś uczę. Czasem także bawimy się w szkołę. Gdzie Anielka uczy mnie Angielskiego. Wiem, że jest w tym dużo mnie i poświęcam bardzo dużo czasu na naukę z Anielką. Ale uważam, że jest to dla niej bardzo korzystne oraz zwiększa to naszą więź. Czasem niestety trzeba usiąść z dzieckiem i razem z nim pewne sprawy przepracować. Obojętnie ile wydamy pieniędzy bez naszego czasu dziecko niczego się nie nauczy. Znaczy chodzi  mi o to, że jak się chce widzieć efekty to trzeba czasem poświęcić na nie więcej czasu. A ja widzę efekty. Rozmawiam z nauczycielką Anielki i powiedziała ona, że widzi dużą poprawę u niej

Offline rachella

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2017, 05:39:06 »
U nas w Wesołych siódemkach są bardzo fajne lekcje angielskiego, nauczyciel pracuje z każdym dzieckiem indywidualnie.

Offline szafir

• mama raczkująca
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2017, 08:25:10 »
Są też wakacyjne kursy językowe: http://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-angielski/kursy-wakacyjne/  . Nauka trwa 3 tygodnie i to w sumie bardzo dobra metoda, by podszlifować język, przyswoić potrzebne zwroty i przełamać opór w mówieniu. Pod okiem native speakera nauka jest szybsza i efektywniejsza.

Offline michal_bb

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 30, 2017, 03:38:33 »
najważniejsze jest to, aby dziecku towarzyszył język od jak najmłodszych lat i jak najczęściej. są świetne metody nauki języki dedykowane specjalnie dla dzieci. np. szkoła językowa http://teddyeddie.pl/

Offline Azalia

• mama nowicjuszka
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 18, 2017, 04:13:00 »
Cóż przede wszystkim, aby móc pomóc swoim pociechom w nauce języka obcego, sami powinniśmy co nieco rozumieć. Dlatego też na pewno warto wspólnie z dzieckiem rozpocząć naukę języka angielskiego za pośrednictwem platformy https://www.ellalanguage.com/ . Jest to nowoczesny sposób nauki, opierający się na profesjonalnym programie. Mamy tutaj dostęp do wielu ćwiczeń, a jednocześnie grając w ciekawe gry, lepiej opanujemy słownictwo. Jednocześnie platforma ta ma bardzo przyjazną formę, dzięki czemu nauka będzie jednocześnie świetną zabawą.

Offline dariuo

• mama świeżynka
  • *
    • Woda w baniakach
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 20, 2017, 01:38:57 »
Bajki puszczać dziecku po angielsku i piosenki - to pomaga :) Ja jeszcze pamiętam z moich dni jak byłam dzieckiem taką gazetę 'OK!' z kasetami, które uczyły angielskiego w formie historyjek z bohaterami Looney Tunes :D Myślę, że dzisiaj też robią podobne lekcje, tylko trzeba poszukać!

Offline Flanelka

• mama świeżynka
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 27, 2017, 04:19:07 »
Fajną opcją są np przedszkola językowe ;)

Offline Frania_W

• mama zadomowiona
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 29, 2017, 02:25:55 »
Teraz w prywatnych przedszkolach (publicznych pewnie też) jest bardzo rozbudowana oferta językowa. Przynajmniej język angielski stoi na wysokim poziomie. Na pewno przedszkolaki mogą sporo się nauczyć dzięki takim zajęciom w przedszkolu. Potem w domu oczywiście można z dziećmi ćwiczyć różne słówka, organizować zabawy językowe - co tylko nam przyjdzie do głowy ;)